Една глупост от Стефанов

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
svetlozarko
Нов
Нов
Мнения: 50
Регистриран: 06 ное 2009 21:53
Skype: zariigloria
МПС: Вече с Рено Меган 1.6
От: Plovdiv
Име: zarko

Една глупост от Стефанов

#1 Непрочетено мнение от svetlozarko » 13 май 2010 00:26

Във вторник отивам да ми погледнат на гаранционната кола Авео която е на 1г. и на 40000км. акумулатора защо показава 10 волта! След обстоен преглед за около час ми казаха, че акумулатора ми е изгоряла едната клетка и трябва да се смени :) ОК викам аз и приемчика влиза обратно в сервиза! След 10мин. се връща при мен и ми казва, че немогат да ми го сменят гаранционно защото съм сменил маслото на 33000км. вместо на 30000км., поради тази причина ми била отпаднала гаранцията на колата и от GM отказали да им признаят гаранционна смяна! След 5мин. безсмислени приказки от страна на приемчика се разбрахме, че аз нямам гаранция на двигателя, щот на 1м. си монтирах АГУ, и те са ми казали, че мога да си сменям маслото и консумативите където искам!Като го попитах защо когато ми сменяха маслото на 33000км. също ми казаа, че нямало проблем, че съм закъснял малко вече му дойде в повече и ме отпрати лубезно заяото го чакаше друг клиент и нямал време да се разправя с мен!
Помислете дали това е реално или просто е криза и се чудят как да си намалят разходите!!! Или изобщо защо ги правят тези глупости????

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Една глупост от Стефанов

#2 Непрочетено мнение от авео » 13 май 2010 01:26

1000км.преди или след нормалните километри не са проблем,повече от това е въпрос на лични симпатии.Щом си си слагал ти газовата,горивната и запалителната системи вече не са в гаранция. Това донякъде е добре,защото не могат да ти слагат свещи от 4лв,а да ги пишат 15лв.Гаранционната смяна на части не е никакъв разход за тях,а само приход,защото ГМ си плаща за това и то добре.Явно ,приемчика не е бил на кеф :lol:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Една глупост от Стефанов

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 13 май 2010 13:37

Според мен не е глупост, а е нормално да излязат с такава теза....
Ако бях на мястото на сервиза, също едва ли бих ти признал гаранционна смяна на акумулатора, защото явно отиваш там не от нужда за ТО, а за да се опиташ да си решиш въпроса гаранционно.
Първо си решил, че нямаш нужда от гаранция по двигателя, след това не си спазил нормалния срок за ТО, а си го просрочил с 20%, което вече не е толкова малък срок.
А основното натоварване на акумулатора е при стартиране.
Нормално е когато навържеш едно негаранционно устройство като товар на дадена система, същата система вече да не се поддържа гаранционно.
В случая ти се опитваш да палиш двигателя, за който производителя не гарантира, че може да работи с 'нестандартно' гориво от акумулатора. Може например заради горивото, за което не е предназначен двигателя, същия да пали трудно и да претоварва акумулатора, и това да е причината за излизане от строя...
Може и да не е това причината, и акумулатора самостоятелно да е сдал богу дух, но в случая ти си наведен - производителя не те е принуждавал да се отказваш от гаранцията, а ти сам си взел такова решение.

Лошо няма, че си решил да минаваш тънко, но все пак когато си поел такъв риск, поеми си и негативите... (coolbeer)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Една глупост от Стефанов

#4 Непрочетено мнение от dsuzunov » 13 май 2010 14:07

Не е коректно да обвинявате сервиза, колега.
При условие, че сте просрочил пробега за техническо обслужване е съвсем в реда на нещата да откажат да ви признаят гаранцията.
Аз индиректно съм клиент на "Стефанов" и като изключим цените на някои от частите, нямам забележки относно обслужването.
п.п. на Опел позволяват да се просрочи обслужването с 1500 км.

svetlozarko
Нов
Нов
Мнения: 50
Регистриран: 06 ное 2009 21:53
Skype: zariigloria
МПС: Вече с Рено Меган 1.6
От: Plovdiv
Име: zarko

Re: Една глупост от Стефанов

#5 Непрочетено мнение от svetlozarko » 14 май 2010 00:33

Искам да споделя, че точно става въпрос на симпатия! В друг сервиз ми казаха, че това са глупости- ГМ да откаже гаранционно обслужване! От вчера съм с нов акумулатор сменен гаранционно! Защо за едни може, а за други НЕ? Като говорих с колеги, които са се сблъсквали с подобен проблем, ми казаха, че с малко почерпка всичко се оправя в Стефанов. Даже и са им сменяли части на извънгаранционни коли, като на гаранционни!

Колега slowtraveler по твоята логика не трябва да си сменяш гумите с други, да не би, да вземат да затруднят движението на колата и от там, да ти вдигне разхода на гориво, и да ти се прецака бензиновата помпа щот подава повече гориво!!!!!! ddmuhaha
Гаранцията на колата ми казаха, че можело да я признаят ако съм бил превишил км. с 1000-1500, но не повече!А ако ти се наложи да пътуваш за Германия например, и имаш само пари за гориво, какво правиш като ти стане колата 30000км. на аутобана, отбиваш в аварийната лента и си викаш пътна помощ да те закара до най-близкия сервиз на Шевролет който да ти направят безплатно смяната на масло, филтри и т.н.??????или ще прижалиш гаранцията на колата и ще се прибереш в БГ!!! (coolbeer)

Благодаря Ви!

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”