Избор на джанти за летни и зимни.

Изображение
Тук отиват мненията и темите, които не отговарят на правилата.

Избор между 1 и 2

1
6
60%
2
4
40%
 
Общо гласове: 10

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Избор на джанти за летни и зимни.

#1 Непрочетено мнение от ogi » 21 мар 2012 21:16

Снабдих се с 2 чифта джанти веднага със следващия ми автомобил. Изчислих и реших, че в Сф ми е много по-изгодно да имам 2 чифта джанти с гуми и инвестицията се избива бързо, отделно удобството и спестеното време и нерви. Колебаех се кой чифт джанти да оставя за зимата и кой за лятото. Размера на гумите и джантите е еднакъв.
1 - оригинални ауди джанти, в настоящия състав остават със зимни гуми, защото борда на седялите отдясно е нащърбен, което се оправя и бих го направил, ако реша да ги преместя за летни. Световно признати здрави джанти. Гумите са Pirelli 190 snowsport на 2 години.
2 - Rial - немски джанти, модела е 1:1 с други оригинални ауди джанти, нямам лично впечатление от якостта им, но няма да се учудя ако са едни и същи с тия, които се слагат фабрично, но тепърва ще разбера - слагам ги за летни. Гумите са чисто нови Dunlop SP Sport Fast Response.

Опитах се да направя снимки в що-годе еднакъв ракурс, за да прецените по-добре кои според вас стоят по-естетично на дъртото лачено комби.

1
Изображение
VS
2
Изображение
/драскотините, всъщност са тревички и кал по джантата, перфектни са всичките Rial/
1
Изображение
VS
2
Изображение

1
Изображение
VS
2
Изображение

1
Изображение
VS
2
Изображение

Благодаря предварително за мнението!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Избор на джанти за летни и зимни.

#2 Непрочетено мнение от The Stig » 21 мар 2012 22:14

Ехх, ако Риалът беше малко по-голям цолаж щеше да е още по-добре. Все пак предпочитам него. Не че и оригиналните джанти стоят лошо. Оригиналните за зимни, Риалът за лятото, мисля че е добър избор. :)
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избор на джанти за летни и зимни.

#3 Непрочетено мнение от ogi » 21 мар 2012 22:29

The Stig написа:Ехх, ако Риалът беше малко по-голям цолаж щеше да е още по-добре. Все пак предпочитам него. Не че и оригиналните джанти стоят лошо. Оригиналните за зимни, Риалът за лятото, мисля че е добър избор. :)
Да, риала трябваше да е 17'', или 18'' по план, но след като няколко пъти нощно каране в не добре познати улички пропаднах с половин кола в кратери, дето фара не може да надсвети хоризонта като влезеш, псувах де що живее и прави пътища у бг и се зарекох да не си купувам големи хубави джанти и гуми!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Избор на джанти за летни и зимни.

#4 Непрочетено мнение от The Stig » 21 мар 2012 22:40

:y: Напълно те подкрепям. Ако имах нерви и пари с удоволствие бих карал с големи джанти, но за сега това е положението... Слагай Риала за лятото, би трябвало да не съжаляваш. :)
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Избор на джанти за летни и зимни.

#5 Непрочетено мнение от авео » 22 мар 2012 02:11

Първите за зимата-изглеждат по-груби и амортизирани.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Избор на джанти за летни и зимни.

#6 Непрочетено мнение от stinbg » 22 мар 2012 12:47

Е чак пък анкета за това какви джанти да се сложат на Ауди във форума на Деу-Шевролет , при условие, че вече са сложени гумите :^) .
Все пак за да не съм изцяло "извън темата" - не ми харесват нито едните, нито другите. С оригиналните изглежда малко пенсионерско, а с немските е малко по-агресивно, но явно ЕТ-то не е същото, защото изглеждат изнесени навън.
Тези може би са по-спортни и елегантни едновременно http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2" onclick="window.open(this.href);return false;

а тези мисля не са алуминиеви, но също изглеждат приятно http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Всъщност какво значение има на кой какво му харесва - важното е на теб да ти харесват.

П.С. А пари за 17/18" със съответните гуми се обезсмисля - все пак ще струват колкото колата.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избор на джанти за летни и зимни.

#7 Непрочетено мнение от ogi » 22 мар 2012 18:22

Критиката е основателна и ще си взема бележка.
Ремонтите и обслужването също са несъразмерни със стойността на колата, но всеки има право на избор.

Принципно джантите не са обвързани директно с марката на автомобила. Поинтересувах се от мнение, защото аз харесвам повече "зимните" - 1 и съм на прага да ги завъртя наесен като летни. Благодаря за мненията!


ПС Форум "Предложения и проблеми" е отворен за такива.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Избор на джанти за летни и зимни.

#8 Непрочетено мнение от gigabate » 22 мар 2012 21:24

На мен по ми харесва с Ауди джантите(оригиналните),но в крайна сметка решението си е твое и е важно на теб да ти харесва! Както се казва: "различни хора-различни вкусове"! :)
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
MPbCHuKA
Редовен
Редовен
Мнения: 246
Регистриран: 16 яну 2010 15:48
МПС: Daewoo Lanos 1.4 2000г. LPG
От: Пловдив

Re: Избор на джанти за летни и зимни.

#9 Непрочетено мнение от MPbCHuKA » 23 мар 2012 20:38

Лично мнение: вариант 1 - зимни, вариант 2 - летни.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Избор на джанти за летни и зимни.

#10 Непрочетено мнение от todortv » 23 мар 2012 20:53

1=зима
2=лято

Това по снимка и мое виждане.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Заключена

Върни се в “Премахнати теми”