Проблем радиатор парно Ланос 1.5

Изображение
Тук отиват мненията и темите, които не отговарят на правилата.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
nightfire
Минаващ
Минаващ
Мнения: 35
Регистриран: 18 авг 2012 17:17
Skype: night_-fire
МПС: Lanos 1.5, 1999 г. седан
От: София
Име: Nerven
Контакти:

Проблем радиатор парно Ланос 1.5

#1 Непрочетено мнение от nightfire » 05 юли 2014 10:59

Здравейте, доста четох във форума относно смяна на радиатор за парно, има много писано по въпроса, не не видях някой да сменял такъв на Ланос, за това пускам и темата, ако трябва в последствие я изтрийте.

От известно време при влажно-валежно време парното спря да топли, да изсушава стъклата, изглежда се образува даже и някакъв конденз, почна да мирише странно в купето.По някое почна да излиза дим от парното, почнах да губя охладителна течност и на финалната част, след като паркирах част от антифриза се изля в купето :D

Предполагам става дума за спукано радиаторче на парното...обърнах внимание че капе от някъде в задната част на двигателя, от страната на купето, не маркуча ми изглежда здрав.

Някой има ли представа как се сваля таблото за тази операция и дали както при Nexia има няколко винта в двигателя, които го държат допълнително?


Благодаря предварително на отзовалите се :)
Запитване за авточасти Skype: night_-fire
Сайт за безплатни обяви https://www.IsoHut.EU - Без ограничения

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Проблем радиатор парно Ланос 1.5

#2 Непрочетено мнение от miroki » 06 юли 2014 20:16

Аз го сменях предното лято и съм писал за това. Има доста теми за това, не знам как не си ги намерил. Около 2 дена работа. Доста е трудно. Ако не беше разглобена колата, щях да отида в сервиз и да се откажа.
Таблото няма нужда да се сваля, а само да се надигне. Това става, като се махне първо арматурното (малкото) табло.
И отстрани до вратите има по 2 големи винта на кръглата тръба, тя държи цялото табло. Отвиват се (и още доста други винтове) и се надига на горе около 5 см. Има едни водачи, за да се надигне трябва да се изтегли към купето около 3 см. да излязат водачите. Не се сваля цялото.
После се отвиват всички по пластмасовия капак, където е радиатора.
После се маха и тръбата на скоростния лост, че пречи. Отвива се и от към двигателя.
Аз го свалих без да го махам и монтирах новото радиаторче, но после не можах да монтирам пластмасовия капак. И се наложи да го махна. В него е тръбата от конденза на климатика. От тавата на климатика тече в тавата на парното и е важно да не се обърне подредбата, да не тече в купето.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
papata
Напреднал
Напреднал
Мнения: 320
Регистриран: 05 сеп 2009 07:59
МПС: Lanos
От: Плевен
Име: Papata

Re: Проблем радиатор парно Ланос 1.5

#3 Непрочетено мнение от papata » 07 юли 2014 03:29

Има писано и за Ланос. Има и снимки. Потърси отново.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Проблем радиатор парно Ланос 1.5

#4 Непрочетено мнение от ogi » 07 юли 2014 14:03

http://daewoo-chevrolet.com/forum/search.php" onclick="window.open(this.href);return false;

(lock)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Заключена

Върни се в “Премахнати теми”