Спирачки

Изображение
Тук отиват мненията и темите, които не отговарят на правилата.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
other side
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 02 юни 2013 08:00
МПС: Daewoo Nexia
От: София
Име: other side

Спирачки

#1 Непрочетено мнение от other side » 26 ное 2013 12:15

Здравейте колеги!
От известно време спирачките ми не са в час.Малко предистория... Когато взех колата,ABS-а работеше,когато си поиска.След няколко месеца,педалът "потъна".Отидох до един майстор,а той веднага отсече - това е помпата. Казах - ОК,сменяме я. Казах си - а дано се оправи,ама надали.Спирачките хващат,НО...не както трябва.Педалът почти опира до ламарината за да спре колата,а когато натисна педалът се чува,като че ли има въздух в системата,а е обезвъздушавана няколко пъти.Колега от форума,който ми е помагал не веднъж със съвети спомена,че може да дърпа въздух от някъде.Четох из разни форуми,че може да е пробита мембраната на сервото,а когато споделих това с майстора,той ми каза че,ако сервото не е наред,педалът ще бъде твърд,а не да пропада.
Много е лесно да отида в първият срещнат сервиз,но човек,когато не разбира нещо,лесно може да се излъже. Та,въпросът ми е - откъде може да е това "потъване" на педалът? Помпата е чисто нова,сменена е и спирачната течност. Направо съм в ШАХ....с пешката.
Пропуснах да кажа,че майсторът ми каза,че всичко това идвало от ABS-а,а дали е така - не знам.
Бъди себе си,има достатъчно други хора!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Спирачки

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 ное 2013 12:32

Какво разбираш под ABS работеше когато си поиска?
Прилича на лошо обезвъздушаване. Като припомпиш няколко пъти педала, става ли по-твърд и да хваща по-нагоре?
Сигурни ли сте, че новата помпа е ОК? (връщали сме чисто нова помпа с язва по работна повърхност).
За сервото майстора ти е прав...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
other side
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 02 юни 2013 08:00
МПС: Daewoo Nexia
От: София
Име: other side

Re: Спирачки

#3 Непрочетено мнение от other side » 26 ное 2013 12:41

"работеше,когато си поиска",защото ту- хващаше (гумите не се пързалят),ту- не хващаше. За педалът....когато съм в движение и "напомпам",става по-твърд,но се усеща,че има въздушна възглавница между педала и...помпата.Оборотите леко падат и спирачките хващат. За помпата...надявам се,че няма проблеми с нея. И аз си мисля,че не е обезвъздушена както трябва,НО след обезвъздушаване пак "има въздух",или не е това...Не знам...
Бъди себе си,има достатъчно други хора!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Спирачки

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 ное 2013 17:24

Нещо ми куца обяснението за АБС... То се чувства доста сериозно когато сработи, и то съвсем не по това дали се пързалят гумите или не, а дали 'рита' педала...
Защо не я обезвъздушите добре?
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Спирачки

#5 Непрочетено мнение от ogi » 26 ное 2013 17:39

Когато има спомагателни системи към спирачките (ABS, ASR, ESP...), всяка от тях усложнява механизма на помпата и последната има повече клапанчета, които като се напълнят с въздух, много трудно се обезвъздушава. В този случай класическата схема с помпане на педала е почти невъзможно и трябва да се ползва специализиран уред, който представлява резервоар за спирачната течност и помпа за налягане.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
other side
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 02 юни 2013 08:00
МПС: Daewoo Nexia
От: София
Име: other side

Re: Спирачки

#6 Непрочетено мнение от other side » 26 ное 2013 18:56

Педалът не "рита". Зная как дейста ABS върху педала. А относно обезвъздушаването - това ще може ли всеки един сервиз да го направи,или трябва да се ходи в специализиран?
Бъди себе си,има достатъчно други хора!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Спирачки

#7 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 ное 2013 20:00

Не всички сервизи имат машината, и не всички, които имат машинката имат правилната капачка за дадения модел...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Спирачки

#8 Непрочетено мнение от The Stig » 26 ное 2013 20:16

Аз бих пробвал с обезвъздушаване с машинката...ако отново няма ефект, бих обърнал внимание на помпата..нищо, че е нова.
Изображение

Потребителски аватар
other side
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 02 юни 2013 08:00
МПС: Daewoo Nexia
От: София
Име: other side

Re: Спирачки

#9 Непрочетено мнение от other side » 26 ное 2013 21:29

Какво,да купувам нов ABS,или както се казва тая машинка,където е свързана към помпата...!? Всичко е обезвъздушено,но се чувства,че има въздух в системата. Някой поне има ли наблюдения,къде аджеба може да има сервиз,който може да свърши тази работа?
Бъди себе си,има достатъчно други хора!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Спирачки

#10 Непрочетено мнение от ogi » 26 ное 2013 21:36

Каква работа да свърши? Имам познат с такава помпа с накрайник за еврокапачка (61мм) към разширителен съд за спирачна течност. Иска 30 лв за обезвъздушаване + спирачна течност от теб, или от него 15лв/л. Ако и твоята капачка е такава и желаеш, мога да те свържа с него.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Спирачки

#11 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 ное 2013 00:01

other side написа:Какво,да купувам нов ABS,или както се казва тая машинка,където е свързана към помпата...!? Всичко е обезвъздушено,но се чувства,че има въздух в системата. Някой поне има ли наблюдения,къде аджеба може да има сервиз,който може да свърши тази работа?
Колега, никой не предлага да сменяш ABS... В случая разглеждаме въпроса за обезвъздушаването. Щом се чувства, че има въздух в системата (а втвърдяването на педала при припомпване показва че е така), то няма как всичко да е обезвъздушено - някъде има останало мехурче...
Машинката за обезвъздушаване я има в сервиза, и не се купува, а се използва - за правилно и бързо обезвъздушаване на спирачки...
За конкретен сервиз в София - колегите ще помогнат...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
other side
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 02 юни 2013 08:00
МПС: Daewoo Nexia
От: София
Име: other side

Re: Спирачки

#12 Непрочетено мнение от other side » 27 ное 2013 00:13

Работата за вършене от сервиза е - въпросното обезвъздушаване. А тази помпа,с накрайник 61мм....къде са тези 61мм? Както и да е... Исках само да зная,дали е нещо по сервото,както казва майстора при когото ходих - ABS -а не е в час,защото клапаните в него пропускали повече наляга,или да вярвам на това,което усещам - въздух в системата.. И....не съм тръгнал да купувам машинка за обезвъздушаване.... :)
Бъди себе си,има достатъчно други хора!

Потребителски аватар
other side
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 02 юни 2013 08:00
МПС: Daewoo Nexia
От: София
Име: other side

Re: Спирачки

#13 Непрочетено мнение от other side » 28 ное 2013 13:55

Колеги,кажете някой сервиз (в София),където ще ми обърнат внимание. Днес ходих в един сервиз.Казах на майстора,че спирачките не ми хващат както трябва,че помпата е сменяна и ,че се усеща въздух в системата,въпреки че е обезвъздушена,а той ми каза - и аз какво трябва да направя? Казах му - нищо! Запалих колата и си тръгнах. Отидох в друг,където имаше сигурно 5000 коли и не ми се чакаше. Да,сезонът може би предразполага за пълни сервизи,но поне да зная,че си струва чакането...
Бъди себе си,има достатъчно други хора!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Спирачки

#14 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 ное 2013 14:43

Колега, защо не питаш Аутокорея дали не правят такива неща?
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
other side
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 02 юни 2013 08:00
МПС: Daewoo Nexia
От: София
Име: other side

Re: Спирачки

#15 Непрочетено мнение от other side » 04 дек 2013 21:32

Питах-няма да могат да помогнат...
Бъди себе си,има достатъчно други хора!

Заключена

Върни се в “Премахнати теми”