Гарнитура на капака на клапаните

Изображение
Тук отиват мненията и темите, които не отговарят на правилата.
Съобщение
Автор
makumba
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 27 фев 2012 22:05
МПС: aveo
От: pleven
Име: makumba

Гарнитура на капака на клапаните

#1 Непрочетено мнение от makumba » 14 мар 2013 00:06

Привет колеги
много ще се радвам ако успеете да ми дадете съвети и помощ относно проблемите с автомобила ми
който е AVEO 1.4 2008г и в момента е на 75 000км.защото вече съм объркан и не знам какво да правя и на кой майстор да вярвам
та първият и основен проблем са спирачните дискове
прочетох всичко за тях което сте писали тук във форума и честно да ви кажа малко се стреснах и обърках защото не очаквах проблема да е толкова сериозен
при мен проблема с дисковете дойде на 70 000км смених ги с Брембо и тогава ужас изкараха едва 1000км и пак същата история занесох ги на стругар но след около едва 200км се повтори същата история сега карам с тях волана тресе при спиране та е чудо но гледам да съм внимателен видях че сте минали през толкова много трудности с този проблем и сте изпитали какво ли не тъй че явно само на препатили хора като вас може да се вярва и разчита на съвет
та молбата ми е да ми дадете съвет аджеба какви дискове да си купя та да изкарат що годе по дълго време като цената не е от кой знае какво значение важното е да са добри пък дори и да са скъпи

Другият проблем който установих днес е че ми е заминала гарнитурата на капака на клапаните
разбрах го като си сменях свещите и свещта на втори цилиндър беше в масло притеснявам се защото на тези километри ми е доста странно и чудно да е заминала тази гарнитура и се притеснявам да не би да има и друг проблем освен този
затова се обръщам към вас имал ли е някой този проблем и нормално ли е от какво може да бъде предизвикано и може ли да има други увреждания по двигателя за да се стигне до там винаги съм сменял всички консумативи точно навреме без компромиси в цената им гледал съм уж да е най доброто което ми се предлага
и друго къде мога да си намеря части за вътрешния интериор става въпрос за пластмасовата решетка на въздуховодите на панорамното стъкло сензора за слънце беше се пводигнал и аз да го наместя отново на мястото пластмасата стана на парчета явно е по изгоряла от слънцето и е станала доста крехка и поради това не искам да си купувам втора употреба а ми се иска да е нова защото сега самият сензор стърчи грозно в оторизираните центрове на марката не ми се ходи защото съм си напатил от тях пък и са големи скъпчии та дали някой знае дали се продават и дали може да се поръча това нещо от магазин който предлага части за марката и модела
е това е

ще съм ви благодарен желая ви много здраве успехи и безаварийно пътуване

Съобщение от модератор:
Нарушени са Правилата на форума:
"2.3.1 Не са желателни теми, с прекалено обща насоченост, извън секцията "Обща тематика". За теми с обща насоченост ще се смятат и такива с различни, несвързани проблеми в един и същ пост (като например - "счупи ми се динамото, но колата гори и масло - помагайте")." Моля запознайте се отново с Правилата на форума!
В тази тема няма място за въпросите касаещи дискове и търсенето на части за интериора. За тях e необходимо да пуснете отделни теми или да пишете във вече съществуващи, ако има такива.
Izparitel

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: гарнитура на капака на клапаните

#2 Непрочетено мнение от авео » 14 мар 2013 01:55

Може да си прочел всичко за дисковете,но не си чел внимателно. Отишъл си и си взел най-големия ментак,който претендира за Брембо, сигурно от някой вносител. Спомням си,че и моето Брембо изкара 2000км и замина директно в коша.Прочети пак темата и си избери друга марка. Теча на масло е от гарнитурата на клапаните и струва 15-20лв, маже се тук -там с хубав силикон/ в никакъв случай цялата/ и това е. Моята я смених на над 200 000км и трета и четвърта свещ бяха удавени в масло. По принцип, интериорните чаркове струват много скъпо и ги има само при дилърите и то с доставка. Търси от ударени коли,поне сега ги има доста.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

makumba
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 27 фев 2012 22:05
МПС: aveo
От: pleven
Име: makumba

Re: гарнитура на капака на клапаните

#3 Непрочетено мнение от makumba » 14 мар 2013 08:04

ами аз дисковете ги купих и сложих преди да си направя труда да прочета каквото и да е от форума защото не предполагах че ще е проблем но лаиците като мен се учат от грешките си
а колкото до гарнитурата на капака притесняваме малкия пробег на колата а да се появи такъв дефект ето ти си я сменил на три пъти по голям пробег
дано не излезе нещо по голямо което да е причината за тази гарнитура от това ме е страх

Съобщение от модератор:
Втора забележка за запазване насочеността на темата.
ogi

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Гарнитура на капака на клапаните

#4 Непрочетено мнение от авео » 15 мар 2013 01:40

Ами, разбрахме се .
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Заключена

Върни се в “Премахнати теми”