Среден предпазен колан

Изображение
Тук отиват мненията и темите, които не отговарят на правилата.
Съобщение
Автор
Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Среден предпазен колан

#1 Непрочетено мнение от Proximus » 29 окт 2012 11:40

Здравейте колеги, както всеки нормален автомобил така и моето Авео е оборудвано с колани за задните седалки. При мен освен за лява и дясна седалка, има такъв наличен и за средната. Обаче въпросният колан е крайно къс, и даже и да успее човек някак си да се щракне за ключалката, колана си остава двуточков. Т.е. той минава само през гръдният кош, но не и през таза. В ръководството за експлоатация има някаква картинка и кратко обяснение, които обаче няма как просто да се случат. Имате ли повече информация по върпоса ? Този колан да не би да е предвиден единствено за закопчаване на детско столче (идея си нямам как става) ? :)

Вероятно не малка част от колегите са леко скептични към коланите за задните седалки, ама от време на време се возим петима човека компания извън града и ги юркам да се закопчават. Само този на суперменската позиция, ме дразни че не мога и него да го "обезопася".
Последна промяна от Proximus на 29 окт 2012 13:05, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Среден предпазен колан

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 окт 2012 12:41

При мен на Калоса имаше стандартен автоматичен колан, който можеше да се откачи от втората ключалка (тази, която е без бутон за ръчно откопчаване, а се откопчава само с ключа), и да се прибере в задна лява колонка.
Колана минаваше през водач на облегалката.
Ако нямаш такова нещо, то вдигни за всеки случай седалката - да не би да е останал под нея бедрения колан (често при вдигане на седалката не се правят опити да се изкара колана, и той остава под нея)?
Ако е демонтиран - поне ще видиш 'котвите' му - местата за захват, и да си потърсиш от някоя морга колан...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Среден предпазен колан

#3 Непрочетено мнение от Proximus » 29 окт 2012 13:00

Мерси за инфото slowtraveler. Сега си препрочетох поста и видях, че не съм се изразил правилно. Всъщност имам ключалка с бутон (даже е написано, че си е за center, без да можеш да закопчееш десният колан в нея), а коланът излиза през въпросната лява колонка, минавайки през водач в облегалката. Точно както на Калосът ти. Но сядайки, и опитвайки някакси да се закопчееш установяваш, че той е много къс. И че всъщност за това ми бе питането.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Среден предпазен колан

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 окт 2012 13:46

Ако се въртиш покрай ЖП гарата - звънни да пийнем кафе и решим въпроса (ще викнем и miroki за умствена атака, че и той е наблизо :lol: ) :y:
При мен си бе нормално дълъг колана... Да не би машинката ти да блокира по-рано или пък да е сменяна/разменена с някоя от другите?
В свободно положение колана си е опънат от машинката и закопчан в седалката в единия си край.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Среден предпазен колан

#5 Непрочетено мнение от Proximus » 29 окт 2012 23:36

Съгласен, ще се разберем на ЛС.
Машинката и колана не би трябвало да са "пипани", пък колана просто си е къс. Заслужава си един brainstorming и групово цъкане с език :)

Заключена

Върни се в “Премахнати теми”