софия ауто - един голям минус

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
golemiat Minus
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 18 мар 2008 18:15

софия ауто - един голям минус

#1 Непрочетено мнение от golemiat Minus » 19 мар 2008 16:05

Ох, какво да разправям!
То си е поредното беге прекарване.
Вместо описаните в ръководството за експлоатация на автомобила свещи BKR6E - 11, в софия ауто ми навиват некви чешки DR15TC без дори да ми кажат, че са постъпили по този несправедлив начин!
Колата не върви и аз отидох в бояна ауто да я видят. Там свалят чешките свещи, слагат ми некви други на 30000км, с които всичко се оправя и ми казват, че DR15TC са за съвсем други автомобили. Отивам обратно в софия ауто, но те нямали нужните свещи и ми казват, че щом не съм направил рекламацията при тях да го духам.Връщам се обратно в бояна ауто, но първо питам дали имат свещи за 1,4 DOHC Kalos? Отговорът е отрицателен!Чакали ги били да пристигнат от незнамкъдеси.Общо изгорях с над 50 кинта.Едната чешка свещ ми я тарифят над 10 лева. Поразтърсих се и в Аутохелп намерих моите свещи за 6 лв. Сега водя разговори с шефа на софия ауто - едно бивше депутатаче - да видим какво ще стане!?

Потребителски аватар
evanda
Минаващ
Минаващ
Мнения: 5
Регистриран: 20 мар 2008 00:45
МПС: Шевролет Еванда, Каптива

#2 Непрочетено мнение от evanda » 24 мар 2008 22:06

тия от софия ауто наистина са един голям минус.Нищо не става от тях.
Ако се счупи някоя част трябва да чакаш месец за да я достават.Не си обезпечават автомобилите с части.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: софия ауто - един голям минус

#3 Непрочетено мнение от ogi » 24 мар 2008 22:39

golemiat Minus написа:Ох, какво да разправям!
То си е поредното беге прекарване.
Вместо описаните в ръководството за експлоатация на автомобила свещи BKR6E - 11, в софия ауто ми навиват некви чешки DR15TC без дори да ми кажат, че са постъпили по този несправедлив начин!
Колата не върви и аз отидох в бояна ауто да я видят. Там свалят чешките свещи, слагат ми некви други на 30000км, с които всичко се оправя и ми казват, че DR15TC са за съвсем други автомобили. Отивам обратно в софия ауто, но те нямали нужните свещи и ми казват, че щом не съм направил рекламацията при тях да го духам.Връщам се обратно в бояна ауто, но първо питам дали имат свещи за 1,4 DOHC Kalos? Отговорът е отрицателен!Чакали ги били да пристигнат от незнамкъдеси.Общо изгорях с над 50 кинта.Едната чешка свещ ми я тарифят над 10 лева. Поразтърсих се и в Аутохелп намерих моите свещи за 6 лв. Сега водя разговори с шефа на софия ауто - едно бивше депутатаче - да видим какво ще стане!?
Колега, ако беше чел форумът внимателно, щеше да разбереш да избягваш сервизите на Ботевградско! Прочети ми темата за сервизът на БГ Мотор в съседство на БГ Ауто за да ти олекне.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#4 Непрочетено мнение от авео » 25 мар 2008 00:10

Е,там ти е грешката, че питаш за свещи за Калос. Влизаш в първия магазин,който продава свещи,харесваш си някоя марка Дензо,Шампион,Бош и т.н.,караш ги да ти отворят съответния каталог и в графата ДЕУ или Шевролет намират твоя тип двигател и това е. Същото е с ремъците филтрите и почти всички консумативи.Грешка също е,че не си се върнал в София ауто за рекламация. Интересно,че при най-големите дилъри,като тях е нямало такъв елементарен консуматив. Този модел свещи сигурно се слагат на повечето Опели,Лачети и тн.

golemiat Minus
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 18 мар 2008 18:15

#5 Непрочетено мнение от golemiat Minus » 25 мар 2008 14:20

Направих рекламация и с лек натиск отгоре проблемът бе решен - смениха ми свещите с правилните.
Забележете! Първите свещи, които ми сложиха струват 10лв
Новите, които ми поставят, след рекламацията са 8 лв
:twisted:
Пак в тяхна полза!
шевролет - един голям минус

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#6 Непрочетено мнение от авео » 26 мар 2008 01:01

Нали нямаха?

golemiat Minus
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 18 мар 2008 18:15

#7 Непрочетено мнение от golemiat Minus » 26 мар 2008 13:51

Отишли и купили

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#8 Непрочетено мнение от Vesko1 » 26 мар 2008 18:19

golemiat Minus написа: Първите свещи, които ми сложиха струват 10лв
Новите, които ми поставят, след рекламацията са 8 лв
:shock: ...бе кви са тея свещи по 2 лв бройката,абе то за трабант са по скъпи.Бъди сигурен на 1000% ,че свещи от 2 лв не могат да изкарат посмъртно 10 000км.Ми те на Димитровградския пазар са по 2,50 най евтините.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#9 Непрочетено мнение от dsuzunov » 26 мар 2008 19:50

Противно на всяка логика,хора,технически грамотни,даващи интересни мнения и съвети във форума да ходят по сервизи за елементарно обслужване: смяна на свещи,кабели и др.
Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#10 Непрочетено мнение от Vesko1 » 26 мар 2008 20:42

dsuzunov написа:Противно на всяка логика,хора,технически грамотни,даващи интересни мнения и съвети във форума да ходят по сервизи за елементарно обслужване: смяна на свещи,кабели и др.
Колата на Големият минус явно е в гаранция ,затова ходи човека да му сменят свещите,за да му върви гаранцията..

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 26 мар 2008 23:06

абе...гаранция.Преди време карах една ОМЕГА комби,2.5 бенз. 24 клапана,автоматик.Та карам я аз на диагностика в СТЕФАНОВ.И като се почна една тирада от "диагностика"...-това не е каква да е кола...това е специална кола...трябва да смените кабели и свещи...Питам аз за цената на кабелите...около 600 лв.Егати жицата...6 кабела по 0.5 м е 3 м.Че тя златна да беше ,щеше да е по-евтина.Ама според сервиз СТЕФАНОВ е така.Получих нов служ.Опел Астра,но нямаше радио.Отивам до въпросния сервиз,давам талона на колата за да видят какъв модел АРК става за нея.Казаха, че става KAR-300 на Blaupunkt....цена-763лв.Говоря за касетофон,а не за CD. Отидох при един приятел с оказион за такава техника и той ми намери същия модел за 40 лв...Забелязахте ли разликата.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#12 Непрочетено мнение от ogi » 26 мар 2008 23:12

dsuzunov написа:абе...гаранция.Преди време карах една ОМЕГА комби,2.5 бенз. 24 клапана,автоматик.Та карам я аз на диагностика в СТЕФАНОВ.И като се почна една тирада от "диагностика"...-това не е каква да е кола...това е специална кола...трябва да смените кабели и свещи...Питам аз за цената на кабелите...около 600 лв.Егати жицата...6 кабела по 0.5 м е 3 м.Че тя златна да беше ,щеше да е по-евтина.Ама според сервиз СТЕФАНОВ е така.Получих нов служ.Опел Астра,но нямаше радио.Отивам до въпросния сервиз,давам талона на колата за да видят какъв модел АРК става за нея.Казаха, че става KAR-300 на Blaupunkt....цена-763лв.Говоря за касетофон,а не за CD. Отидох при един приятел с оказион за такава техника и той ми намери същия модел за 40 лв...Забелязахте ли разликата.
Какъв е изводът? Избягвайте фирмените сервизи!!! Аз също карам служебни коли (Peugeot, Toyota на по 1-2 години) и не ми стигна това, та трябваше и с моята да си изпатя... Далеч от тях!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#13 Непрочетено мнение от авео » 27 мар 2008 01:29

Vesko1 написа:
golemiat Minus написа: Първите свещи, които ми сложиха струват 10лв
Новите, които ми поставят, след рекламацията са 8 лв
:shock: ...бе кви са тея свещи по 2 лв бройката,абе то за трабант са по скъпи.Бъди сигурен на 1000% ,че свещи от 2 лв не могат да изкарат посмъртно 10 000км.Ми те на Димитровградския пазар са по 2,50 най евтините.
Това е цена за брой :lol: Ако искаш гаранция за всяко нещо ходиш до дилъра. То и аз не щях,ама смених три комплекта дискове и два амортисьора без пари.Скоро и рейка, ще ми сменят,но сигурно идва пеша от Корея,щото още я няма :lol:

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”