OFF Тopic - случки и размисли от днес

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#61 Непрочетено мнение от ogi » 07 май 2015 13:52

На Ст. Гъзора, Хаскюву, или направо митничар, или депесар?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#62 Непрочетено мнение от The Stig » 07 май 2015 14:04

Скромен съм...и на митничарче ще бъда доволен. :lol:

И нищо, че беше вчера...въпреки, че не съм фен на алкохола, след толкова хвалене и слушане за Ретрото на Загорка, реших да я опитам. Наистина е приятна бирата- става за разхлаждане от време на време. :y:
Изображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#63 Непрочетено мнение от todortv » 07 май 2015 17:03

Само,че истинското ретро издържаше максимум седмица на хладно и тъмно.
Сега без пастьоризация, всеки може да се сети как срока на годност е станал мисля 2 месеца. :lol:
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#64 Непрочетено мнение от Hunter » 10 май 2015 23:19

Вчера (!!!!!!! :fubar: :fubar: :fubar: ) сложих летните гуми. Резултата - 3 скъсани болта :-o .При съвсем леко дозатягане, с най-обикновен ключ с рамо ~45см., без да затягам с цяло тяло. Взех нови, но ще търся оригинални втора ръка.
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#65 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 май 2015 23:32

Сигурно са били разтеглени и уморени...
Отново препоръчвам затягане с динамометричен ключ...
Знаейки как затягам и развивам с почти 180Нм на джипката (развиват се с лекота с рамо 45см), и при условие, че за лек автомобил гайките/болтовете се затягат с около 110Нм, съм убеден, че презатягате болтовете/гайките...
А едно презатягане е също толкова вредно колкото и недозатягането - настъпва умора и деформации в болта/шпилката...
Защо не си вземеш оригинални от официалния дилър - обикновено са доста евтини консумативи...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#66 Непрочетено мнение от Proximus » 11 май 2015 10:00

Преди 3 месеца ми се наложи да се възползвам извънредно от услугата на гумаджии (гр.Варна, ул. Роза, тази срещу автомивката) за две от гумите ми. Преди 2 седмици трябваше почти да скачам върху ключа за да развия болтовете.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#67 Непрочетено мнение от The Stig » 11 май 2015 11:18

Мъка си е с болтовете...доста често сменям джанти и не е като да не се е случвало да имам неприятни ситуации. Както Жоро каза- най-доброто решение е затягане с динамометричен ключ.

Иначе, всъщност вчера, пуснах Аудито да се продава...да преслушам пазара и да видя какво ще излезе. :)
Изображение

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#68 Непрочетено мнение от niko24 » 11 май 2015 11:57

здравейте колеги, и аз да се оплача :)
днес тръгнах да сменям течността за чистачки че свърши, отварям капака, отвъртам капачката и ... капачката падна някъде вътре в двигателя :-o изобщо не е била хваната за тръбата, досега такова нещо не съм виждал, дори и на старите ми коли от 80-те капачките бяха хванати и като ги развиеш си оставаха на тръбата без да падат, а сега 2015 г. ... няма такова нещо :rofl:
най-лошото е че само капачки не се продават и сега трябва да купувам цялата тръба комплект с капачката ... :fubar:

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#69 Непрочетено мнение от pamporov » 11 май 2015 12:04

Пак добре че е "само" тръба, а не цяло казанче.... :D

Сетих се за вица, дето един пич сменил колата защото му се бил напълнил пепелника.... :rofl:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#70 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 май 2015 12:52

niko24 написа:здравейте колеги, и аз да се оплача :)
днес тръгнах да сменям течността за чистачки че свърши, отварям капака, отвъртам капачката и ... капачката падна някъде вътре в двигателя :-o изобщо не е била хваната за тръбата, досега такова нещо не съм виждал, дори и на старите ми коли от 80-те капачките бяха хванати и като ги развиеш си оставаха на тръбата без да падат, а сега 2015 г. ... няма такова нещо :rofl:
най-лошото е че само капачки не се продават и сега трябва да купувам цялата тръба комплект с капачката ... :fubar:
Е защо не огледа - няма къде да отиде - ще е паднала някъде по кората - с едно телче можеш да си я придърпаш / да падне под автомобила и от там да си я вземеш...
И след това - едно отворче в капачката, малко канап и я връзваш за тръбата или някъде на удобно място - мога да ти покажа снимка как е станало на Кашкая :lol:
Та на кашкая явно някъде бяха загубили (или е паднала в казанчето) пластмасовата лентичка за измерване нивото на течността. И затова капачката нямаше какво да я задържи...

The Stig, нещо много бързо се 'умори' от тези аудита :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#71 Непрочетено мнение от Hunter » 11 май 2015 13:18

The Stig написа:Мъка си е с болтовете...доста често сменям джанти и не е като да не се е случвало да имам неприятни ситуации. Както Жоро каза- най-доброто решение е затягане с динамометричен ключ.

Иначе, всъщност вчера, пуснах Аудито да се продава...да преслушам пазара и да видя какво ще излезе. :)
не ти допадна автомобила или ще търсиш нещо още по-по-най :) ... или ще бръмчиш с Ланоса :c37
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#72 Непрочетено мнение от The Stig » 11 май 2015 14:03

Не съм се уморил...8 Р-то доста ми допада и конкретния екземпляр е наистина читав автомобил и си заслужава...просто ако има някой мераклия с правилния кеш, е добре дошъл. А за следващата, незнам...най-вероятно ще е нещо още по-потентно. :guzen:

Иначе, от Ланоса няма измъкване- остава си в постоянен малък проект. Ще си го човъркам от време на време....няма как, все пак ми е първата любов. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#73 Непрочетено мнение от ogi » 11 май 2015 19:43

Стефчо, както го изтърси това, бъди сигурен, че всички си мислят, че имаш проблем с колата 8) Нали не си решил да почваш джамбазки бизнес, там трябва да си доста по-тарикат и да лъжеш много :)
Да беше казал да ти търсим нещо по-голямо, или мощно, ако не ти стигат кончета, а и за тунек мога да съдействам знаеш...

Ама пък и бързо се насити на 140 коня... С това темпо скоро ес-ка ще ти малее :dknow:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#74 Непрочетено мнение от The Stig » 11 май 2015 21:14

Оги, нямам абсолютно никакви грижи с колата...и дано така си остане, де. :lol: За джамбазки бизнес не ме бива...трябва да разпъвам много локуми, а това не ми е от силните страни.
Иначе, продажбата въобще не е спешна...ако се осъществи, изборът пак ще бъде между Ауди и БМВ. А конете..."колкото повече, толкова повече" както е казал мъдрият Мечо Пух. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#75 Непрочетено мнение от niko24 » 12 май 2015 04:18

pamporov написа: Сетих се за вица, дето един пич сменил колата защото му се бил напълнил пепелника.... :rofl:
хаха то направо за виц стана :)

капачката първо се закачи за някъв маркуч и като се опитах да я извадя ми се изплъзна и падна някъде надолу, май където е фара за мъгла долу, а от там няма вадене щото е затворено отвсякъде, пробвах малко да "раздрусам" колата ако може да падне от някъде ама нищо, точно бях в един магазин от рода на метро/кауфланд и на паркинга с отворен капак напред-назад та всички хора ме гледаха и се чудиха кво правя :rofl:
slowtraveler такива екстри като телчета няма тук :rofl: дори скоро ми трябваше 20-30 см тел за нещо да правя, търсих, търсих и не можах да намеря та се отказах

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”