Шоу

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Шоу

#1 Непрочетено мнение от sasho » 28 юли 2008 19:33

Колеги шоуто е пълно-изтече ми спирачната течност насред път :lol: Не ме питайте как съм се прибирал от Борово до Младост на ръчна.

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Шоу

#2 Непрочетено мнение от Beast » 28 юли 2008 20:24

ЕЕЕ само на ръчна ли?
Не е ли по-добре първо да намаляш на скорост (по-точно с превключване на по-ниски предавки), да спираш с включена предавка и изгасен двигател, и в краен случай да работиш с ръчната.
Не го знам къде е борово и къде е младост, но нямаше ли някои който да те дръпне?
Или да извикаш пътна помощ?
Лично аз в краен случай бих карал без изправна спирачна система.
Я си представи какво би могло да стане ако беше се завъртял (съмнявам се че си карал с висока скорост), да ти беше излязъл някои внезапно на пътя (я циганка, я дете и ....)
първата ти реакция сигурно щеше да бъде да натиснеш здраво спирачките (дълбоко придобит инстинкт), но уви забравил си, че не работят, а това е много голяма загуба на време.
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Шоу

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 юли 2008 20:50

Beast написа:ЕЕЕ само на ръчна ли?

Не го знам къде е борово и къде е младост, но нямаше ли някои който да те дръпне?
Или да извикаш пътна помощ?
Да го дръпне може би с твърд теглич? :P
Мисля, че при дърпане е много по-вероятно да направи беля и да влезе в багажника на дърпащия го. С пътната помощ си е доста сериозна цифра. :shock:

Мисля, че, ако човек е разумен и не кара повече от втора може да спре и с ръчната, като не се забравя, че това си е авариина ситуация. Разтоянието Борово - Младост е десетина или малко повече километра.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Шоу

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 28 юли 2008 21:46

sa6i4 написа:Колеги шоуто е пълно-изтече ми спирачната течност насред път :lol: Не ме питайте как съм се прибирал от Борово до Младост на ръчна.
Ами Саше кво да ти кажа...явно е дошло време да сменяш "рацер-а" със нексия.....червена ,в добро състояние ....с ръжда по веждата.

:D Майтапя се ...ти ще си решиш какво да е ,но явно Господ ти дава знак ,да не се качваш повече във рейсъра.
случка1.....Не се майтапя.Преди години моя кум имаше застава и на Илиенци на складовете му бяха отказали спирачките.На другия ден пихме ракия и той ми спомена за инцидента ...и каза че има предчувствие че скоро ще му се случат неприятности.......След седмица го удари една пожарна кола и от заставата нищо не ставаше ....оживаха (той и семейството му) ..продадохме чарколяците от заставата ...и сега е собственик на бяла рено19-ка дизел 94г.
случка 2.... Преди години имах Трабант...отказаха ми спирачките на мост (движение в две колони).....нанизах се в теглича на един Москвич...имаше малки поражения ...не отдадох внимание на този Божий знак ....и след седмица ми блокира двигатела ...и го разпродадох на части
...така че Саше ...мисли за продажба.Мисли бързо!
:mrgreen: И ...не се шашкай от този пост...все пак ти си преценяш...може и да не си толкова суеверен като мен! :mrgreen:

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Шоу

#5 Непрочетено мнение от sasho » 28 юли 2008 22:54

Ох ако беше талона на мое име...Единствения проблем е,че дядо ми малко се прави на интересен,пък и да си призная мераклии няма много :lol: Обява съм пуснал в мобиле от 1 месец вече,но чат-пат се обажда по някой с интересни въпроси от сорта на "Ама как така няма хидравлика" и като му кажа,че климатика не работи и само чувам "Ами добре,лек ден"..Не съм пускал обява във форума тук,просто защото мисля,че сте много печени и не ви трябва този автомобил :mrgreen: Ако се намери някой да я вземе за 1800 поне я давам веднага..дори съм склонен да сваля малко,но като си сметна колко пари дадох,за да заприлича на автомобил и ми се струва смешна тая сума!Мераклия съм за една Корса примерно..Нексията не е лоша,но като че ли ще търся нещо малолитражно въпреки,че аз си падам по "параходите" :lol:
Иначе някой беше писал пост да намалявам със скоростите-е колега ти ме обиждаш сериозно,то за това ако не се сетя за кое друго може.. :|

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Шоу

#6 Непрочетено мнение от sasho » 29 юли 2008 13:05

Хаха успешно я закарах до сервиза даже :mrgreen: Много е екстремно усещането като натиснеш педала на спирачката и там да няма никой :mrgreen: Да видим какви ще ги надробят тоя път в сервиза.. :evil:

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Шоу

#7 Непрочетено мнение от dsuzunov » 02 авг 2008 15:33

И ти за това ще ходиш в сервиз :shock: ....
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Шоу

#8 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 03 авг 2008 00:00

не че сам песимист ама знам че като се разваля нещо след него става потоп дано при теб не е така :? ако питаш мен вращаи колата на дядо си и заминаваи за друга :) нова кола нов касмет :D
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Шоу

#9 Непрочетено мнение от sasho » 03 авг 2008 13:45

dsuzunov написа:И ти за това ще ходиш в сервиз :shock: ....
Хаха а какво да правя колега пред блока да я вдигна на крик :mrgreen: Впрочем в сервиза никъде не намерили въпросната спукана тръба и ми правиха по поръчка,за скромната сума от 80лв.Поне оправиха бензина сега и на бензин се посъживи,но явно дюзата е запушена,защото пали, тръгва, карам 100-200м и гасне и не пали.След 1 час пак може същата операция да направя и така..
А дядо ми сложил газ на Нубирата и много доволен-много вървяла, много добра сега го чакам да се прибере от вилата да черпи :lol:
mi6ko_pi написа:не че сам песимист ама знам че като се разваля нещо след него става потоп дано при теб не е така :? ако питаш мен вращаи колата на дядо си и заминаваи за друга :) нова кола нов касмет :D
Бих я сменил колега ама всичко става с пари :wink:

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Шоу

#10 Непрочетено мнение от авео » 04 авг 2008 12:39

Прав е колегата. Тези ремонтни дейности пред блока са приоритет на други хора и други коли :D Но и това с времето ,ще отмине.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”