Проблем с фаровете на Leganza

Изображение
Тук отиват мненията и темите, които не отговарят на правилата.
Съобщение
Автор
chaos
Минаващ
Минаващ
Мнения: 5
Регистриран: 28 май 2013 20:01
МПС: daewoo leganza
От: burgas

Проблем с фаровете на Leganza

#1 Непрочетено мнение от chaos » 05 юни 2013 10:40

"Благодаря" заа помоЩа

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Проблем с фаровете на Leganza

#2 Непрочетено мнение от ogi » 05 юни 2013 16:07

Първо се научи да питаш грамотно и да си задаваш по-добре въпросите, пък тогава чакай помощТа... Някой "акал", някакви "дочки" на "кесонона"... Лудница!

Фаровете ти са с H1 на лупите, купуваш си съответен комплект, вадиш кабелите за баласта отвън през маншонче, което върви с ксенона и това е. После по-важната част е да си регулираш фаровете, има схеми из форума за настройка на светлинния поток. Ксеноновата крушка трябва спокойно да влиза в процепа, иначе не е този тип, или има някакъв проблем с нея. Невъзможност за монтаж има в обратния вариант - ако се опита да се сложи халогенна крушка H1 в прожектор, предназначен за ксенонова Н1. Дългите ти са Н1 мисля, а за мъгла - Н3.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

metalqgata
Нов
Нов
Мнения: 73
Регистриран: 06 авг 2012 23:38
МПС: Daewoo Leganza 133к.с.
От: София
Име: Наско

Re: Проблем с фаровете на Leganza

#3 Непрочетено мнение от metalqgata » 08 юни 2013 12:53

Български форум- задаваш въпрос и всички започват да ти обясняват колко си глупав....

Както и да е. За компетентното мнение на колегите няма да говорим. Първо, малцина от тях знаят какво е да си изцапаш ръцете с масло и поради тази причина предпочитат да коригират правописа на колегите си.
В отговор на въпроса ти, мога да кажа, че се сблъсках със същият проблем, който не е неразрешим. Мястото където ляга крушката има спрецифично изтънено място, където трябва да е дупка, за да мине зъбчето на крушката, обаче не е. В този случай, аз разпробих това място с 5мм бургия (може и 4мм да беше). Желателно е да свалиш фара за по-голямо удобство. Става за секунди, защото материала е алуминий и много лесно се обработва. Мисля, че може и с други подръчни средства, но е най-добре със свредло. В комплекта на ксенона има упътване как се монтира. :)
Успех! И да пишеш дали е станало.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Проблем с фаровете на Leganza

#4 Непрочетено мнение от ogi » 09 юни 2013 16:53

metalqgata написа:Български форум- задаваш въпрос и всички започват да ти обясняват колко си глупав....

Както и да е. За компетентното мнение на колегите няма да говорим. Първо, малцина от тях знаят какво е да си изцапаш ръцете с масло и поради тази причина предпочитат да коригират правописа на колегите си.
Това към мен ли е? Ако не ти хареса форума, можеш да го напуснеш и да си направиш друг - небългарски. Не съм майстор, но не ми пречи да се цапам в масло и много неща сам си ги правя, не знам как реши да заклеймяваш другите? Монтирал съм ксенон на мотори и коли, колкото ти не си карал през живота си.

Грамотното писане и подредбата на форума ще бъдат винаги основно правило тук!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

metalqgata
Нов
Нов
Мнения: 73
Регистриран: 06 авг 2012 23:38
МПС: Daewoo Leganza 133к.с.
От: София
Име: Наско

Re: Проблем с фаровете на Leganza

#5 Непрочетено мнение от metalqgata » 18 юни 2013 20:33

Добре де, не съм казал че не си. Не се напрягай толкова. Просто може да не си монтирал на Леганза. Аз казвам какъв беше моят проблем. С момчето си пишем на лични и мога да ти кажа, че си пише много грамотно. Може да е бързал или нещо друго. Няма нужда да ти пращам кореспонденция за да те убеждавам. Ако има като мен проблем с клавиетурата, може да е объркал нещо. Няма нужда да ме пъдиш от форума. Аз споделям лично мнение, както и ти. Забелязал съм, че имаш много компетентни мнения, но не ми харесва подхода ти, за това ти направих забележка. И аз си правех основни ремонти на пасата и съм лежал до късни нощи под колата, но това не ме прави разбирач на всички видове автомобили.
Без никакви лоши чувства.

Успех :)

Заключена

Върни се в “Премахнати теми”