Дойде време да си ползвам каското...

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
lakov
Редовен
Редовен
Мнения: 111
Регистриран: 02 юли 2008 23:30
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Lakov
Контакти:

Дойде време да си ползвам каското...

#1 Непрочетено мнение от lakov » 13 ное 2008 09:10

Здравейте !
ми направо да почна - като всеки /или повечето/ от шофьорите в София имах неравностойна битка с гоолемия жълт кон, дето се движи от Бъкстон до Съдебната палата /демек трамвай № 5/ - нищо сериозно не се случи,просто ме поотмести от пътя със задницата си като завиваше... сещате се за резултата - ламарини, боя и пр. ... та от застрахователя ми казаха - "бегай бри БГ моторс - ето ти писмо за ремонта и там са царе - тенекиджиите им са № 1" , ОБАЧЕ - от всичко изписано тука малко съм разубеден за определението № 1 за БГ Моторс и затова искам съвет : Да оставя ли Деуто там да му придадат стария фасон на ламарините, или няма да се спрявят ? Някой пробвал ли е как се спрввят с тенекиджийските услуги и боята при тях ?
Щото едно от основните достойнства на моята Такума е /беше/ безупречния външен вид ... ама да поместиш трамвай си е непосилна задача... :lol:

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#2 Непрочетено мнение от sasho » 13 ное 2008 10:22

Всички тук бихме те посъветвали да НЕ ходиш в БГ Мотор!
Там едно време беше сервиз,когато още се казваше Daewoo Motor,но кадърните майстори се разкараха поради огромни проблеми със шефовете и най-вече парите(вуйчо ми работеше там,затова ти го казвам,сега е в Камор).Така че,по-добре недей там..И аз съм си карал Рейсъра там няколко пъти,нищо не правят със света..

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#3 Непрочетено мнение от авео » 13 ное 2008 10:58

Щом са доверен сервиз на застрахователя,май нямаш друг избор.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

zmitzov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 13 юни 2008 00:01
Skype: zlatinmitsov
МПС: Tacuma 1.8i

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#4 Непрочетено мнение от zmitzov » 13 ное 2008 12:14

lakov, ако можеш да се откачиш, ходи при един майстор дето е до 6 РПУ като идваш от Бъкстон, не тръгваш по Борис, а продължаваш по локалното като минеш районното първата пресечка вдясно, ако искаш мога да ти дам телефон пиши ми на лични.

lakov
Редовен
Редовен
Мнения: 111
Регистриран: 02 юли 2008 23:30
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Lakov
Контакти:

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#5 Непрочетено мнение от lakov » 13 ное 2008 14:59

Благодаря за отговорите - не мога да ползвам всеки майстор, застрахователите имат набор от доверени...има и други , освен БГ мотор - ще видя кои са в списъка...

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#6 Непрочетено мнение от Fantomasss » 13 ное 2008 20:16

Ти при кой застраховател си?
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

lakov
Редовен
Редовен
Мнения: 111
Регистриран: 02 юли 2008 23:30
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Lakov
Контакти:

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#7 Непрочетено мнение от lakov » 14 ное 2008 08:51

Под крилете на лъва...Дженерали.

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#8 Непрочетено мнение от Beast » 14 ное 2008 12:40

За да не правя реклама няма да казвам името на застрахователите където съм аз.
Когато имах щети по моята кола и отидох там, те ми казоха, да си избирам къде и как.
В оторизиран сервиз или сам да си търся къде да ми оправят колата.
Ако бях избрал техен сервиз - това означава да си оставя колата там и ще ми се обадят когато е готова, а това може да е утре може или след 10 20 дена.
Аз си намерих сервизче, хората ми казоха кога да я закарам, през това време си я карах (щетите бяха по калника), пренощува там и на другия ден си я взех и бях доволен. След което им закарах фактурата и ми изплатиха обезщетението.
Бях с 9 лв напреде 100лв за изправяне и боядисване, 109лв обезщетение.

Както и да е.
Мисълта ми е какво значение има къде ще ремонтират колата ти? Като след това трябва да покажеш колата си на агента, който да я снима и да си попълне документите, че е ремонтирана и готова за изплащане на обезщетение.
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#9 Непрочетено мнение от Ilyan » 14 ное 2008 14:26

Beast написа:За да не правя реклама няма да казвам името на застрахователите където съм аз...
Колега защо да е реклама? Когато не си доволен от някого (физическо или юридическо лице) му казваш името. Защо да не може и обратното. Справка: "БГ МОТОР", "МАРГЕЛ".

Имам гражданска и каско в "Български имоти". 3год. не съм имал проблеми с тях. Дадоха ми 160лв, за спукано дясно огледало (електрическо, отопляемо). Плащали са ми и пътна помощ (130лв за 30км (censored) ). Единствената ми забележка е, че са много мудни служителите им на бул."Черни връх", когато ходех за щета.
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#10 Непрочетено мнение от авео » 15 ное 2008 00:43

Както и да е.
Мисълта ми е какво значение има къде ще ремонтират колата ти? Като след това трябва да покажеш колата си на агента, който да я снима и да си попълне документите, че е ремонтирана и готова за изплащане на обезщетение.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Това е така, но само за малки щети и суми. Ако колата е сериозно ударена и не можеш да изкараш няколко хиляди лева от джоба си и после да чакаш да си ги вземеш,отиваш в доверен сервиз и чакаш,докато я оправят.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#11 Непрочетено мнение от ogi » 16 ное 2008 19:57

Колега, ако ти е личен автомобил не ходи в БГ Мотор! Там ще попаднеш в бермудският триъгълник, ще разбереш докъде стигат границите на човешкото търпение и ще видиш уникалните им възможности да поправят автомобили, после за десерт ще виждаш последствията от поправките, като периодът ще е от 10 минути за първата псувня до няколко години, като откриваш нови детайли по ремонтите им! Виж ми темата по въпроса за техният сервиз и си реши сам... Всичко това касае тенекеджийски ремонти, за другото не ща и да си помисля!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

lakov
Редовен
Редовен
Мнения: 111
Регистриран: 02 юли 2008 23:30
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Lakov
Контакти:

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#12 Непрочетено мнение от lakov » 17 ное 2008 11:58

Благодаря !
Решението , поне в насока "не в БГ моторс" е взето.

Ще пиша за отзиви от други сервизи за ламарини.

lakov
Редовен
Редовен
Мнения: 111
Регистриран: 02 юли 2008 23:30
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Lakov
Контакти:

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#13 Непрочетено мнение от lakov » 05 дек 2008 09:24

С риск да бъда бит, изгонен и анатемосан ... :lol: ама понеже нямах никакво време да търся сервиз...откарах Такумата в "БГ мотор" и...останах доволен - никаква следа от пораженията от трамва, никаква разлика в новата и старата боя, свалени всички детайли и боядисани изцяло, без стичания и т.н., колата облепена с найлон да не се изцапа нещо ненужно... общо взето свършиха работа. Не че ги препоръчвам - просто споделям /единствения проблем - като завивали колата махнали антенката на радиото и неможаха да ми я открият, но новата ми струва 3 лв..../. Може пък да стават за нещо...знам ли ...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#14 Непрочетено мнение от ogi » 05 дек 2008 14:21

Ами то след като дигнах скандали до небето може и да внимават вече какво правят... То не бяха жалби, псувни, сръдни, разговори с директора, комисията за ЗП...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
nikirst
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 07 авг 2007 10:19
МПС: chevy captiva 110 кВт

Re: Дойде време да си ползвам каското...

#15 Непрочетено мнение от nikirst » 08 дек 2008 14:50

BG MOTOR sa si extra

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”