Внесени предложения за промени в ЗДвП

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#16 Непрочетено мнение от Vesko1 » 16 юли 2008 13:27

Значи ,аз принципно съм против ограничаване на правомощията на който и да е на възрастов принцип.Значи примерно Галето отива на гости в Асеновград ...там мъжа и пийва Галя е шофьора на връщане ...но хоп става 23.05 часа и Галето не може да се прибере във Пловдив ...и трябва да чака да стане 5 часа сутринта за да се прибере.Супертъпо ми се вижда със закон да се ограничава свободата на придвижване.Ами щом държавата ти е дала книжка ,не може да ти ограничава тази свобода по взраст ,място и време на придвижване.Това за мен е КОМУНИЗЪМ от най гаден Сталински тип.

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#17 Непрочетено мнение от Darlin` » 16 юли 2008 14:02

То по тая логика, да забранят движението когато пече слънце, че може да заслепи някой и пак няма да вижда .... тогава каране ще има само от 6 до9 сутринта и след залез слънце! :evil:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

red_zac

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#18 Непрочетено мнение от red_zac » 16 юли 2008 14:15

Darlin` написа:То по тая логика, да забранят движението когато пече слънце, че може да заслепи някой и пак няма да вижда .... тогава каране ще има само от 6 до9 сутринта и след залез слънце! :evil:
Дай идея за прекратяване безумието по пътищата!?!

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#19 Непрочетено мнение от Darlin` » 16 юли 2008 15:01

Засилено присъствие на контролните органи по пътищата и като допълнение всеки да мисли за собствените си действия и малко самоконтрол! Да се спре това разхайтено общество :?
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#20 Непрочетено мнение от Vesko1 » 16 юли 2008 18:31

red_zac написа: Дай идея за прекратяване безумието по пътищата!?!
С наказателни мерки -като те хванат със 1,23 в кръвта...отиваш директно в затвора...а не като сега (Ставийски).Закони си имаме ,но тези от които зависи да ги контролират не си гледат работата както трябва.Ето виждам всеки ден как половината от водачите са без колани (включително и аз понякога).Ако всеки който бъде хванат без колан му праснат по 100лв глоба и 8 точки...ми той след няколко дни ако не си слага колана ще си загуби книжката.Така се възпитава културен шофьор-чрез наказания.Я идете у немско да видите какви роботи са-още не е седнал на волана и си закопчава колана германеца.Но това е възпитавано с години и хиляди евро актове са платени от шофьорите ,докато се изгради този манталитет.

А тука ...дай да лишим сега младите шофьори от нощно кормуване за 2 г.Ами питам аз кога ще се научат тези млади шофьори да карат нощем когато 2 г след като са взели книжка не знаят от къде да си включат дългите светлини!Супер-тъпотия.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#21 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 юли 2008 18:35

red_zac написа: И сега поредното,което чух вчера: КАТ и военните се обединяват,заради войната по пътищата....военни хеликоптери ще следят отвисоко за превишена скорост и ще правят снимки на провинилите си!Дано поне това даде резултат!
За тази война по пътищата,преди всичко сами сме си виновни!!!1000 души на година! :shock:
Aми те, завалиите нямат средства да поддържат леталната си натренираност, ще ми летят да следят за превишена скорост. Я да си гледат защитата на Родината. :wink:
По бай-Тошово време наистина имаше 1-2 вертолета засичаха скоростта.

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#22 Непрочетено мнение от Beast » 16 юли 2008 21:41

Според мене не са нужни ограниченията или са адски много

Код: Избери всички

Идеята е, ако имаш книжка от по-малко от 2 години, да не можеш да караш в часовете от 23.00 до 5.00 часа сутринта.
Според мене не би трябвало да е повече от 2 месеца. Нощно време наистина си е опасничко, т.к. тогава могат да се вдигат по-големи скорости. А един млад шофьор няма още инстинкта да преценява реално другите отпред и отзад него, кога е нужно да се спре или да натисне педала (особенно вечерта или заедно със валеж). Реално погледнато всеки загрижен родител никога няма да пусне сина/дъщеря си сам след като е взел/а книжката. Винаги ще бъде до него/я (на път за село и .тн.) и когато той е сигурен, тогава ще му я даде да излезе с нея с приятели/ки. Но не че и тогава е гаранция, че ще кара както е карал/а с техните. Аз в началото карах около 1-1.5 месец с баща ми. Защото по друг начин гледам на шофирането когато инструкторът не е до мен. Не че когато я взех за 1-ви път не вдигнах около 100 в града и не че втория път не ожулих колата в бордюра. Но според мене ако ми я беше дал още в самото начало когата взех книжката сигурно щях да я разбия някъде (не се знае).
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#23 Непрочетено мнение от авео » 16 юли 2008 23:03

Darlin` написа:
Промените предвиждат още забрана за превозване на повече от двама пътници до 19-годишна възраст.
А ако имаш три деца под тази възраст и отивате на семейна почивка?? Тъпо ...
Младите шофьори да имат забрана за шофиране през нощта. Идеята е, ако имаш книжка от по-малко от 2 години, да не можеш да караш в часовете от 23.00 до 5.00 часа сутринта.
Че какво значение има? Ако караш добре през деня, така ще е и през нощта ... А ако си ходил на гости някъде и си тръгнеш към 12 ч?
шофиране с придружител през първата половин година след получаването на книжка
Ако си се преместил в друг град, семейството ти не е тук, хванал си се да работиш, и понеже ти се налага да се придвижваш с автомобил, си решил да изкараш курсове? И не си на 18, 19 ...??? Няма кой да ти е придружител? Тъпо ...
и задължително поставяне на знак "Млад водач" на автомобила.
Това е единственото разумно нещо, което прочетох в тази новина.
Има идея да се засилят наказанията и за неправоспособните водачи: освен предвидената глоба от 500 лв., ще бъде налагана и санкция спиране от движение на шофирания от нарушителя автомобил за три месеца.
Това вече не ме касае ... :)
Веднага,ще те контрирам,че карането нощем няма нищо общо с карането през деня. Ти можеш да си мислиш,че е еднакво,обаче не е. До преди няколко дена,беше извън рамките на закона,а сега говориш за самоконтрол. Самоконтрола означава да се въздържаш да управляваш автомобил,след като нямаш право на това.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#24 Непрочетено мнение от Darlin` » 16 юли 2008 23:09

Ама защо ми се нахвърляте всички :shock: Аз говоря за друг тип самоконтрол ... най-вече относно алкохола.
Едно е да се качиш на колата пиян, друго е трезвен и с умения. Както и ти сам каза, авео, книжката кола не кара, Днес вече с удостоверение незнам нищо повече отколкото вчера. Аз все пак съм минала курсове, карала съм, но има 15-16-17 годишни, които взимат колата на тати и се блъскат в първото дърво, защото не знаят как да управляват автомобила. Моля, мен не ме обсъждайте повече в тази тема, защото има голяма разлика между нещата, които аз съм си позволила и нещата, за които говорим в темата и в предложенията за ЗДвП.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#25 Непрочетено мнение от sasho » 17 юли 2008 14:24

Нямаше ме тая вечер иначе щях да те подкрепя много сериозно Darlin!Сега вече не е интересно..

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#26 Непрочетено мнение от Darlin` » 17 юли 2008 17:51

За какво можеш да ме подкрепиш?
То ти влизаш в тая група, която се коментира в предложенията- ти си 90-ти набор, но съм сигурна, че имаш нужните умения. Караш ли вече самостоятелно? Дават ли ти родителите? Кажи как стоят при теб нещата ... :?
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#27 Непрочетено мнение от sasho » 17 юли 2008 23:34

Ами в началото не ми даваха, правеха се на интересни,въпреки че знаеха че карам супер,но след това започнаха да си ми дават без ограничения,след като им спечелих доверието :) Дори преди малко се прибрах, правихме тука на един приятел на виличката край София барбекю,една чаша бира съм изпил,признавам си, качих си се на колата прибрах си се, никакви проблеми нямах по пътя, всичко точно.
Имах предвид,че щях да те подкрепя в словесната битка с упоритите майстори,който смятат,че само те могат и знаят как :wink:

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#28 Непрочетено мнение от Beast » 18 юли 2008 01:56

sa6i4 написа:Ами в началото не ми даваха, правеха се на интересни,въпреки че знаеха че карам супер,но след това започнаха да си ми дават без ограничения,след като им спечелих доверието
Точно това писах и аз малко по нагоре!
Ако искат да сложат минимум да не е 2 години а 2 месеца.
За този период според мене младия шофьор (който вече е без инструктора), ще може да си надгради и усвой нови умения, рефлекси и по-бърза и адекватна преценка за всички ситуации на пътя.
-----------------------------------------------------
Наистина трябва да има някои ограничения, но само такива нищо не струват без съответните органи, служби и структори. Накой предложени ограничения наистина са пресилини. Според мене трябва и да се разбутат също така КАТ, ДАИ, Прокуратута и съдилища.
Ще дам няколко примера и вие си водете изводите:
Ставийски - за убиство при шофиране в нетрезво състояние.
За убийство-минимум 5 години затвор
Във Варна , януари месец (не съм сигурен) пиян циганин прегазва дете което си е чакало автобуса за училище. И този същия му отлагат делото поради неточности и неясноти в обвинението.
Е как винаги и всеки път следователите или прокурорите немогат да напишат и един обвинителен акт. АКО НЕМОГАТ ДА СИ ОТИВАТ, НЕ ИМ Е ТАМ МЯСТОТО.
Да но въпроса е че те могат но нещо .............
Това многоточие го оставям за вас вие да си помислите, Неискам да го дописвам щото някои могат да кажат че оронвам престижа на държавата
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
Marky
Редовен
Редовен
Мнения: 101
Регистриран: 04 ное 2007 22:30
МПС: CHEVROLET AVEO 1.4, 94к.с.
От: Пловдив

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#29 Непрочетено мнение от Marky » 18 юли 2008 22:46

Ей тва за слънцето много ми хареса :D
Само незнам онзи с мерцедеса дето ми отне предимството одеве като се пребирах от работа и трябваше да се навра в банкета за да мине той, на него кое ще му повлияе другият път да не направи така. Наистина сурови санкции му е майката, но присъствието на КАТ според мен трябва да се засили. Мен за 5 години са ме спряли само 1 път, какъв контрол е това. Ха-ха старшина Ушев е на гости на Славито - голям смях отивам да го гледам. :D
AVEO - 1.4, 94к.с.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Внесени предложения за промени в ЗДвП

#30 Непрочетено мнение от sasho » 18 юли 2008 22:54

Знаеш ли какво е решението?Не ги пускай!Може да карам от скоро,но съм предотвратил толкова опасни ситуации като не ги пускам да ми се качват на главата.Карам си към вилата и на ляв завой един тупан с някво Волво тръгва да ме изпреварва,а отстреща идва друга кола-тоя въобще не загрявя ,че пред мене няма място къде да се завре като ме изпревари и директно в насрещно идващата кола.Само като го видях,че тръгва да ме изпреварва веднага минах буквално за секунда наполовина в насрещното, за да го затворя и се върнах в моята лента и после по-натам ме изпревари все пак и ме псува от прозореца...Викам си на акъла, как ли щеше да си сега целия в гипс и маркучи в някоя болница или недай си боже на оня свят..Но най-тъпото в тая ситуация е,че той нека се трепе,ама зад него съм аз и няколко коли, които влизаме в него директно и става такава верижна,че и ние ще го изпостиме здраво заради него..Затова не ги пускайте да се трепат и това е нека ни псуват!

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”