Сервиз Булвария-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
mill888
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 18 сеп 2009 22:02
МПС: Chevrolet Lacetti
От: София

Сервиз Булвария-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#1 Непрочетено мнение от mill888 » 20 яну 2010 22:11

Въпрос: За какво всъщност дават гаранция в Булвария?
Отг. За да ви вземат парите, ако ви се наложи да предявите такава.

Случаят е следния.
Преди малко повече от година в гореспоменатия сервиз беше поставена аларма на автомобила ми, на обща стойност 208 лв.- с двегодишна гаранция.
Днес посетих Булвария-запад в София и обясних на приемчика(който чаках да "изникне" от някъде повече от 15 мин.), че въпросната аларма се активира сама. Показах му и оригиналната фактура, че алармата е в гаранция.
След около час ми се обадиха по тел. и ми заявиха, че колата ми е готова и дължа 19,20 за: "ПРЕИНСТАЛИРАНЕ НА СОФТУЕР".
По-късно в сервиза поисках обяснение от същия този приемчик за какъв преинсталиран софруер става дума и за какво ми искат пари, след като алармата е в ГАРАНЦИЯ, а в момента тя не функционира правилно.

По телефона беше извикан т.н. "майстор" отвътре за да ми разясни извършените от него действия по ремонта и се оказа, че същият чисто механично е намалил чувствителността на шоковия датчик.
И АКО ТОВА Е "ПРЕИНСТАЛИРАНЕ НА СОФТУЕР", здраве му кажи.
И отново им заявих- за какво всъщност се дава тази 2г. гаранция. Но.....уви нула внимание повече към мен.

Платих си и излязох с надеждата да не видя никога повече лицата на тези рекетьори.

Знам, късметлия съм , че се разминах само с толкова.

п.п. Моля, ако някой колега има и-мейл на менаджер от Булвария да го напише, за да му изпратя документите от рекета, упражнен върху мен днес.
Последна промяна от mill888 на 23 яну 2010 21:23, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 яну 2010 22:19

Комисия за защита на потребителите

Малко е като арменския поп, но не пречи да изложиш събитията и там.

Потребителски аватар
sashko_bg
Редовен
Редовен
Мнения: 270
Регистриран: 09 ное 2007 16:26
МПС: Daewoo Espero 1,8
От: София

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#3 Непрочетено мнение от sashko_bg » 20 яну 2010 22:35

Колега, изпрати им първо официално писмо с обаратна разписка за обяснение, като напишеш че ще информираш Комисията за защита на потребителя. Няма начин, някой от шефовете ще ти отговори официално, това е практика особено ако се чуе за комисията!

mill888
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 18 сеп 2009 22:02
МПС: Chevrolet Lacetti
От: София

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#4 Непрочетено мнение от mill888 » 20 яну 2010 22:54

Благодаря колеги за участието ви в темата.

Съгласен съм, че е като оплакване на арменския поп, но днес бях тотално разочарован. Това е и причината съвсем спонтанно да споделя преживяното днес първо в настояшият форум.

Относно уведомяване КЗП - наистина колега обмислям и това, но съм решил първо да уведомя менаджер на Булвариа. А за и-мейл на такъв в BG попитах и opel.com.

Поздрави

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#5 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 яну 2010 23:03

Офтопик:
Това с обратната разписка си е официалния начин. При електронната поща доста зависи от добрата воля на отсрещната страна. Един сериозен документ /или претенция/ не е ли заведен официално и не е ли пратен на правилното място олеква много. /Личен опит/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 яну 2010 23:11

Колега, разбирам раздразнението Ви, но е трябвало да реагирате така на място...
И без нерви - обикновено в такива случаи се преобразявам в 'любезния лос' и вдигам нивото на необходимия ми началник доколкото може :devil:
Сега ще загубите повече време/нерви да обяснявате кой, защо и какво е казал и направил.
КЗП върши работа като плашило само ако автомобила не е фирмен..
Иначе е безполезна комисия.
Но при всички случаи - гони до дупка, или поне доколкото ти стигнат нервите :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

mill888
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 18 сеп 2009 22:02
МПС: Chevrolet Lacetti
От: София

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#7 Непрочетено мнение от mill888 » 20 яну 2010 23:49

slowtraveler написа:Колега, разбирам раздразнението Ви, но е трябвало да реагирате така на място...
И без нерви - обикновено в такива случаи се преобразявам в 'любезния лос' и вдигам нивото на необходимия ми началник доколкото може :lol:
Съжалявам колега, ако Ви се е сторило нервно написаното по-горе от мен. Повярвайте ми, това не е така.
Бях стъписан - това е всичко. Отивам в сервиз с документи за гаранция, но същата не беше призната, уви така и не разбрах защо.

п.п. току-що разбрах от колега от друг форум, че при издадена вече фактура много трудно, почти невъзможно е да бъде коригирана. А последните думи на приемчика, обадил ми се по тел. бяха: "....... а, и носете 19,20 защото е преинсталиран софттуер", след което побърза да затвори телефона. Трябвало е още тогава да го попитам за този софтуер и да оспоря цената. Пристигайки повторно в сервиза за да си получа автомобила, фактурата ми беше предоставена за подпис вече оформена.

Един съвет: Не ходете с черни обувки и костюм в сервиз, когато смятате да предявявите гаранционни условия.

Поздрави

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#8 Непрочетено мнение от авео » 21 яну 2010 01:41

Понятието-гаранция е доста разтегливо. В случая,няма дефектирала част,която да се замени гаранционно. Жичкаджията е правил нещо,което за по-тежкарски го наричат " преинсталиране на софтуер" :lol: Гаранцията си е гаранция,но консумативите и труда се заплащат. По същата логика не би трябвало да се заплаща стенд преден мост през 5000км./примерно/или реглаж клапани през 35000км,защото колата е в гаранция до 100 000км. В никакъв случай не защитавам сервиза. Не се занимавай с тези 19-20лв.,защото можеш да попаднеш в техният си "черен списък" и да береш ядове по-нататък.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

bobiuzunov
Редовен
Редовен
Мнения: 273
Регистриран: 18 фев 2008 20:47
Skype: borisuzunov2
МПС: Chevrolet Aveo Chevrolet Cruze
От: Sofia

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#9 Непрочетено мнение от bobiuzunov » 21 яну 2010 20:27

мога да ти дам телефон на Здравко Шопов който изпълнява длъжност Началник Автосервиз и дано да ти свърши работа. 0888312107
Chevrolet Aveo 1.4 16V 94 hp. Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDI 150 hp. AUTOMAT

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#10 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 яну 2010 21:59

Имал съм проблемна аларма, и винаги са отстранявали проблема гаранционно без никакво заплащане (в сервиза на Опел за 'оригиналната' аларма, монтирана от тях, а също така и от частна фирма, монтирала ми аларма на друг автомобил)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 яну 2010 22:35

В случая ми намирисва на дребна шмекерия на дребен служител. Едва ли е политика на сервиза - много селски хитреци има навсякъде. Не съм запознат с автоалармите, но не мисля, че е нормално инсталатор да "преинсталира софтуер". По-вероятно е да е извършена настройка, независимо, че някъде това става софтуерно. Може да се твърди, че е настроена неправилно и щом не е заради прищявка на клиента, а е налице обективен технически проблем според мен не би следвало да се заплаща коригирането на неправилната настройка. Силно се съмнявам да е влагано каквото и да било, както и труда при тази ситуация да трябва да се заплаща.
Предполагам, че ако поискаш официално от сервиза да ти бъде възстановена неправилно взетата сума има шанс това да се случи.

mill888
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 18 сеп 2009 22:02
МПС: Chevrolet Lacetti
От: София

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#12 Непрочетено мнение от mill888 » 22 яну 2010 20:45

Благодаря на всички, отзоввали се по темата.
bobiuzunov, благодаря за предоставения тел. за контакт.
slowtraveler - мисля, че написаното от теб е нещо напълно нормално и то се случва в добрите сервизи, държащи на имиджа си. (Но може би ти си нямал "софтуерен" проблем- в кръга на шегата). В тази връзка продължавам да смятам, че има резон в риторичното ми питане.

За съжаление не успявам да открия нито от от gm.com нито от opel.com е-мейли за контакт с менаджери или управители на горепосочения сервиз.
Всичко, което искам е да им изпратя сканирани фактурите с гаранцията на алармата и със сумата, взета ми за това, че си позволих да отида при тях и да предявя гаранционни условия. И ако чуя и от тях самите, че са съгласни с това да пише едно на фактурите, да е свършено друго и накрая да ми бъде взета ( половин-месечната такса на сина ми за детска градина) сума, за кой знае точно какво- е дявол ги взел.

Само за инфо: Алармата е слагана на 12 080 км.( с големи усмивки и уверения за надеждност ) по справка на компютъра на приемчика, сега автомобила е на 13 100км. Също ми беше заявено, че този модел е стар и нямат дори книжка с инструкции за ползване, тъй като загубих моите.

Пак казвам- Не искам да обвинявам никого или да срещна лошо отношение от служителите на сервиза по-натам.
Но продължавам да дерзая и да се питам:За какво я дават тази 2 год. MG гаранция?

Поздрави

bobiuzunov
Редовен
Редовен
Мнения: 273
Регистриран: 18 фев 2008 20:47
Skype: borisuzunov2
МПС: Chevrolet Aveo Chevrolet Cruze
От: Sofia

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#13 Непрочетено мнение от bobiuzunov » 23 яну 2010 10:01

ако искаш може да попиташ някои от приемчиците или шефа на сервиза и ще ти дадът един телефон на GM европа на който може да звъннеш(говорят български) и да обясниш твоя проблем P.S пиша това защото един път станах неволен свидетел именно в горепосоченият сервиз на на свада между клиент и приемчик защото не му признаваха гаранционно нещо по колата.ставаше въпрос за зафира но това е без значение.След караници му дадоха въпросният телефонен номер.
Chevrolet Aveo 1.4 16V 94 hp. Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDI 150 hp. AUTOMAT

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#14 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 яну 2010 10:27

Като гледам ситуацията - алармата не ти е 'оригинална', а е aftermarket.
В твоята ситуация бих заплашил сервиза, че ще се повдигна въпроса на по-високо ниво.
Но това бих го направил в момента на събитието. Сега си е чиста загуба на време да се бориш за тея 19лв...
Не заради друго, а защото трябва да обясняваш на всеки срещнат кой какво е направил (минало е време, и част от хората няма да си спомнят случая), и се е загубила пряката връзка между 'извършител' и 'последствие'...
Фактура може да се сторнира. Или да се издаде кредитно известие.

Иначе според GM сайта:
Bulgaria
General Motors Southeast Europe Representative Office

Interpred WTC
36, Dragan Tzankov Blvd
1040 Sofia

Phone: +359 2 969 3051
Fax +359 2 971 2178
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

borko
Редовен
Редовен
Мнения: 144
Регистриран: 25 авг 2008 13:30
МПС: Авео

Re: Сервиз Булвариа-София,запад- "ГАРАНЦИЯ-ФРАНЦИЯ"

#15 Непрочетено мнение от borko » 23 яну 2010 11:43

Не ги оставяй на мира тези тарикати,важен е принципа.
Няма значенние дали са 19лв.или 1900лв.В България/ един - друг /се прецакваме,това е балкански манталитет,сега ти си прецакан,утре тези от сервиза може да бъдат прецакани от някой друг сервиз,било за бяла или черна техника,затова не спирай .
Повечето от нас преглъщат униженията в такава ситуаця и си казваме/ майната му/ или пък /в такава държава живеем - нормално е/.
Да ама не,както каза навремето Петко Бoчаров.Така че, сами трябва да се справяме с проблемите,да сме по настойчиви,по упорити и да се борим за правата си.
Това е телефон в Унгария на отдела за работа с клиенти за източна Европа:003612981803 -би трябвало да те обслужат на български.
Успех и забрави думичкта / смирение / САМО НАПРЕД.
Последна промяна от borko на 23 яну 2010 21:26, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”