Поредна автозарибявка ли е?

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Поредна автозарибявка ли е?

#1 Непрочетено мнение от Horizont » 08 дек 2013 13:01

http://www.fuelsharksaver.com/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Каква я тази джадажа ? На какъв принцип работи?
http://www.ecovapor-tips.com/bg2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 дек 2013 13:24

Това е поредното устройство предназначено само и единствено за печелене на пари чрез измама. По същия начин утре могат да започнат да продават специален железен пирон, който забит в касата на вратата помага на сградата да издържи с 30% по-силно земетресение, а освен това пази обитателите срещу настинки.
Няма такъв принцип на действие, който да позволи това устройство да намали разхода на гориво. Подвеждаща реклама!

Потребителски аватар
wizli
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 06 ное 2012 11:40
МПС: ORLANDO 2.0 LТ,Espace III 2.0

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#3 Непрочетено мнение от wizli » 08 дек 2013 13:30

Horizont написа:http://www.fuelsharksaver.com/bg/
Каква я тази джадажа ? На какъв принцип работи?
http://www.ecovapor-tips.com/bg2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ахам, перпетуум мобиле с една батерия ААА,
маде ин Чина.
Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#4 Непрочетено мнение от Ilyan » 08 дек 2013 19:42

http://www.ecovapor-tips.com/bg2/
Филип - Chevrolet Aveo 1.4 LPG

“Купих Fuel Shark Saver и сега мога да измина около 250-300 км с 28 литра. Преди колата ми харчеше 9/100км, сега след като включих Fuel Shark Saver падна на 6,7/100км. Освен това колата ми се движи по гладко и двигателят работи по-добре. Това са фактите, а те говорят по-добре от всичко друго.”
Колега, сподели по-подробно. :rofl:
Докато има шарани ще има и ddribka .

Как да не е зарибявка? Хибридите харчат по-толкова, а имат десетки килограми допълнително оборудване - батерии, ел. двигател/генератор. С една ши__на джаджа в запалката и 3/100 разход. :fubar:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#5 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 дек 2013 16:17

Няма да обиждате Филип...
Аз му вярвам - 250км с 28 литра си е разход 11.2л/100км.
А 300км с 28литра си е 9.3л/100км
Значи правилно пише, че след купуване на Фюел сейвъра разхода си му е oстанал 'нормален' :)
А долната цифра 6.7 я смятам за обикновена грешка :lol:

Тъй-че - шаранчетата са наредени до кукичката и само чакат малко стръв та да я налапат :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#6 Непрочетено мнение от The Stig » 09 дек 2013 16:28

"определено има ефект...колата вече започна да връща бензин. Чудя се какво да го правя..." :lol:

За жалост, сигурно ще има и хора, които ще повярват и на това. Ilyan е прав за шараните...
Изображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#7 Непрочетено мнение от todortv » 09 дек 2013 16:49

"... Освен това колата ми се движи по гладко...."
И джоба са му изгладили :rofl:
Хваща ме яд, колко наивен народ има. :ches: Извънградско 2,4. :D
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#8 Непрочетено мнение от Izparitel » 09 дек 2013 21:11

Не всеки е наясно с техническите подробности. Умните хора четат или питат, а другите след като са се набутали обясняват на останалите как "чудото" действа.

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#9 Непрочетено мнение от Horizont » 09 дек 2013 21:22

Тази реклама е постнах от друг форум,който се занимава със сателитна и подобна техника. По принцип за да се устовери нещо се прави реклама със подтавени лица. Предполагам тия са същите,дето продаваха джаджа - буташ в контакта и 30% не се отчитат от електромера. Вътре в това устройство 2 кондезатора общо за 50 стотинки и рационализацията действа. Забележете всички тия икономични джаджи се пояняват преди коледа-нова година когато се отвързват кесиите.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#10 Непрочетено мнение от Izparitel » 09 дек 2013 22:06

Офтопик:
По стечение на обстоятелствата и аз съм се оказвал в позицията на заблуден, че и заблудих други.
Заради появил се медицински проблем след безрезултатно обикаляне по доктори накрая опрях до лекар хомеопат. Докторката ми беше препоръчана, но метода на диагностика беше много странен. Слагат ти слушалки в които пускат шум и камера свързана с компютър те заснема за около половин-един час . Това беше "диагностиката". На екрана на компютъра се появяваше изображение на органа който се "диагностицираше" в момента. Докторката обясняваше някакви небивалици, че програмата била разработена за руските космонавти. Това което ме усъмни допълнително беше, че въпреки, че щеше да се диагностицира цялото тяло, преди това лекарката много подробно разпитваше за всичките ми медицински проблеми.
Като човек с някакви технически познания не можех да си обясня как и въз основа на какви физични явления се осъществяваше въпросната "диагностика" с видеокамера. Все-пак освен хомеопат лекарката се оказа и правоспособен лекар по официална медицина със специалност съвпадаща с моя проблем, та реших все-пак да пробвам с назначените хомеопатични лекарства.
Оказа се, че чудото се случи! След започване на лечението проблема ми изчезна. :uraa: Макар, че не можех да си обясня как компютър с видеокамера може да постави диагноза, че и да назначи лечение, беше факт, че проблема ми се реши.
Но... След известно време проблема се появи отново. Сега вече лечението не помогна и започна пак старата история с обикаляне по всевъзможни специалисти. Накрая установих, че проблема ми е сезонен и моето "излекуване" просто е съвпаднало със сезонното отшумяване на проблема. Обаче, междувременно бях подвел доста хора колко "голяма работа" е докторката.

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#11 Непрочетено мнение от Horizont » 11 дек 2013 17:25

Тази джаджа-зарибявка има чаркуляци за не повече от 2 лева.
Изображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#12 Непрочетено мнение от todortv » 11 дек 2013 18:28

Horizont написа:Тази джаджа-зарибявка има чаркуляци за не повече от 2 лева.
Да, ама ще спести хиляди, те гениалните решения винаги изглеждат прости. :lol:
Кондензатора заглажда вредните пулсации, компютъра започва да работи по-гладко, колата се движи
гладко. По надолнище кондензатора се зарежда и в баирите получаваме допълнителна мощност, без гориво.
Гениалното не е само кондензатора, сложени са не случайно два резистора, така плюса и минуса се натоварват
еднакво и се компенсира асиметричния дисбаланс на електро системата.
Смейте се вие, но този уред е разработка на военните и поради изтичане на информация, ние имаме уникалната възможност да си го купим свободно, на шокиращо ниска цена. :rofl:
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#13 Непрочетено мнение от pamporov » 11 дек 2013 19:09

Тази джаджа наистина носи печалби.......на производителите и и търговците.... :D

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#14 Непрочетено мнение от Horizont » 11 дек 2013 19:30

:ches: ненапразно тази реклама върви по автофорумите а не по форумите по електроника. Рекламата винаги носи печалба. todortv това сериозно ли го говориш или очакваш и тука да лъсне тая реклама. Представям си как на бавареца ми ще се изглади компютъра. Само са забравили да споменат в коя запалка да се включи когато с два броя- на тая която е по-близко до мотора или на другата която е по-близко до компютъра. Или ако се бутнат две джаджи във всяка запалка и автомобила ще харчи един литър на сто!?
:c3

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Поредна автозарибявка ли е?

#15 Непрочетено мнение от ogi » 11 дек 2013 19:43

Нима не личи сарказма на todortv ? Всъщност от чарковете на това революционно средство, 2/3 от 2-та лева са изработката и корпуса на контакт за запалка. Аз пoнеже имам 3 контакта в колата и освен по-близо до компютъра и мотора в предната конзола, ще мушна и едно в контакта за задната седалка, да влияе на кардана и още едно в багажника до резервоара и после мисля да продавам върнатата нафта! :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”