Нов съединител

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Нов съединител

#1 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 07 окт 2008 19:34

Понеже съединителя ми е за смяна . От магазина на ДЕУ в Стара Загора ми предложиха цена ( за феродов диск , притискателен диск и лагер ) 143 лева . Предложиха ми техен сервиз , в който отидох , но като видях майсторите как сядат с мазните гащеризони по седалките почти побеснях . На въпроса от главния майстор " - Какво беше това деу матиз |( " аз им казах ЧАО :) . Отидох на първата пиаца на таксита и попитах групичката , която се бе събрала за сервиз където да ми помогнат . Отидох и там работата вървеше на по-високо ниво ;) . Каза ми цена за труд 100 лева . Как мислите , нормални цени ли ми предлагат или се мъчат да ме изцедят до последно ?
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Нов съединител

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 07 окт 2008 20:38

СТО лева за смяна на съединител е много.Най много 60-70 лв.
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Нов съединител

#3 Непрочетено мнение от авео » 08 окт 2008 00:56

70 беше преди доста време. Иначе цените са добри,обаче за Пловдив.Комплекта,ако не е Валео е скъп.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Нов съединител

#4 Непрочетено мнение от dsuzunov » 08 окт 2008 15:19

Ееех...къде е сега Опела....
Смяна на съединител комплект (не се сваля ск.кутия)-40 мин и 15 лв.
...мъка...мъка...
Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Нов съединител

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 08 окт 2008 17:50

dsuzunov написа:Ееех...къде е сега Опела....
Смяна на съединител комплект (не се сваля ск.кутия)-40 мин и 15 лв.
...мъка...мъка...
Узунов ,аз мисля че ти на кадет повече нема да се качиш.Човек назад не трябва да гледа ,а само напред.Друго си е нубирката ,ако и да и е скъп съединитела и труда. ;) :D

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Нов съединител

#6 Непрочетено мнение от dsuzunov » 08 окт 2008 19:34

Няма да се кача,само и единствено,за това,че Кадет е модел от друго време.
Но пък,спомена за него е приятен...нали...
Изображение

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Нов съединител

#7 Непрочетено мнение от sasho » 12 окт 2008 21:46

dsuzunov написа:Няма да се кача,само и единствено,за това,че Кадет е модел от друго време.
Но пък,спомена за него е приятен...нали...
Не и за Рейсъра! :lol:

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Нов съединител

#8 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 12 окт 2008 22:57

Утре в 9:00 е чеса на истината . Ще се разбере колко е зле и колко време ще отнеме и дали ще си заслужава парите .
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Нов съединител

#9 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 окт 2008 23:06

Щом вече си го купил - в каквото и да е състояние стария го сменяй. (uspeh)
Не забравяй да споделиш резултата!

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Нов съединител

#10 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 16 окт 2008 23:22

Лагера беше струшен , претискателният диск беше посинял и имаше ръп а феродовия диск беше като огледало . Целия ремонт протече от 10:30 до 18:00 . Взеха ми 100 лева за труд на саединителя , 10 лева труд за смяната на гарнитурата на капака на клапаните и 10 лева за дето са ми долели антифриз и масло . Сичко общо материали и труд 271 лева . Не е много не е и малко но съм доволен . Вече не тече масло и катеря бордюрите :P . Когато си тръгвах обаче майстора ми каза че когато сменям маслото на двигателя и хубаво да сменя и това в скоростната котия ?!?!?!?!
Каза че било много черно а това не било нормално ?!?!?! Аз незнам от каде съм чул но помня че масло на механична скоростна котия не се сменя ?!?!?! Какво мислите за това ? Да го сменям ли или да не го барам ?
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Нов съединител

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 16 окт 2008 23:35

Ако намериш пробка за източване-сменяй
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Нов съединител

#12 Непрочетено мнение от авео » 17 окт 2008 01:05

7.5 часа за смяна :shock:: Голяма борба е било.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Нов съединител

#13 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 17 окт 2008 23:52

За пробка незнам дали има ? Като го закарам след 3000 километра в сервиза ще разбера . Не мисля да го прая сам щото се обедих че за всичко си има хора . Каквото почна сам не довежда до нищто хубаво !

Борбата е била наистина голяма ! Майстора каза че имало някакъв тампон които му разказал играта . Неразбрах каде е и какво държи тампона ама много гърчене било :rofl: , ама да се шиба гол , за тва му давам пари . Да не е ставал монтор :devil:
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Нов съединител

#14 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 18 окт 2008 00:05

SA6I4 ето малкото сузи !!!
DSC03692.jpg
DSC03693.jpg
DSC03694.jpg
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Нов съединител

#15 Непрочетено мнение от sasho » 18 окт 2008 00:08

Хахахаха,да ти е честита и със здраве да си я караш! :rofl:
Давам ти гаранция за нея 3 години или 100000км. :rofl:

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”