Смяна на крушките на стоповете?! и двете

Изображение
Тук отиват мненията и темите, които не отговарят на правилата.
Съобщение
Автор
rezashki
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 10 яну 2010 16:59
МПС: chevrolet aveo
От: sofia
Име: peter

Смяна на крушките на стоповете?! и двете

#1 Непрочетено мнение от rezashki » 26 авг 2011 22:38

Здравейте,
много странно днес ми сигнализираха, че са ми изгорелите и двата стопа, габаритите си светят, не знам дали са на една верига, явно не.
Зимата пък едновременно ми изгоряха и двете крушки на късите, странна работа, не е изгорял бушон ами самите крушки смениха ги...
Сега пък стоповете и двата, не можах да намеря тема затова пускам нова, имаше само една за смяна на стоповете на Ланос, бая зор са видели колегите, по-скоро колегата.Въпроса ми е от къде мога да си взема от София в събота сутрин, че ще пътувам, а не искам да си взимам от бензиностанция какви да е и съответно май ще трябва да ги сменят, защотото ,ако е толкова сложно като на Ланоса, не знам ....какви точно трябва да са крушките 21w , а за габаритите са до 10w, не знам помагайте?

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на крушките на стоповете?! и двете

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 27 авг 2011 01:12

В повечето магазини за авточасти и в тези за автоаксесоари продават. Вероятността да изгорят едновременно е малка. Виж да не е сдала багажа стоп машинката. Би трябвало вече да си проверил предпазителя за стоповете. Ако имаш трети стоп - той свети ли?
Най-вероятно си с 21/5W, но това е само мое предположение.

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Смяна на крушките на стоповете?! и двете

#3 Непрочетено мнение от djokki » 27 авг 2011 18:42

Най-добре е да свалиш старата и така да закупиш нова крушка че иначе стават грешки и много е дразнещо да караш зад някой който от некомпетентност си е сложил 21W крушка на габарита :swear:

rezashki
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 10 яну 2010 16:59
МПС: chevrolet aveo
От: sofia
Име: peter

Re: Смяна на крушките на стоповете?! и двете

#4 Непрочетено мнение от rezashki » 27 авг 2011 22:01

А, някой сменял ли е сам крушките или поне да е гледал, че не намирам в нета нищо, пък не искам да се уча от грешките си, но пък не ми се дават пари излишни да ходя на сервиз, то това изключва първото :-)

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Смяна на крушките на стоповете?! и двете

#5 Непрочетено мнение от авео » 28 авг 2011 02:07

Преди да гледаш в нета,трябваше да погледнеш стопа. Има две видии и стопа се издърпва. Ако имаш проблем с отвиване на видиите,то на всяка цена,трябва да посетиш сервиз. Тази тема наруши едномесечното ми въздържание от писане във форума,но не се сдържах. Пиши,дали си се справил,защото темата отива там,където и е мястото-в коша.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Смяна на крушките на стоповете?! и двете

#6 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 авг 2011 17:27

Офтопик:
авео написа:Тази тема наруши едномесечното ми въздържание от писане във форума,но не се сдържах.
Toва пък защо?

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Смяна на крушките на стоповете?! и двете

#7 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 авг 2011 17:34

Колега, крушките на стоповете са доста натоварени (старт/стоп режим) и затова горят по-често...
Бих ги сменил, и след това да си правя изводи за това и онова.
Това го казвам, след като в подобна ситуация и в един дъжд разглобих стоп-машинката колкото да разбера, че проблема са крушките (не вярвах, че могат да изгорят почти едновременно - всяка вечер като спирам до стената им виждам отраженията и съм сигурен, че предната вечер и двете бяха ОК).
По същия начин са ми изгаряли едновременно и късите свелини (нощем ги изгасих срещу стена - виждаше се че и двете светят, и след 10мин нито една от тях не светна). И след смяна нямах проблеми повече от 2 години (докато колата бе при мен)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

bobiuzunov
Редовен
Редовен
Мнения: 273
Регистриран: 18 фев 2008 20:47
Skype: borisuzunov2
МПС: Chevrolet Aveo Chevrolet Cruze
От: Sofia

Re: Смяна на крушките на стоповете?! и двете

#8 Непрочетено мнение от bobiuzunov » 28 авг 2011 19:15

Да и аз съм на мнение че е напълно възможно и двете да са изгоряли едновременно.На мен ми бяха изгоряли двете светлини на номера и на мен ми беше странно,но уви беше факт.
Chevrolet Aveo 1.4 16V 94 hp. Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDI 150 hp. AUTOMAT

Заключена

Върни се в “Премахнати теми”