Сервиз Булвария-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
borko
Редовен
Редовен
Мнения: 144
Регистриран: 25 авг 2008 13:30
МПС: Авео

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#16 Непрочетено мнение от borko » 23 яну 2010 11:53

ОЩЕ АДРЕСИ:

Опел и Шевролет:
Димитър Влахов
Fleet продажби Мениджър България
General Motors Югоизточна Европа - България представителство служба
СТЦ Интерпред
36 бул. "Драган Цанков
1040 София


Тел.:
Мобилен:
Факс: +359 2 971 2178
Е-мейл: dimitar.vlahov @ ceeurope.gm.com
http://www.opel.bg
http://www.chevrolet

lakersbg
Редовен
Редовен
Мнения: 166
Регистриран: 26 дек 2009 01:15
МПС: chevrolet lacetti 2.0D
От: sofia
Име: LAKERSBG

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#17 Непрочетено мнение от lakersbg » 04 май 2010 15:50

mill888 написа:

п.п. току-що разбрах от колега от друг форум, че при издадена вече фактура много трудно, почти невъзможно е да бъде коригирана. А последните думи на приемчика, обадил ми се по тел. бяха: "....... а, и носете 19,20 защото е преинсталиран софттуер", след което побърза да затвори телефона. Трябвало е още тогава да го попитам за този софтуер и да оспоря цената. Пристигайки повторно в сервиза за да си получа автомобила, фактурата ми беше предоставена за подпис вече оформена.


Поздрави
колега, случайно прочетох тук че са ти казали че не може да се коригира фактурата вече като е издадена. Работя като счетоводител и мога да ти кажа че това не е вярно! Ако някой друг път те лъже така не му се връзвай! Още повече че предполагам в случая още не си бил подписал фактурата... По тая логика да почна и аз да издавам фактури наляво и надясно и всички ще ми дължите пари щото видиш ли вече съм издал фактурата.... :rofl: Това се дребни номера целящи да те излъжат да платиш...

mill888
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 18 сеп 2009 22:02
МПС: Chevrolet Lacetti
От: София

Re: Сервиз Булвария-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#18 Непрочетено мнение от mill888 » 14 май 2010 21:26

Привет колеги.
Благодаря на borko за предоставените детайли за контакт на менаджер от Булвария. Възползвах се от това и го запознах със случая.
След около седмица последва обаждане на менаджера с обяснението , че издадената ми фактура с 2г. гаранция на алармата било грешка на Булвария. Понеже алармата не е продуkт на GM, то гаранцията би следвало да е 1 г.
Понеже тонът на разговора беше примирен - приех това обяснение.

Все още се питам къде е моята вина за това и защо трябваше да платя.
В крайна сметка въпросния приемчик ми бе дал съвсем друго обяснение - ''софтуерно преинсталиране'' не се покривало от гаранцията.
Това е - правете си изводите сами колеги.
За мен извода е следния- пробутват ти номер и ако мине - мине. Е при мен мина.

п .п. все още си пазя фактурата, издадена ми с 2 г. гаранция.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз Булвария-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#19 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 май 2010 21:46

Какво ще приемаш при наличие на подобен документ? Не съм юрист, но мисля, че можеш подгониш мениджъра за това, че предоставят заблуждаваща информация, ако не и за документ с невярно съдържание. Иначе все-едно да подпишеш лизинговия договор, а после да решиш да плащаш само половината сума защото... Предупреди господин мениджъра, че ще сезираш Комисията за защита на потребителите за гаранцията за въвеждането на клиентите им в заблуда относно гаранционните условия и за опита за изнудване - да заплатиш за отстраняване на фабричен дефект в изделието /пък те като искат да си го наричат - препрограмиране, преинсталиране или отстраняване на неизправност/. Ако нещата не се уредят по нормалния начин опитай и през КЗП - мисля, че няма какво да губиш.

mill888
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 18 сеп 2009 22:02
МПС: Chevrolet Lacetti
От: София

Re: Сервиз Булвария-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#20 Непрочетено мнение от mill888 » 14 май 2010 22:43

Благодаря колега за подкрепата, на теб и на всички писали по-горе . Написах последният пост само за да ви запозная с развръзката на случая.
Фактически се отказах да уведомявам комисията.Вече отмина онова ''долно'' чувство, породено у мен от създалата се ситуация и не искам да се връща отново. Оприличавам го, като все едно продавачка от женския пазар да обяви завишената си цена, след което те поглежда в очите и си подава ръката за да и бъде платено.
Не зная защо, но имах предчувствието, че този приемчик ще ме ''прекара''.
Животът продължава. Не пожелавам на никого да му се случи подобно нещо.

Потребителски аватар
makso
Редовен
Редовен
Мнения: 108
Регистриран: 05 авг 2007 14:56
МПС: Chevrolet-Aveo; Daewoo-Evanda
От: София
Име: Makso

Re: Сервиз Булвария-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#21 Непрочетено мнение от makso » 04 юни 2010 22:00

Ех Булвария, това го има само в България. :lol:

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”