Внесени предложения за промени в ЗДвП

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Внесени предложения за промени в ЗДвП

#1 Непрочетено мнение от Vesko1 » 15 юли 2008 20:32

Гале...сега искам яко да ги напсуваш тези от правителството и парламента
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=115292
...еее не спряха със простотиите тая 3-на коалиция!Една след друга простотии!

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Отделени

#2 Непрочетено мнение от sasho » 15 юли 2008 21:34

Ужас...тва е върха на простотията!Тия хора никога няма да осъзнаят,че има можещи и неможещи!Вярно е,че опита е ключов,но заради някои смотаняци, които си купуват книжки и се качват на тате на Мерцедеса и айде кой съм аз, трябва да теглят и можещите,които (визирайки мен например) нямат никакви проблеми с нощното каране..абе пак ще кажа всичко в България е един огромен парадокс :|

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#3 Непрочетено мнение от авео » 15 юли 2008 22:23

Така искат да спрат рацери-пикльовци,които излизат вечер само да изтъркат някой сантиметър грайфер,да чуят хората колко им са мощни скъпите уредби на евтините им коли. Обикновенно с тях се возят пъпчиви момиченца,за които това е върхът на сладоледа.След поредната обиколка на квартала,отиват и сипват газ за 2лв. на бегачката и пак наново. Обикновенно идва часът на истината,когато някой знак,стълб или дърво не се впечатлява от тунингованата за 100лв. Астра,Хонда,БМВ и т.н. задължително от миналия век и се среща предимно с килограмите кит от калници,врати,а понякога и таван.Возещите се измъкват на четири крака и като бити педерасти се измъкват по тъмните улички.По някое време идва пияния баща тип " Гочо селския" и събира остатъците. Ако случайно удара е в друг автомобил,тогава може да има и саморазправа с лайното,наричащ себеси "рацер" Напълно съм за тази мярка. Едва ли има можещи на 19г. с няма и 20 000км. зад гърбът си. Знаещи да,но можещи не.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#4 Непрочетено мнение от sasho » 15 юли 2008 23:15

Това не харесвам в опитните шофьори-мислите си,че само вие можете!Разберете,че не всички 19 годишни са "рацери" и карат "Фастри" с газ за 2лв.,за да се докарат пред мацките.Много мразя да се хваля,защото според мен чуждата оценка е много по-важна от собствената,но мисля,че карам мноооого по-добре от шофьори с по 10-20 годишен опит.Понеже работя в склад за лятото и разкарваме(аз само се возя :mrgreen: ) напитки из София мога да ви кажа,че половината от шофьорите, които изглеждат доста по-улегнали от мен не знаят за какво са зад волана.Днеска един дядка си цепеше на заден по "Фритьоф Нансен" като нищо можеше и да влезне в буса,един чичко си влезна в еднопосочното срещу движението вижда,че идват коли срещу него и му свирят той седи и гледа, пуснал аварийките и чака да му дойде от небето какво да направи...Това са само 2 примера които ми идват на акъла,а колко още има ви е бедна фантазията!Затова пак казвам има шофьори и шофьори. :wink:

Потребителски аватар
alf2006
Редовен
Редовен
Мнения: 133
Регистриран: 02 май 2008 14:54
Skype: angelb-bg
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: Пазарджик
Контакти:

Струва ми се, че не е възможно

#5 Непрочетено мнение от alf2006 » 15 юли 2008 23:24

Струва ми се, че не е възможно. Не зная в друга страна от ЕС да има такива ограничения. А ние все пак трябва да си съгласуваме законите с ЕС, нали?
Винаги има някой, който знае повече от теб ... Проблемът идва, когато разбереш, че това е идиот!

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#6 Непрочетено мнение от Darlin` » 16 юли 2008 09:41

Промените предвиждат още забрана за превозване на повече от двама пътници до 19-годишна възраст.
А ако имаш три деца под тази възраст и отивате на семейна почивка?? Тъпо ...
Младите шофьори да имат забрана за шофиране през нощта. Идеята е, ако имаш книжка от по-малко от 2 години, да не можеш да караш в часовете от 23.00 до 5.00 часа сутринта.
Че какво значение има? Ако караш добре през деня, така ще е и през нощта ... А ако си ходил на гости някъде и си тръгнеш към 12 ч?
шофиране с придружител през първата половин година след получаването на книжка
Ако си се преместил в друг град, семейството ти не е тук, хванал си се да работиш, и понеже ти се налага да се придвижваш с автомобил, си решил да изкараш курсове? И не си на 18, 19 ...??? Няма кой да ти е придружител? Тъпо ...
и задължително поставяне на знак "Млад водач" на автомобила.
Това е единственото разумно нещо, което прочетох в тази новина.
Има идея да се засилят наказанията и за неправоспособните водачи: освен предвидената глоба от 500 лв., ще бъде налагана и санкция спиране от движение на шофирания от нарушителя автомобил за три месеца.
Това вече не ме касае ... :)
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

red_zac

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#7 Непрочетено мнение от red_zac » 16 юли 2008 09:48

Ам...и аз съм съгласен,ако се въведат тези промени!Защото,забележете само часовата зона-от 23 до 5 ч.!?! Какво би правил един младеж (евентуално младеж) по това време,освен да се черпи с приятели!?!А тогава кола не му трябва, значи!Повечето катастрофи стават под въздействието на алкохола,и тъй като не може да се забрани изобщо шофирането по малките часове,нека се въведат поне известни ограничение! :!:

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#8 Непрочетено мнение от Darlin` » 16 юли 2008 10:01

Ама да не би само младите шофьори да пият алкохол вечер бе? Ами дъртите дето вонят на мастика и се качват в колата? Айде стига - не е до възраст, а до АКЪЛ! И има младежи, които имат много повече акъл от стар опитен, но пиян и в случая безразсъден шофьор!
А аз като не пия? Какво .. не мога да си карам ли? Ако човека до мен в колата е пил, понеже сме били на гости някъде, няма аз да карам, щото не може през нощта и е по-добре пил да кара, така ли? ... що за глупости! :evil:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

red_zac

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#9 Непрочетено мнение от red_zac » 16 юли 2008 10:11

Е,да но в 4 сутринта едва ли има къде да ходиш с колата....пък в 24ч,ако си тръгнеш от гости,както споменаваш,едва ли като те спрат катаджии ще ти направят някакъв проблем,но ако си с бързата кола на тати в 3ч на 3 водки,е тогава вече е проблема!
Давам доста зловещ пример:3-ма младежи по на 18 години открадват колата на бащата на единия и тръгват да се разходят посред нощите....резултата и тримата мъртви,след челен удар при навлизане в насрещното платно!Очевидци казват,че младежите са карали на дълги светлини!
Е,това,ако не е акъла,за който говори Галя....Извода е ясен: У КЕЛЕШИТЕ НЯМА АКЪЛ!
А това,че си видяла 2 чички,лъхащи на мастика и дундуркайки старата баба "Жужа" с 20 км/час,прибирайки се за вкъщи....това няма да го коментирам,сама можеш да се сетиш кой умее да кара по-внимателно! :!: :idea:

Потребителски аватар
jo76
Нов
Нов
Мнения: 88
Регистриран: 07 окт 2007 13:40
МПС: Tico
От: София

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#10 Непрочетено мнение от jo76 » 16 юли 2008 10:28

red_zac, от поста ти оставам с впечатление че според теб е по добре 40год пил мастика с да се прибира с "баба Жужа " отколкото 18 г без да е пил с колата на Татко да направи белята! Според мен ако КАТ и другите отговорни институции си бяха на мястото нямаше да е тая ситуация на пътя, ако прилагаха закона както би трябвало нямаше да има толкова загинали, а може би същата бройка наказани и с отнети свидетелства, а за тея който карат пиани и без книжки има съответните заведения да ги приберат за по 6м до 1 год и да видим тогава каква ще е картинката. За съжаление винаги има един непредвидим % от случайни произшествия било то от разсеяност или от преумора. А накрая по темата за мен не е разумно това ограничение аз на 18г имах С кат и до момента 13г не съм предизвикал ПТП, на запад на 16г има кат В1 и съответните МПС който да карат младежите ане ограничения наловени заради некадърно прилагане на законите.
ПС :roll: леле колко много изписах
Tico

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#11 Непрочетено мнение от Darlin` » 16 юли 2008 10:37

red_zac, за алкохола няма възраст, а има ли алкохол - акъл няма.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

red_zac

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#12 Непрочетено мнение от red_zac » 16 юли 2008 11:01

Значи за цитирания пример,нямам информация дали младежите са употребили алкохол (но най-вероятно да!), но и не съм чувал някой чичка с Жигулета да е предизвикал тежка челна катастрофа с 5 или 6 убити....Все пак това е само 1 от примерите на жестоката ни действителност,аз вече споменах,че по-големия процент от ПТП-тата стават под действието на спиртни питиета!!!
И сега,за да бъде още по-зловещ примера ми,понеже се сетих още нещо и ако не греша,дали е за същия случай (все пак винаги можете да ме поправите,ако сте чули случая по новините преди година някъде...), ще доразвия разказа си....Значи челния удар е бил с миниван,в което се е возело семейство-строители,придвижващи се за морето....Резултата,напълно опожарен ван с живи изгорели съпруг,съпруга и бебе в него!Равносметката 6 или 7 убити(не съм сигурен за бройката пътуващи във вана "Форд Галакси",мисля)!
А бременна жена,която се е водела шеф на малка фирма,в която са работели убитите в колата,се опитвала отчаяно и безуспешно да ги спаси!
Хайде сега представете си какво е там насред пущинака,сред нощ да спасяваш живи горящи хора от напълно смачкан автомобил,сред които има малко дете!И после коментирайте т.нар. "глупави закони" на правителството,което вече е отчаяно в опитите си да промени нещо в родната действителност и мисли какви ли не мерки....
Примери: макети на катаджийски автомобил за "сплашване" на неразумни шофьори....доста отчаян и смешен ход според мен....все пак резултата:аз лично знам къде се намират явките на реалните катаджии и покрай тях минавам с 50-60,а покрай макетните със 140... :?
Друг пример: псевдокамери,закачени върху билбордове край пътя,отново за "сплашване"!Ами,спрях до билборда,огледах внимателно камерата с инженерско око,установих,че няма свързващи кабели,т.е. камерата не работи,и отново само гаааааз и спирачка...за убиване съм! :oops: Само,че досега нямам акт за превишена скорост,а само за други всевъзможни глупости,като забравен ГТП,забравена регистрация на автомобил в данъчното и др.
И сега поредното,което чух вчера: КАТ и военните се обединяват,заради войната по пътищата....военни хеликоптери ще следят отвисоко за превишена скорост и ще правят снимки на провинилите си!Дано поне това даде резултат!
За тази война по пътищата,преди всичко сами сме си виновни!!!1000 души на година! :shock:

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#13 Непрочетено мнение от Darlin` » 16 юли 2008 11:56

Никой не е казал, че чичката трябва да е със Жигула ... случаите са доста, може да видиш статистиките. Вярно е обаче, че преобладават катастрофите с млади водачи или загинали такива спътници, което обаче не означава, че всичко що е младо е крьораво и пияно. Нъл са сещаш? Затова казах, който няма акъл, си го няма и ако щеш и хелиоптери му прати. За акъла и алкохола, повтарям, възраст няма!
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

red_zac

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#14 Непрочетено мнение от red_zac » 16 юли 2008 12:08

Ам,кой караше без книжки сумати време?

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#15 Непрочетено мнение от Darlin` » 16 юли 2008 12:36

Това какво общо има пък с цялата тая работа??
Книжка кола не кара! Аз може да съм карала, но съм имала нужните умения и вчера го доказах - БЕЗ НИТО ЕДНА НАКАЗАТЕЛНА ТОЧКА! Акъл имам и съм имала докато съм карала, затова не е станало нищо (да чукам на дърво) и не са ме спирали! Била съм супер внимателна ( и продължавам да бъда!) Книжката е само един документ пред КАТ, че си правоспособен да караш, но не е гаранция, че няма да се случи нещо на пътя. Не ги обръщай така нещата ...
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”