OFF Тopic - случки и размисли от днес

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#151 Непрочетено мнение от The Stig » 12 юни 2015 13:10

На ясно съм с правилата на играта, и напълно съм отворен за определен коментар на цената, ама не това е начина...просто този манталитет на Ганьо ми бърка в г*за. Особено, това да блъскам кажи-речи 400 км, за да може пичагата да ми юрка колата и да гледа лошо... :c37

Оги, просто не ми се продава...правя си таен списък с ъпгрейди. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#152 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 юни 2015 14:21

Абе махайте ги тези аудита докато все още предлагат нещо насреща :P :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#153 Непрочетено мнение от ogi » 12 юни 2015 21:07

Аз лично съм силно впечатлен и пак такова търся.
Събирам силни реплики и си доставям смях с огледите по Горубляне :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#154 Непрочетено мнение от The Stig » 13 юни 2015 00:27

Ами като нямаме пари за нови Jeep-ове, ще си бием главите с тези Аудита. :lol:

Оги, мятай се в един Allroad и ще си чакам возенето. :nod:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#155 Непрочетено мнение от slowtraveler » 13 юни 2015 08:45

The Stig написа:Ами като нямаме пари за нови Jeep-ове, ще си бием главите с тези Аудита. :lol:

Оги, мятай се в един Allroad и ще си чакам возенето. :nod:
Ааа, не така :-o Съвсем нямам предвид наличието или липсата на $$$...
Както се казва - кучето скача според тоягата, и никога не ми е правело впечатление цената на даден автомобил...
Когато са били такива условията съм се радвал и на гърбат ЗАЗ (чичото имаше такъв и ми даваше по някое кръгче - голяма радост беше)...
Като студент бе огромна радост когато съквартиранта си купи ЗАЗ-968А - с него сме ходили по Златните и Албена :)
В по-нови времена (е нови - сигурно някои от съфорумците не са били родени) над година карах служебна Таврия - също бе голяма радост, защото бе купена нова от магазина, пък и също си бе автомобил с 4 колела, които могат да ти преместят задните части където поискаш... :lol:
Да, на пътя се усеща разлика в поведението на колегите във връзка с автомобила (отъждествяване на задника вътре с автомобила отвън), ама това си е до манталитет :lol:

Джипа - да - много комфортен и приятен за шофиране автомобил... Круизер... На завоите започваш да усещаш масата и се изисква внимание..
Вчера например возих колегата и на няколко пъти му подсказвах, че в завой започваме да пързаляме задницата при подаване на газ. На сух и чист асфалт... Първоначално не повярва, защото масата маскира такива движения, и се усеща чак тласъка, когато гумите отново са започнали да се търкалят по пътя, а не да се пързалят...
Каква кола бих си взел за свободното време - навярно и GT-R и джипката - с едното можеш да си правиш кефа на хубав асфалт, а с другото - навсякъде :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#156 Непрочетено мнение от ogi » 13 юни 2015 13:22

The Stig написа:Оги, мятай се в един Allroad и ще си чакам возенето. :nod:
В общи линии ми прочете мислите. :) Искам да е ръчка с бавни скорости, ама са много редки такива, 99% автомати, а наличното на пазара са доста уморени колици, даже тъкмо се върнах от оглед на един олроуд, ръчка, ама за мен животът му е приключил цялостно, а искам да си остая колкото се може по-малко реставриране за мен :) В общи линии идеалната сглобка за мен е това - ТОВА 8)
Ама няма да е то, а нещо пооо-така българско :) Тук борбата е между здравия разум и първичното (много запазена ц5, поувехнал олроуд, чакащ няколко хил. лв за да си стъпи на възглавниците :) , или най-евтините грохнали 4Ф, разумът казва първото и натам отиват нещата). След 1 седмица обикаляне, харесах една слънчевка фейсова а6 от последните ц5(модела като тая. която карах) и май това ще е, слушах я гледах я, закачах я на лаптопа, гледах всичко, като дланта на ръката са ми познати тия коли... :) Но още малко остана от списъка за обикаляне...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#157 Непрочетено мнение от ogi » 20 юни 2015 12:53

Край, днес капарирах горния кош. По единодушно мнение с едно светило по ВАГ-въпросите, колата е уникална като състояние и единствената в софийски окръг в такова, направо не търсете други, защото не стават, лично съм проверил 20-на коли, отсети от 50-на обяви :devil:

За съжаление ще ми се наложи да карам Хавтомат... Хич не ми се искаше, но ръчките са просто кът...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#158 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 юни 2015 13:27

Колко скоростен е автомата?
От друга страна като свикнеш с автомат, няма да ти се ще да се връщаш на механика - мързела движи прогреса :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#159 Непрочетено мнение от ogi » 20 юни 2015 13:34

Стар 5-скоростен автомат ZF... 5HP19FLA (последните букви са заради задния диф и малко поусилена версия към Нм). Типтроник с бутони на волана. Мотора е послeдният тип BAU 2.5тди и е с ролкова кобилици, 180 коня, които до ден-два ще станат 220+, работи много тихо и спокойно, на практика се чува само помпата и то доста по-тихо от предишната (тя също е по-нова версия). Фейс, хром пакет, лайт-пакет, автоматични биксенонови фарове с миене, кожа "малкото" рекаро с подгреви отпред-отзад, ел. рег., джипиес, тв, допълнителни трибуквия към системите, куатро (естествено), сервотроник, много други благинки, но не и максимума, който търсех... Все пак трябва компромис към съответния екземпляр :) 8k понеделник регистрирам.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#160 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 юни 2015 13:38

Стискаме палци да е успешна покупката :handshake:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#161 Непрочетено мнение от The Stig » 20 юни 2015 19:22

Браво, Оги ! След като го регистрираш и видим снимки, тогава ще честитим.

Всичко звучи добре, само автоматът малко разваля работата, но пък из София си е плюс. Цената не е ниска за модела с тази моторизация- но пък хубавите коли струват пари. :)
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#162 Непрочетено мнение от The Stig » 22 юни 2015 15:46

2-ра седмица бръмча с Ланоса и днес един колега идва при мен с думите : "Защо караш старата си кола, като имаш по-хубава ? Аз ако имах такава кола, щях постоянно да бъда с нея, за да ме виждат другите хора.." Стана ми тъжно, защото човекът беше напълно сериозен и въобще не се шегуваше...в лоши времена живеем- всеки гледа лъскавата опаковка и единствено го интересува как го възприемат останалите "овце". :n:

Не, че научавам нещо ново и непознато...просто винаги, когато се сблъскам с това мислене, за пореден път се чудя защо хората(или поне по-голяма част от тях) са толкова елементарни..
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#163 Непрочетено мнение от ogi » 23 юни 2015 00:29

Регистрирах днес новият кочин. За съжаление нямаше опция за специален номер, явно трябваше по-рано в КАТ, където и без това си отиде почти целия ден. Сменихме маслото набързо и покарах малко да събера впечатления кое как е. Автомата и двигателя са в перфектно състояние, макар и същия тип мотор като предишния, звукът е съвсем различен с промените по газоразпределението, а помпата с по-новата си версия не трака, изобщо много приятно ромоли шестака като за стар дизеляк, много тиха и спокойна работа, не може да се познае, че е с роторна помпа. Веднага като я подкарах и светна "чека", за щастие се оказа само, че е запушен ЕГР. Разглобих тръбите на турбо пътищата, изчистих гняста, после ЕГР бе изключен софтуерно. Окачването е разлопано и ще има да се прави, неприятно впечатление ми прави и разхода по БК, но ще видим, като я подкарам по станадртния маршрут за сравнение... Шантаво ми е с тоя автомат (карал съм по принцип, но само за малко), след 3-тия час обиколки и тестове спрях да търся съединител и да посягам към лоста, а иначе засега не виждам особен смисъл от типтроника на волана. Направо се размазах на седалката от кеф, след почти 2-месечно возене с малката Ланча, колата не следва неравностите, а се носи тихо, меко и плавно като кораб (1850кг празна пише на табелката), без усет за скорост . Следва стягане на предницата, обслужване на двигател и АСК, диференциали, флаш до последни софтуерни версии на всичко и леко ремапче 200 -220 кончета, без прекаляване, заради АСК :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#164 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 юни 2015 06:40

Честито Оги...
Поне при мен прехода към АСК бе стресиращ само в първия момент (убеждаването, че левия ми крак трябва да бъде твърдо на стелката или дори умишлено под спирачката, и да не мърда от там), но много бърз и безпроблемен...
След 2-3 дни забравяш за 'проблема', и започваш да ползваш левия крак и за спиране...
Периодично карам и колата на жената с ръчка...
Проблема с прехода е само при палене - редовно се усещам, че тръгвам да паля без да изключа от скорост (и двата автомобила се палят само с натисната спирачка), но засега се усещам навреме... Запаля ли колата, от там нататък превключва автоматизма за ръчни скорости...
Разхода при такава скоростна кутия е напълно възможно да е по-висок... По принцип АСК имат по-висок разход до към седем скоростните..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#165 Непрочетено мнение от The Stig » 23 юни 2015 08:27

Честито, Оги !

Разходът е ясно, че ще бъде по-висок- според мен ще е около 1,5 литра отгоре..нещо подобно.
За АСК и прехода- в началото си е шантаво, спор няма. Още помня как третирах спирачката на един Туарег, като съединител...добро отрицателно ускорение постигнах. :lol:

Като минем и двамата ремап, ще заставаме на чертата...с 500 кг надолу и ръчката, ще се опитам да те поизпотя. :P
Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”