Сервиз-ходова част!!!!!!

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
rezashki
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 10 яну 2010 16:59
МПС: chevrolet aveo
От: sofia
Име: peter

Сервиз-ходова част!!!!!!

#1 Непрочетено мнение от rezashki » 10 яну 2010 17:13

Здравейте,имам едно питане към вас,заглавието на темата не ми е много точно,но тук ще ви обясня по-подробно.Имам chevrolet aveo гаранционно на 2години 18000(почти не е карано)и имам съмнение ,че задните амортисьори са ми изпуснали,даже съм сигурен ;-).Отивам в сервиза в Люлин,където ми обслужват автомобила гаранционно(ного съм доволенот обслужването там) и им казвам болежките ми ,но те ''опътиха'' (момчето явно беше ново) към друг сервиз ,който по обясненията на е в Красна поляна на улица ''обиколна''...,обаче тази улица е в дружба сега го проверих ,което малко ме озадачава.Казаха ми че трябва да отида там да ''вържат'' колата да си направят тестовете хубаво било ,че е под 30000км за такъв проблем и вече оттам те се оправят.
Та въпроса ми е някой имал ли е такъв проблем и или ако не чувал ли е някой за този сервиз изобщо!!!!!


п.с -Съжалявам за ужасно дългото ми обяснение!!!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз-ходова част!!!!!!

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 яну 2010 17:45

Сега е Президент Линкълн. Не знам кой точно сервиз ти трябва, но тъпото е, че са сложили това име обиколна на нова улица в другия край на София.
По Никола Мушанов в посока Юг след кръстовището с Житница - следващото кръстовище на дясно

Виж тук http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=011b ... 3ab2&tip=1

rezashki
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 10 яну 2010 16:59
МПС: chevrolet aveo
От: sofia
Име: peter

Re: Сервиз-ходова част!!!!!!

#3 Непрочетено мнение от rezashki » 10 яну 2010 19:18

Аз ,вече го открих Президент ЛИнкълн номер 105 D AND N service се нарича не издържах и отидох :-)!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз-ходова част!!!!!!

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 яну 2010 19:25

И какъв беше резултата от раздрусването?

rezashki
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 10 яну 2010 16:59
МПС: chevrolet aveo
От: sofia
Име: peter

Re: Сервиз-ходова част!!!!!!

#5 Непрочетено мнение от rezashki » 12 яну 2010 17:52

В зеления сектор съм няма никакви проблеми.Шефчето ми каза ,че авеотата имали такива проблеми бързо износване на задните амортисьори ,но мойте са били екстра,показа ми и диаграмата всичко е ок . (shofiro2)
Иначе сервиза се намира срещу ''била'' и ми взеха 10лева като цяло са поносими цените! http://www.dn-bg.com/

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Сервиз-ходова част!!!!!!

#6 Непрочетено мнение от авео » 13 яну 2010 01:12

Тези километри са прекалено малко за да им има нещо на амортисьорите,а ти беше почти сигурен,че са разбити. Единственото нещо,което можеш да направиш, е да идеш някъде,където са виждали Авео и отдолу :lol:,да ти разглобят амортисьорите и да подложат 10мм. шайба под шоковия тампон,защото идва време,когато амортисьора влиза в багажника.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

dvdimitrov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 24 ное 2009 15:16
МПС: КАЛОС,МАТИЗ
От: ПЛОВДИВ
Име: dvdimitrov

Re: Сервиз-ходова част!!!!!!

#7 Непрочетено мнение от dvdimitrov » 14 яну 2010 10:20

авео написа:Тези километри са прекалено малко за да им има нещо на амортисьорите,а ти беше почти сигурен,че са разбити. Единственото нещо,което можеш да направиш, е да идеш някъде,където са виждали Авео и отдолу :lol:,да ти разглобят амортисьорите и да подложат 10мм. шайба под шоковия тампон,защото идва време,когато амортисьора влиза в багажника.
Взе ми думата от устата.Това е точната диагноза ако не си сменяш малкото тампонче под чашката,ако го сменяш сложи по -тънка шайба 3-5 мм иначе щи приплескаш новото.Това си е слабо място и на Авеото и на Калоса.
Абе две шайби и яко газ.....

rezashki
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 10 яну 2010 16:59
МПС: chevrolet aveo
От: sofia
Име: peter

Re: Сервиз-ходова част!!!!!!

#8 Непрочетено мнение от rezashki » 02 апр 2011 20:58

значи казвате да отида подложат 2 шайби по 5мм (сигурно няма шайби по 10мм :-) на задните ,същата процедура може ли да се направи и отпред.
И друго да питам,тази лесна процедура къде може да се направи в София,тъй като кадърни майстори бол?

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Сервиз-ходова част!!!!!!

#9 Непрочетено мнение от авео » 03 апр 2011 12:26

Една здрава 10 мил. шайба ти стига. Предните нямат нищо общо със задните,така че този проблем при тях го няма.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

htsh
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 25 апр 2008 16:25
МПС: Шевролет Авео 1.4 16v
От: Шумен
Име: H.Hristov

Re: Сервиз-ходова част!!!!!!

#10 Непрочетено мнение от htsh » 03 апр 2011 17:40

Тази манипулация не съм я правил, но като казвате ще се наложи и аз да слагам шайби.Аз съм на 23 000км.Сега видях и видео по тази смяна.Информация има на http://www.aveoclub.info" onclick="window.open(this.href);return false;.На колегата бих казал:
-На стругар (аз така ще процедирам лятото) да ми направи две шайби (по една на амортисьор) с вътрешен отвор ф10мм. или 10,1-10,2мм. (10мм. е диаметъра на щока на амортисьора-другата обла част на щока е 12,5мм.), външен диаметър ф25-30мм. и дебелина 4мм.Поне руснаците такива размери шайби слагат.
Само да ви попитам, с каква течност (WD-40 ли) пръскате долния болт и двете глави на болтчетата горе (на всеки амортисьор) за да се развият по-лесно?Така и така ще се свалят амортисьорите, друго сменяте ли превантивно?Използвате ли някакво лепило против самоволно развиване на тези общо 6 болта (на двата амортисьора)?Изобщо има ли нещо допълнително да споделите-примерно като гледаме да не изпадне пружината, но тя падне или се завърти, има ли белези за правилния и стоеж и прочие?

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Сервиз-ходова част!!!!!!

#11 Непрочетено мнение от авео » 03 апр 2011 22:23

Шайби има във всяка железария,но щом си решил на стругар-твоя воля. Болтовете ги пръскаш с каквото имаш,не се сменя нищо друго. Пружините не могат да изпаднат,освен ако не свалиш и двата амортисьора едновременно,тогава подпираш задния мост с трупчета или стойки. Лепенето на болтовете е престараване,което може да ти изиграе лоша шега на следващата смяна.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”