Слагане на шайби в задните амортисьори

Изображение
Тук отиват мненията и темите, които не отговарят на правилата.
Съобщение
Автор
htsh
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 25 апр 2008 16:25
МПС: Шевролет Авео 1.4 16v
От: Шумен
Име: H.Hristov

Слагане на шайби в задните амортисьори

#1 Непрочетено мнение от htsh » 18 юни 2011 23:29

Здравейте!
Да се похваля, че днес (събота) си сложих прословутите шайби.Моите са с вътрешен диаметър 10мм. и външен 30мм., дебелина 4мм.Първо свалих едното колело, пръснах трите болта с WD-40 и с тресчотка (с къс удължител) развих трите болта (камък №14).Когато свалих амортисьора (пръснах предварително със спрея гайката) законтрих горната част на оста с раздвижен ключ (тип SP-сега видях подобен в Интернет).Има зъбчета, като клещи.Лошото е, че не са я направили оста за "камък", ами е плоска.Под тоя ключ, с обикновен гаечен ключ №14 и се развива гайката.Под гайката има шайба, опората с двата отвора (за горните 2 болтчета), гумен тампон и прахоуловителя.Отворите на моите прахоуловители бяха напълно в ред, но самата ос където е ръбчето между 12,5мм. и 10мм.(двата диаметъра на оста) и нагоре до резбата имаше ръжда.Може би се заобля от ръждата това ръбче (все пак 1,25мм. отляво и 1,25мм. отдясно е малко) и при малко и без това свободно нанизаната чашка, и ще премине оста нагоре.Шайбите много плътно се нанизаха върху оста (за разлика от прахоуловителя).После по обратен ред нанизах почистените неща и другото колело и амортисьор, и това е.Понеже не съм се занимавал с такива неща предварително изчетох форумите, принтирах си цветни снимки от етапите (има ги в Интернет) и без да бързам за един следобед ги сложих.Между двата амортисьора имаше яка скара.Имаме купено едно бивше военно поделение в Смядово и понеже в града не е удобно на улицата, а поделението пустее отидох с колата там и на спокойствие си свърших работата.Даже малко я поизмих колата.В 21 часа му ударих на бързо още две кебапчета и се прибрах в Шумен.
Извинявайте за свободното съчинение!

rmk
Минаващ
Минаващ
Мнения: 5
Регистриран: 13 юни 2011 20:40
МПС: Chevrolet Aveo 2011 (1.4 AT)
От: София

Re: Слагане на шайби в задните амортисьори

#2 Непрочетено мнение от rmk » 02 авг 2011 18:49

Здравейте!

Нов съм във форума и не съм изчел всичко, но ми направи впечатление, че и в друга тема пишете за поставянето на тези шайби.

Ето тук:
htsh написа:...В задните амортисьори (както наскоро писах) се слагат едни шайби.Иначе проблеми досега съм нямал с колата...
Обаче така и не разбрах ЗАЩО ги слагате тези шайби?

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Слагане на шайби в задните амортисьори

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 авг 2011 00:20

Заглавие: Задни амортисьори.
авео написа:Тази вечер единия заден амортисьор влезна в багажника,другия е на път :lol: Това е последствие от метановите бутилки + тоновете жива плът извозена за 30месеца. Успокоителното е ,че се оправя за някакви левчета. Слагат се шайби в/у тампона,за да не може да минава през ухото и газ до безкрайност :) Трябваше да го направя още,когато слагах метана.
Просто чети по-внимателно!

rmk
Минаващ
Минаващ
Мнения: 5
Регистриран: 13 юни 2011 20:40
МПС: Chevrolet Aveo 2011 (1.4 AT)
От: София

Re: Слагане на шайби в задните амортисьори

#4 Непрочетено мнение от rmk » 05 авг 2011 09:35

Да, вчера успях да намеря и тази тема от която ми цитирате фрагмент горе и ми стана ясно какъв е проблема. И все пак ми се струва нормално проблема да е описан или поне загатнат при описание на решението иначе няма особен смисъл.
Този проблем при всички версии на авео ли го има? Ние преди месец купихме едно ново от магазина - трябва ли да почвам да разглобявам и да редя шайби превантивно или да изчакам амортисьора да влезе в купето?

Заключена

Върни се в “Премахнати теми”