Някои въпроси

Изображение
Тук отиват мненията и темите, които не отговарят на правилата.
Съобщение
Автор
Kalpazan
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 09 мар 2011 21:27
Skype: kalpazan13
МПС: Chevrolet Cruze VCDi 2.0 LT
От: Бургас

Някои въпроси

#1 Непрочетено мнение от Kalpazan » 25 апр 2011 14:37

Имам два въпроса. Единия е, долу до ръчката за отваряне на капака на двигателния отсек има куплунг. Предполагам че е за свързване с шината за управление на електрониката? Можеха да не се скъпят толкова и да му сложат една капачка. :devil: Или само аз нямам такава ?

Другото... Радиатора за охлаждане се набъка с хиляди насекоми. Не можах да открия как да го почистя ръчно с малка четка например. Нещо не ме кефи да стрелям срешу него с парострукйка пък и не знам дали ще има ефект освен да ги набие още по-навътре. Някаква идея как се почиства ?

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Някои въпроси

#2 Непрочетено мнение от stinbg » 25 апр 2011 18:03

"Другото... Радиатора за охлаждане се набъка с хиляди насекоми. Не можах да открия как да го почистя ръчно с малка четка например. Нещо не ме кефи да стрелям срешу него с парострукйка пък и не знам дали ще има ефект освен да ги набие още по-навътре. Някаква идея как се почиства ?"
Ти ще си първия дето страда от пароструйката, която почиства радиатора. Мисля че ако караш със 160 км/ч и вали дъжд разликата до пароструйката няма да е голяма освен в температурата. Бръмбара дето се е "вградил" в радиатора докато си карал с горната скорост би нанесъл много повече щети от водата дето излиза от пароструйката, така че споко - ще го преживее това "масажиране" радиатора.
Все пак ако все още се страхуваш от пароструйката си вземи препарат дето да ги размекне малко въпросните насекоми и после ги издухай с въздух под налягане.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Някои въпроси

#3 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 апр 2011 18:28

И това всеки път ще си губиш времето да чистиш насеконмите от радиатора. Ама защо се занимаваш с глупости? Нищо не може да му стане на радиатора от насекомите, от пароструйката пък още по-малко. Карай си колицата и не се вталясвай толкова, както каза колегата, колата ли служи на мен, или аз на колата?
:handshake:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Kalpazan
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 09 мар 2011 21:27
Skype: kalpazan13
МПС: Chevrolet Cruze VCDi 2.0 LT
От: Бургас

Re: Някои въпроси

#4 Непрочетено мнение от Kalpazan » 25 апр 2011 18:43

Това със въздуха под налягане е идея, благодаря за предложението.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Някои въпроси

#5 Непрочетено мнение от авео » 26 апр 2011 11:15

Насекомите от жегата прегарят и стават на пепел. Не рискувай с пароструйка,че не знаеш на какво налягане работи.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

BERETA
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 05 фев 2010 11:53
МПС: chevrolet captiva
От: blagoevgrad
Име: bereta

Re: Някои въпроси

#6 Непрочетено мнение от BERETA » 26 апр 2011 17:33

със силната водна струя можеш да изкривиш ламелите на радиатора и става по-лошо. а и радиаторите ти стоят в следната последователност: този на климатика, на интеркулъра, ако си дизел (и двата са с доста по-широки ламели и обикновено не се запушват) и накрая е този за водата. но чистене се налага поне след 5-6 години и то най-добре при свален и използвайки обезмаслител и течаща вода. карай си колата с кеф и не се тормози за "нероден Петко"!
Последна промяна от BERETA на 27 апр 2011 15:55, променено общо 1 път.

Kalpazan
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 09 мар 2011 21:27
Skype: kalpazan13
МПС: Chevrolet Cruze VCDi 2.0 LT
От: Бургас

Re: Някои въпроси

#7 Непрочетено мнение от Kalpazan » 26 апр 2011 21:56

На колегите които дадоха конструктивни отгвори благодаря. На останалите ще кажа, аз не питах дали и кога трябва да си чистя радиатора. Ако искам ще си го чистя всеки ден, ще го пудря и парфюмирам ако си реша. В крайна сметка това си е моята кола, нали ;-)

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Някои въпроси

#8 Непрочетено мнение от ogi » 26 апр 2011 22:09

Kalpazan написа:На колегите които дадоха конструктивни отгвори благодаря. На останалите ще кажа, аз не питах дали и кога трябва да си чистя радиатора. Ако искам ще си го чистя всеки ден, ще го пудря и парфюмирам ако си реша. В крайна сметка това си е моята кола, нали ;-)
С това си изказване нали се сещаш кога ще получиш помощ от колегите пак (колкото и да си мислиш, че няма да ти се наложи).... ;)
Приятно парфюмиране, че да не ти вземе някой твоята си кола! :sun:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

BERETA
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 05 фев 2010 11:53
МПС: chevrolet captiva
От: blagoevgrad
Име: bereta

Re: Някои въпроси

#9 Непрочетено мнение от BERETA » 27 апр 2011 16:04

Kalpazan написа:На колегите които дадоха конструктивни отгвори благодаря. На останалите ще кажа, аз не питах дали и кога трябва да си чистя радиатора. Ако искам ще си го чистя всеки ден, ще го пудря и парфюмирам ако си реша. В крайна сметка това си е моята кола, нали ;-)
абе това много не го разбрах, но поне аз "акъл" не съм ти давал, просто споделих от опит и желаейки да помогна на колега. много глупости се изписват по форумите, но все пак всички сме тук за да си помагаме с опита който имаме, не сме някакви супер професионалисти.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Някои въпроси

#10 Непрочетено мнение от ogi » 15 сеп 2011 18:33

(lock)

Нарушени т. 1.2 и 2.3
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Заключена

Върни се в “Премахнати теми”