Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Едно пътуване из Европа с автомобил

#121 Непрочетено мнение от slowtraveler » 25 яну 2016 20:06

Колегите ми в севера се спасяват поединично... Някой слага вебасто, а други са на ток...
По принцип с арктическата нафта казват, че нямат сериозни проблеми, но зареждат от 'Норвежка' верига (Статойл)...
Относно тока - имах на времето голф с такова отопление... Нагревател около 400Вт... Ами кеф си беше...
По пътя не срещнах някой да се зори с отопление, защото бе топло (най-студеното бе +2С)...
Джипа мисля има щатен такъв нагревател, монтиран в блока... Поне за дизела пишеше, че го има, но ме мързи да се завирам да се убедя...
Също така предполагам, че ще е 110 волтов...
Пише, че трябва да си взема само комплекта кабели, който струва около 60$ и да го включа долу в блока в нагревателя...
Относно температурата при студено - в руски форум спорихме за това...
Моята теза в която съм твърдо убеден, че причината за 'студения двигател' е парното и икономичния двигател...
Практически при въртене само на малкия кръг и охлаждане през парното пак не може да вдигне температура...
Преди 4-5 дни направих експеримент в студа (бе май около -10С)...
Изключих парното - температурата за минути се покачи до +93С и закова там (това - на маслото, защото имам цифрова индикация, но тъй-като имам топлообменник антифриз/масло разликата в двете температури е минимална - 1-2С)....
Пуснах парното (купето бе много студено) - температурата слезе на около 77-80С и плаваше активно - качваш баир - покачва се над 80-85С.... Караш спокойно или по надолнище - температурата спада под 80С...
Практически без натоварване двигателя не може да отдели толкова топлина, че въпреки парното да успее да загрее до на 92С за отваряне на термостата...

П.С. тъкмо днес пристигнах на 'топлото място' и преди малко говорих с един юнак тук - хвалеше ми се, че никога в живота си бил слагал яке (и сняг не е виждал)... Пък бе на около 30 години :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Едно пътуване из Европа с автомобил

#122 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 апр 2016 18:47

Тук може да се види малко по-разширена версия...
http://www.slowtraveler.net" onclick="window.open(this.href);return false;

Допълнени са повече снимки. Добавени няколко клипчета...
Като остане време смятам да кача и още няколко клипчета от камерата в колата като сбита илюстрация на ден за ден
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”