GM DAEWOO CHEVROLET EPC 3.0

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#16 Непрочетено мнение от ogi » 04 дек 2007 21:04

А относно "Извинявам се много за глупавото мнение, но...с какво точно помага тази програма, демек какво върши?" то си пише за какво
е предназначена - ако не ти трябва не я теглиш! Ако на някой му трябва TIS-а и него мога да кача!
Колега с nickname "logit", форумите са предназначени за хора с различни характери и различно ниво на понятие от дадената сфера, само че всички присъстват в тях с една цел - обогатяване на профилирано познание, или търсене на нещо, обобщаващо интересите на определената група, така че се предполага разбиране и търпение. Не мисля, че е удачен тонът, с който се отнасяш към питането ми! Отделен въпрос е, че темата не й е мястото сред "магазини, морги, вносители и ала-бала...". Моля, по-вежливо отношение! :evil:
Аз не видях задоволително описание на функциите на програмата ти и реалното й приложение, с изключение на изчерпателното обяснение по инсталацията...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

logit
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 01 дек 2007 01:42

#17 Непрочетено мнение от logit » 05 дек 2007 00:51

ogi написа:
А относно "Извинявам се много за глупавото мнение, но...с какво точно помага тази програма, демек какво върши?" то си пише за какво
е предназначена - ако не ти трябва не я теглиш! Ако на някой му трябва TIS-а и него мога да кача!
Колега с nickname "logit", форумите са предназначени за хора с различни характери и различно ниво на понятие от дадената сфера, само че всички присъстват в тях с една цел - обогатяване на профилирано познание, или търсене на нещо, обобщаващо интересите на определената група, така че се предполага разбиране и търпение. Не мисля, че е удачен тонът, с който се отнасяш към питането ми! Отделен въпрос е, че темата не й е мястото сред "магазини, морги, вносители и ала-бала...". Моля, по-вежливо отношение! :evil:
Аз не видях задоволително описание на функциите на програмата ти и реалното й приложение, с изключение на изчерпателното обяснение по инсталацията...
Да колега! Само не знам с какво съм те засегнал относно питането!
Всичко си го пише от ясно, по-ясно "EPC 3.0 Electronic Parts Catalogue 2007 - каталог на всички части и аксесоари за автомобили Chevrolet/Daewoo от 1998 до 2007" просто трябва да се чете внимателно.
А относно темата и това, къде и е мястото съм писал "Не знам къде да кача, затова я метнах на ....." - преместетя я, но даунлоуд секция няма
заради ограничения в сървара. Мисля, че правилно съм разбрал като прочетох малко от тук от там... и не се изказвам неподготвен!

P.S. Някой вижда ли нещо невежливо в моето изказване относно въпроса на колегата "ogi"?

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#18 Непрочетено мнение от Vesko1 » 05 дек 2007 20:11

Колега "logit",след като инсталирах виртуалния диск с твоята програма,следвах всичките ти инструкции,първоначално моят Касперски вообще не искаше да ме пуска да правя инсталацията,но както и да е успях да го излъжа и продължих да инсталирам,до момента в който се изтегли Java Web приложението....и тогава се прекрати инсталацията и касперския ми спря Троянец ,който се опитваше да модифицира регистъра.
detected: riskware Invader Running process: C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp\~e5.0001
Инсталацията се прекрати,без аз да съм я спирал.Можеш ли да обясниш ,защо се получава така :roll: Иначе торента е чист от вируси.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#19 Непрочетено мнение от ogi » 05 дек 2007 20:21

Vesko1 написа:Колега "logit",след като инсталирах виртуалния диск с твоята програма,следвах всичките ти инструкции,първоначално моят Касперски вообще не искаше да ме пуска да правя инсталацията,но както и да е успях да го излъжа и продължих да инсталирам,до момента в който се изтегли Java Web приложението....и тогава се прекрати инсталацията и касперския ми спря Троянец ,който се опитваше да модифицира регистъра.
detected: riskware Invader Running process: C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp\~e5.0001
Инсталацията се прекрати,без аз да съм я спирал.Можеш ли да обясниш ,защо се получава така :roll: Иначе торента е чист от вируси.
Това не е троянец - просто Касперски протестира, че JAVA-приложението отваря портове с потенциална опасност.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#20 Непрочетено мнение от Vesko1 » 05 дек 2007 21:07

ogi написа: Това не е троянец - просто Касперски протестира, че JAVA-приложението отваря портове с потенциална опасност.
Оги,значи за да мога да я инсталирам ,май трябва да изключа антивирусната.Сигурен съм ,че след това съобщение(от горния ми пост)ми даде съобщение за троянец,и после в бекъпа видях следното
Possibly infected: new threat Hidden.Object (modification) C:\Program Files\...................\ActiveX\GbDetect.dll 65.6 KB
Да му се не види,тва щеше да ми е от полза да си го имам.Абе изключвам антивирусната пък ...после ако трябва ще преинсталирам ..и тва е.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#21 Непрочетено мнение от ogi » 05 дек 2007 22:01

ogi написа: Това не е троянец - просто Касперски протестира, че JAVA-приложението отваря портове с потенциална опасност.
Оги,значи за да мога да я инсталирам ,май трябва да изключа антивирусната.Сигурен съм ,че след това съобщение(от горния ми пост)ми даде съобщение за троянец,и после в бекъпа видях следното
Possibly infected: new threat Hidden.Object (modification) C:\Program Files\...................\ActiveX\GbDetect.dll 65.6 KB
Да му се не види,тва щеше да ми е от полза да си го имам.Абе изключвам антивирусната пък ...после ако трябва ще преинсталирам ..и тва е.
Ами, Веско, аз за такива ситуации предлагам:
-вариант 1 - Restore Point
-вариант 2 - System image :) аз лично съм си back-up Windows на ghost image file и ако се осерат нещата го връщам лесно и бързо

истината е, че не ми се вярва да има кой знае какви поражения след пищенето на Касперски за програми, отварящи портове (може би програмата има нужда от тях), между другото Касперски-компанията днес затри валидните ключове и според мен ще се почака няколко месеца до каването (официалното пускане на хакнати :twisted: ключове)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#22 Непрочетено мнение от Vesko1 » 06 дек 2007 20:31

ogi написа: -вариант 2 - System image :) аз лично съм си back-up Windows на ghost image file и ако се осерат нещата го връщам лесно и бързо
Имам снимка на С-то ,така че не ме е страх!
истината е, че не ми се вярва да има кой знае какви поражения след пищенето на Касперски за програми, отварящи портове (може би програмата има нужда от тях),
Вече има поражения,защото днес пощата ми е пълна със 100 писма спам(вчера бяха САМО 20)....и най важното едно от тях е реклама на фирма от Русе за правене на уеб сайтове за 210 лв.ДъМПИНГ ПРАЯТ ХОРАТА (АЗ ГИ ПРАВЯ ЗА 300ЛВ)колега @logit...ти от къде си ако не е тайна?
между другото Касперски-компанията днес затри валидните ключове и според мен ще се почака няколко месеца до каването (официалното пускане на хакнати :twisted: ключове)
Аз касперски ги лекувам по моя метода-почваш ъпдейт ..и в момента в който се кънектнеш в сървъра им даваш ДЕСЕН БУТОН ЕКЗИТ
...По този начин им прецакваш данните по проверката в сървъра ...и ключа ти става отново валиден.ДОКАЗАТЕЛСТВО...ПРЕДИ ЕДИН ЧАС ги прецаках и ъпдейтнах
Изображение

logit
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 01 дек 2007 01:42

#23 Непрочетено мнение от logit » 07 дек 2007 00:51

"Vesko1" ако намекваш, че съм от "РУси"...
Не, за съжаление не позна, пък и не се занимавам с разработка на
сайтове.
На две от PC-та, на които го пробвах имаше инсталнат NOD,
на моя има две антивирусни но не са Касперски.
Изключи антивирусната и пробвай. Аз се мъчих една седмица,
докато едни хорица в един немски форум не ме открехнаха.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#24 Непрочетено мнение от Vesko1 » 07 дек 2007 19:26

logit написа:"Vesko1" ако намекваш, че съм от "РУси"...
Не, за съжаление не позна, пък и не се занимавам с разработка на
сайтове.

Изключи антивирусната и пробвай. Аз се мъчих една седмица,
докато едни хорица в един немски форум не ме открехнаха.
Да бе без антивирусна стана инсталацията.

Потребителски аватар
emo7207
Нов
Нов
Мнения: 88
Регистриран: 22 сеп 2007 15:02
МПС: daewoo 1.3sе
От: Пловдив

#25 Непрочетено мнение от emo7207 » 09 дек 2007 20:57

logit защо при мен излиза всичко,но без картинките? Какво му липсва на моя комп?

logit
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 01 дек 2007 01:42

#26 Непрочетено мнение от logit » 10 дек 2007 13:18

emo7207 написа:logit защо при мен излиза всичко,но без картинките? Какво му липсва на моя комп?
След първото стартиране на програмата, тя самата ще
трябва да си свали един плъгин за разглеждане на картинки!

Потребителски аватар
emo7207
Нов
Нов
Мнения: 88
Регистриран: 22 сеп 2007 15:02
МПС: daewoo 1.3sе
От: Пловдив

#27 Непрочетено мнение от emo7207 » 10 дек 2007 19:51

Свали,но няма графика

logit
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 01 дек 2007 01:42

#28 Непрочетено мнение от logit » 10 дек 2007 20:38

emo7207 написа:Свали,но няма графика
Цъкни два пъти в/у файла с мишката, трябва да го инсталнеш!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#29 Непрочетено мнение от ogi » 10 дек 2007 20:44

Нещо няма сийд в торента...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
makso
Редовен
Редовен
Мнения: 108
Регистриран: 05 авг 2007 14:56
МПС: Chevrolet-Aveo; Daewoo-Evanda
От: София
Име: Makso

#30 Непрочетено мнение от makso » 15 дек 2007 23:28

Днес качих програмата.В началото не тръгна , но след като изчетох внимателно инструкцията за инсталиране всичко мина без никакъв проблем.
Определено имаме нужда от такива програми.
Особенно за колеги които са патили от некоректни сервизи които са се опитвали да ги убеждават как им е сменена някоя част или извършена някоя услуга а в същност по колата не е свършена никаква работа.
Лично аз съм имал такива неприятности.
И не по малко важното е че като отидеш в магазина за авточасти знаеш какво точно търсиш а не се мъчиш да обяснош на колегата зад щанда за какво става вапрос.

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”