OFF Тopic - случки и размисли от днес

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#211 Непрочетено мнение от emil nikov » 11 авг 2015 16:58

"Ланос"-ът е като първата любов - "ръжда не хваща" :lol:

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#212 Непрочетено мнение от The Stig » 11 авг 2015 18:03

Абе, първата любов хваща ръжда, но любовта към първата кола- не. :lol:
Един приятел доста ме врънка да купува Ланоса, за да си освободя място в гаража, ама няма как да стане...ще я завещавам на внуците. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#213 Непрочетено мнение от ogi » 20 сеп 2015 23:28

Откак се върнах от море, бачкам всеки ден, скъсвам си задника! Дните , в които не бачкам на работа, работим часпром...направо ;(

Загледах фермата по ТВ и дотам стигнах, да разчитам на екстрите, поне да хвана нещо от събитията.

Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#214 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 сеп 2015 16:33

Ogi, че ти си станал като таксиджиите щом очакваш от екстрите в колата да се информираш за събитията окоо теб :lol:
Иначе лошо няма когато има работа - това рано или късно се преобразува в пари...
При нас в момента не е съвсем така - няма нищо общо с времената преди 3-4 години - нещо темпото поспадна, което е притеснително...
Както бе казал един летец изпитател при една сложна ситуация - не падаме, ама все още и не летим :)
Здраве да е...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#215 Непрочетено мнение от The Stig » 21 сеп 2015 20:44

Малко почивка от обичайното ежедневие, покрай рождения ми ден...днес ходих до вилата и служих като хамал, за да приберем тиквите(не обичам и не ям, ама нали трябва да се помага от време на време..) от вилата. Горката Нексия- добре клекна от теглото на реколтата. :lol:

Оги, нека да има работа...и най-важното- да падат след това пари, разбира се. :cash:
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#216 Непрочетено мнение от ogi » 22 сеп 2015 00:00

За доказателство, че не робувам на марки (много), от известно време се търси кола за баща ми и след търсене, накрая избрах Пежо 207 (дизел, разбира се :) ). Ще сменя старата мазда 323ц бензинка.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#217 Непрочетено мнение от The Stig » 23 сеп 2015 09:21

Оги, симпатични колички са горе-долу...пък и дизелите им само миришат нафтата. :y: А аз все повече си мисля, че на баща ми му трябва някакво непретенциозно джипче..

Иначе, от вчера се чудя дали полицаите могат да снимат в движение...вчера с едно S4 B8 се движихме в пакет с по-сериозна скорост(няма да конкретизирам цифри) и се разминахме с патрулка и се зачудих дали могат да ни щракнат в такава ситуация... :?::
Изображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#218 Непрочетено мнение от Hunter » 23 сеп 2015 17:00

The Stig написа:Оги, симпатични колички са горе-долу...пък и дизелите им само миришат нафтата. :y: А аз все повече си мисля, че на баща ми му трябва някакво непретенциозно джипче..

Иначе, от вчера се чудя дали полицаите могат да снимат в движение...вчера с едно S4 B8 се движихме в пакет с по-сериозна скорост(няма да конкретизирам цифри) и се разминахме с патрулка и се зачудих дали могат да ни щракнат в такава ситуация... :?::
Ъж нещо се говореше, че ще могат да засичат скорост и в движение :ches:
Един ден карам към работа и гледам една патрулка кара с 50 по булевард, по който естествено никой не кара с 50. Зачудих се и аз ама .... задминах я :guzen:
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#219 Непрочетено мнение от The Stig » 23 сеп 2015 20:28

Дано не засичат в движение, че от тази снимка мнооооого ще ме заболи. :shake:

П.П. Знам, че аз съм си виновен... :guzen:
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#220 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 сеп 2015 20:34

Добре бе, има радар-детектори, информация в нета и какво ли още не, предупреждаващо за разположението на камерите за скорост.
Толкова ли е трудно да се запознае човек с информацията.
От известно време се върти една идея всред разследващите катастрофи, всички грубо нарушили правилата да изкарат едно дежурство с екипите на Бърза помощ и при аварийно-спасителните групи, при реагиране на катастрофи. Едва ли ще е осъществимо, но пък ще е интересно...
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#221 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 сеп 2015 20:55

Митак, не ме ядосва контрола... Ядосват ме 'хранилките'....
Не може в продължение на 20км извънградски що годе прав път след ремонт да се появят НЕПРЕКЪСНАТИ ограничения 60км/ч.. Кое от кое по-несъответстващи на правилата...
Как може в нормалните държави да се движиш със стотици километри без да срещнеш ограничение, а тук постоянно трябва да се движиш газ/спирачка, защото движението е насечено от всякакви идиотски ограничения...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#222 Непрочетено мнение от The Stig » 23 сеп 2015 21:03

Стационарните ги знам. Вече като се залагат, нали се слага обозначение преди "засадата"...това добре.

Но ако снимат в движение, при разминаване с тях(както беше в случая)- тук вече само радар-детекторите са спасението...и разбира се, спазването на ограниченията. Преди няколко месеца се бях засилил да си купувам- даже си бях набелязал няколко модела, но така и не стигнах до покупка...но рано или късно ще си направя един подарък.

Идеята за едно "дежурство" е много интересна...предполагам наистина би имала един отрезвителен и поучаващ ефект. :y:

Жоро, прав си...на места ограниченията са абсурдни..
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#223 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 сеп 2015 21:21

Всички знаем къде, на прав път, се слагат ограниченията. Щом има пресечка, изход, ограничаване на видимостта, скоростта се ограничава. Идеята за това обаче, не е за да се повиши безопасността на пътя, а само и единствено, да се отчете дейност. За да може, когато стане сакатлъка, сложилите знака да заявят: "Ето, ние ограничаваме, но не го спазиха и резултатът е налице!"
За снимането в движение - не съм запознат с катаджийските кондики, но и да бях, едва ли щях да го споделя. Все пак, има неща "от кухнята", които не са за публиката.
Камери за скорост има само в колите на КАТ. В патрулните автомобили на Районните и другите поделения, няма. И аз, в буса нямам. :lol:
Обаче, имам фотоапарат, чиито заснети кадри се явяват основно доказателство в съда... :devil:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#224 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 сеп 2015 21:26

Е да, ама нямаш радар към фотоапарата - т.е. 'не важиш' :P
Пак давам за пример Норвегия... Ограничения има много рядко и то само там, където е дадено предимство на човек на пътя - пешеходна пътека...
Иначе никъде другаде няма... Опасен завой - карай с колкото си искаш... Няма видимост - изпреварването не е забранено - сам решаваш...
Финландия същата работа, само дето там пътищата бяха съвсем прави... Кръстовища и т.н. - няма ограничения извън града...

А тук.....
Днес гледах някакво предаване за района на онази катастрофа - искане от близкото село да се сложи камера на кръстовището, за да е ограничена скоростта по първокласния път....
Вместо да си 'стегнат' съселяните да спират на стопа...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#225 Непрочетено мнение от Proximus » 28 сеп 2015 23:08

В средата на лятото беше станала една катастрофа на Т-образното кръстовище при с.Оброчище по пътя от Варна към Балчик ( http://news.ibox.bg/news/id_270215182" onclick="window.open(this.href);return false; ). Виновният е ясен, оцелял е и най-вероятно ще намаже присъда. Но по всяка вероятност шофьорът на бусът също ще бъде съден за съвина, понеже очевидно скоростта му е била доста над 60км/ч и съотв. се предполага че е можел да реагира по по-различен начин или най-малкото ударът да не е смъртоносен. Изводът поне за мен е, че в много отношения т.нар. ни първокласни пътища с множеството си отбивки за села, през села, бензиностанцийки и кръчмички са опасни и мъчно предполагат движение с над 100км/ч. и може би не малка част от ограниченията не са без смисъл.
Преди 2 дни се прибрах от Кушадасъ. 2500км за 7 дни, повечето от които по прекрасен междуградски скоростен път (разбирай 2 ленти във всяка посока и сериозна канавка между тях) с ограничение 120км/ч. Почти магистрала, с тази разлика че отбивките не са с детелини ами с кръгови кръстовища за по-сигурно регулирани със светофар. И пак на някои места през 3-4км спираш от над 100км/ч , което си е досадно. Ама сигурно. Като се сетя що народ се утрепа на Петолъчката, докато балканският ни гений преоткрие кръговото ми се плаче.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”