Сервиз - изправяне на джанти /за София/

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Сервиз - изправяне на джанти /за София/

#1 Непрочетено мнение от ogi » 21 май 2010 19:06

Искам да споделя положително впечатление от сервиз за изправяне на джанти - намира се в Казичене ето тук.

След като се набих с десните колела на колата в липсващо парче асфалт с дълбочина една педя с 4 човека в колата и около 80км/ч и почна да тресе при висока скорост над 100км/ч...
Точно преди месец сменях зимните лети джанти и гуми в Диана на околомръсното и реших да стегна 4-те летни лети джанти и да минат машинно изправяне, за да не се налага да правя така скоро, но уви... Там се издразних от отношението към клиентелата, както и цената с която ме натовариха - 1.50лв на цол, отделно таксуват монтаж/демонтаж (!), отделно баланс (!) и отделно ти начисляват тежести :fubar: още предварително, бюрокрацията и прехвърлянето по гишетата е все едно си в държавно учреждение, въобще...без коментар! Така не се печелят клиенти, като ти вземат много пари поне може нещо елементарно - примерно да ти подаряват торбички за гумите, или да ти включват нещо в цената, или да те глезят и пак да ти взимат парите, но това тяхното си е пладнешки обир и лошо отношение... Отделно чакането... Цените за услугите ще снимам от фактурата и ще постна по-натам... Знам само, че отидох да купя 2 гуми (другите 2 вече си бяха качени на джантите за смяна), взех Спортива по около 130лв парчето и оставих там за всичко към 400лв...

Предполагам се сещате какво ми бе чувството след това като се набих в Дупката...

Още един сервиз, който препоръчвам за далечно избягване, на който не помя името - намира се на Цар Борис, непосредствено преди околовръстното вляво, в посока излизане от София. Там пак не познават парите, отделно че не знам как ми качиха и балансираха гумите на зимните джанти, но след това над 90км/ч кормилото ми бе като вибромасажор.. :envy: ...та и след тях трябваше да ходя на нов баланс!

Порових нета и стигнах до много суперлативи за момчетата на посоченият от мен адрес - това е едно малко гаражче в Казичене, където можете да направите същите процедури, но по-евтино и приятно, отделно там се предлагат услуги за ремонт на сериозно пострадали лети джанти. Писано е за Иван (предполагам собственика), който работи и контролира нещата там, в много форуми.

Цените им за изправяне на ал. джанти (без сериозни повреди) са - 1лв/цол, а монтаж/демонтаж и баланс са безплатни.
Браво!

Препоръчвам на всички, които имат проблеми с колелата да ходят там, не правя реклама и дори не познавам хората.
0885 077 999
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=82989
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз - изправяне на джанти /за София/

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 май 2010 20:02

Скоро правих същото упражнение. С 5 души и подобна скорост на идеален път налетях на кратер като от авиобомба. В сервиза ми препоръчаха изправянето да го направя в сервиз в Княжево /там били най-добри/, но ми се видя далече. Може би е бил същия препоръчан и от Ogi. Изправиха я машинно на Радиал, но или не са я изправили добре или имам и друга крива, макар, че на пръв поглед не се вижда. Има и вариант самата гума да се е изкривила при зверския удар.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Сервиз - изправяне на джанти /за София/

#3 Непрочетено мнение от ogi » 21 май 2010 21:16

Този в Княжево го "препоръчвам" ...но за избягване! Нека не се разбира погрешно.
Смених линка уж за да изглежда по-ориентиращо, да не се бърка бул. Цар Борис III, с този в Казичене.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз - изправяне на джанти /за София/

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 юли 2012 18:58

Миналия път в Радиал изправянето на метална 14" джанта със сваляне от колата, машинно изправяне и поставянето й наново ми костваше 40 лева. Този път се поразтърсих из Интернет и попаднах на добри отзиви за сервиз в Красна Поляна където се оказа и по-евтино. Самото изправяне е 10 лева, а демонтаж, монтаж и т.н. е още 6.50 лева на гума. Там имах и малко приключение, :sweat: но то не беше по вина сервиза.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Сервиз - изправяне на джанти /за София/

#5 Непрочетено мнение от ogi » 13 юли 2012 19:22

С добри отзиви съм от още едно гаражно сервизче, където работят баща и син - и двамат много топли, земни и отзивчиви. Нямат машина за изправяне на изкривени алуминиеви джанти, но всички останали процедури по баланс и лепене са доста по-евтини от нормалното за софия, отношението е приятелско, а извършената работа - с желание.

Закъсвал съм за развиване на болтове, след пренатягане в Диана и ходих пеша до описаното място, където без да ме познават ми услужиха с хубав инструмент и рамо. По-нататък пак се върнах при тях и много дреболии безплатно са ми правили, или сме се бутали за парите, много коректни хора. Последния път, вече със сегашната кола отидох да проверя дали ще се вдигнат цените за Аудито, исках баланс на всички колела, че ми тресеше на висока скорост, но момчето (сина бе там) ми каза, че задните няма да ги балансира, защото е убеден, че са предните и само ще се набутам да балансирам отзад, по-добре при въртенето на колелата другия сезон). Взе ми 12 лв за сваляне и монтаж на лепени тежести на предните колела.

http://www.bgmaps.com/link/D8DF62C12AC7 ... BFC1B42DE5
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз - изправяне на джанти /за София/

#6 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 юли 2012 21:02

Порових из Интернет, не не намерих кой-знае какви положителни отзиви. Хвалеха един майстор който работел не с машина, а с чук и тук-там някой положителен отзив за друг сервиз. Прочетох, че има доволни от сервиза в Красна поляна преди ОМV в посока Овча купел и отидох. Никакви оплаквания от обслужването, момчетата поне двадесет минути се опитваха да свалят секретите и като не успяха не пожелаха да вземат пари за труда си, цените не са високи, относно това до колко са изправили наистина джантата не мога да кажа нищо - нямах оплаквания при движението из града и единствено съсипването на биалетките ме накара да търся такъв сервиз.
От Радиала за който съм писал преди по-горе също не мога да се оплача от обслужването, но там цената за изправянето беше съизмерима с цената на джанта втора употреба и доста се чудех кой вариант да избера.
Мисля, че споделянето на отзиви за сервизите е полезно за следващия път и за следващия колега, който ще се чуди къде да отиде.

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”