Car DVR - видеорегистратори

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#31 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 мар 2015 16:01

Поръчах го G5 REAL (с по-малкия ъгъл - джипа е висок и с големия ъгъл ще виждам само капака :) )...
И Power Comander - следи за заряда на акумулаторната батерия за да не се разреди акумулатора...
Телефона не ми върши работа, защото:
1. не искам да ми се мота нещо по таблото (включително кабели). / камерата е на фиксирана стойка високо горе, и ще взема захранване от огледалото. А и има по-добра видимост.
2. малък ъгъл на телефона
3. нужда от постоянно закачане и смъкване на телефона барабар с кабелите / камерата е доста малка и 'невидима', а и се демонтира с едно дръпване (надяната е на един жак, за който се фиксира от магнити)
4. телефона има малко памет
5. може да ти потрябва телефона - SMS, мейл, карта...
6. камерата може да остане в 'охранителен' режим докато е паркиран автомобила, докато с телефона не е така.
7. камерата 'заключва' файлове според G-сензора или при натискане на бутон... И може да пише много дълго време при различни температурни условия..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Car DVR - видеорегистратори

#32 Непрочетено мнение от pamporov » 12 мар 2015 16:06

Съгласих се... :D , само дето на телефона можеш да сложиш и голяма карта памет. С всичко друго съм съгласен. Какви пари излиза тази "играчка"? Ако може и направо линк.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#33 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 мар 2015 17:01

Голяма голяма - колко голяма памет :lol:
Това е с 64ГБ... А от лятото ще бъде със 128ГБ....
Вземам го от datakam.ru, но на ръка - приятел ще го донесе (ако не се замота нещо :) )...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Car DVR - видеорегистратори

#34 Непрочетено мнение от Hunter » 12 мар 2015 17:21

ogi написа:Чак пък GPS...

Гледам от 300 до 500лв, според опциите са. То за толкова фотоапарат може да си купи човек :)
Аз ще търся някакъв по-бюджетен вариант. Имам по-прости изисквания:

- >=720p
- wide angle
- loop mode
Лично мога да ти препоръчам да гледаш да има директен бутон за запис на текущото видео, свободно въртене докато е на стойката и снима (160-180 градуса) и възможност за бърз демонтаж. Поне това съм "усетил" като "екстри", които биха били полезни.

Моята представлява това:

Изображение

Това, което споменах са "недостатъците" й (ако може така да се каже).
Този тип корпуси са едни от най-компакните, както и Жоро спомена. Може да се сгъне и зад огледалото и ако ти е по-широко затъмнението на предното стъко (горе) не се вижда дори.

Конкретно моята (а и почти всяка) има motion detection, и ако имаш постоянно ток на запалката оставяйки я в този режим ти прави кратки клипчета ако засече движение.
Бях тествал (когато й държеше батерията) и е готина екстра (ако си спрял на паркинг/мол).
Вече батерията не й държи, ама за толкова пари - това :D
Има бутон за бързи снимки и записва в .avi.
Мисля по-хубавите записват в h264 съответно клипчетата са по-малко.
Както бях споменал нощно време не предлага много. На близко около колата е добре. През деня си е доволно. Затова ако имаш възможност гледай поне 1080p.

характеристики на моята:
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Car DVR - видеорегистратори

#35 Непрочетено мнение от Proximus » 13 мар 2015 22:45

Колеги, а идеи как ще опазите видео регистраторте от апаши имате ли ? Схемата при всяко спиране да го мяташ под седалката например, не ми звучи като удобна опция :)

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Car DVR - видеорегистратори

#36 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 мар 2015 22:58

Офтопик:
Proximus написа:Колеги, а идеи как ще опазите видео регистраторте от апаши имате ли ? ...







http://vbox7.com/play:aab6e296" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Car DVR - видеорегистратори

#37 Непрочетено мнение от ogi » 14 мар 2015 00:03

Аз лично обмислям вариант за мнооого компактна камерка от типа keychain, някой от последните модели на 720, или 1080п, която има и motion detection, loop и fish eye и просто да записва, когато ключа е на контакт. последно като гледах такива бяха 50-60 долара. Размера е толкова малък, че въобще няма да се забелязва пред огледалото.
Компромисен вариант.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#38 Непрочетено мнение от slowtraveler » 14 мар 2015 07:03

Proximus написа:Колеги, а идеи как ще опазите видео регистраторте от апаши имате ли ? Схемата при всяко спиране да го мяташ под седалката например, не ми звучи като удобна опция :)
Идея нямам... Избрания от мен модел е доста малък и би стоял незабележим до огледалото (същия черен цвят), като в района по стъклото има още щатни камери (за автоматичните дълги светлини и към системата на автопилота), датчици и т.н.
А при силно съмнителни местоположения навярно бих я демонтирал и сложил в джоба си. Демонтажа/монтажа и се свежда до дръпване или нанизване на стойката.
При избрания от мен модел закрепването на стойката към стъклото не е с голяма вакуумна стойка, а с компактна лепенка 3М...
А захранването го взема през самата стойка - няма да се занимаваш с кабели и т.н.
За запазване 'изтичане на информация' файловете могат да се шифроват с парола..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#39 Непрочетено мнение от slowtraveler » 14 мар 2015 07:08

dsuzunov написа:Записите от видеорегистраторите, охранителни и камери за видеонаблюдение нямат никаква доказателствена стойност в съда, според НПК....
Така е Митак, обаче явно има известни юридически 'хватки'...
Например в момента СДВР призовава гражданите да заснемат нарушители и да им изпращат снимки и клипчета.
Като към клипчето попълнят една жалба.
След което се пише АУАН, при който КАТ те посочва за свидетел и трябва да отидеш да го подпишеш...
В друг форум колега (един от инициаторите за борба със спиращите на места на инвалиди - навярно сте гледали по телевизията репортаж, и дистрибутор на DVR) се кълне, че след толкова години най-накрая започнал да се радва на името си върху АУАН :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Car DVR - видеорегистратори

#40 Непрочетено мнение от dsuzunov » 14 мар 2015 11:20

От началото на годината, при нас назначиха експерт, който се занимава с лицево-идентификационни изследвания на видеозаписи и снимки. С Екпертните справки и Експертизите, които изготвя, записите стават редовно доказателствено средство в съда. Абе, на всичко си има начин.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#41 Непрочетено мнение от slowtraveler » 14 мар 2015 15:57

Точно това имах предвид... Особено ако си писан като свидетел, предполагам, че нещата ще станат по-подредени и изпипани...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#42 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 мар 2015 21:20

Пристигна ми DVR DATAKAM G5-MAX-BF
Утре смятам да го пробвам, но няма да имам време да разхвърлям около огледалото да му вземам напрежение от там... Поради това и ще ползвам 'смукалката' в комплекта...
Още не може да си 'чуе' спътниците... Пуснах му студен старт - ще видя дали ще успее да си ги намери вкъщи до прозореца...
При 15Мбит/с казва, че може да пише 9 часа на 2х32ГБ карти... Ако смъкна скоростта на 10Мбит/с времето се увеличава на 11 часа...
Настройките са безкрай... Например за всяко едно предупреждение (включително опасни завои, ограничения на скоростта, пешеходни пътеки и т.н.) може да се настройва произволна комбинация от предупреждения - гласово уведомяване, гайгеров брояч и визуално предупреждение...
За записа - можеш да избираш на коя карта да пишеш, и да избереш дали да използва двете карти последователно, или да ползва само избраната карта..
От екстрите гледам няма предупреждение за напускане на лентата, но има за умора на водача (настройваш през какъв период от време на непрекъснато движение да предупреждава)...
За видеозаписа - нищо не мога да кажа, защото още не съм я слагал в колата... Но утре имам планувани едни 500км - предполагам ще успея да я захраня от запалката...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#43 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 мар 2015 21:32

Първи впечатления - като е тъмно, му е зор да снима ясно...
А последните няколко дена пътувам само в сумрак, нощ, дъжд и мъгла.....

Ето един примерен клип... Явно тубата го отрязва малко (не много, но достатъчно), защото в тубата например не виждам номера на автомобила, а вкъщи на клипчето се вижда (макар и не съвсем контрастно)...


Имам и едно клипче с един разградски тип с ауди (не е Оги), ама няма да го пускам, че и аз там понаруших правилата.
Случката - днес врътнах отново около 500км, като карам лежерно - до 100км/ч (темпомата забит на толкова)...
В едни завойчета между Търговище и Шумен настигам юнака с дизелово ауди А4 комби.. И то го настигам интензивно (навярно караше с 85-90км/ч - не повече)... След един завой има къса права, но в момента в който се подготвям да го изпреваря нашия забива газта до дупка... Ускорявам доста по-добре от него, но скоростта нарасна (до над 130км/ч) и правата вече стана къса за изпреварване... На следващата малко по-дълга права го изпреварих спокойно, но с над 165км/ч :geek: И започнах да се връщам към темпото си (лежерното), но юнака се залепи за около километър зад мен когато намалих под 140км/ч. След километър постепенно намаляване на темпото ми, то се стабилизира отново на 100км/ч, а 'бързака' изостана назад |(
Що бе целия цирк - не разбрах.. Искаше да покаже 'бИгачка ли'?
Мислих дали е правилна постъпката ми, но съм се убедил, че обикновено този начин (безкомпромисно изпреварване на безопасно място, макар и с цената на превишение на скоростта) обезкуражава търсачите на 'гонки' и те си се връщат към своето си темпо, губейки интерес гъм гонитба...
Докато иначе такива юнаци настъпват само на правите, а те бавят в завои или изпреварвания, от което се насича твоето темпо... А и самото поведение подсказва слаб и непредвидим водач...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Car DVR - видеорегистратори

#44 Непрочетено мнение от ogi » 30 мар 2015 00:05

Добре снима машинката и даже лекинко почнах да си променям мнението, относно предишните ми постове за GPS :lol:
А идиоти зад волана с лопата да ги ринеш у нас... Това изпълнение от клипчето специално, честичко го виждам в Сф, но най-много се изпълнява от недосегаеми герои в коли за 6-цифрени суми.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#45 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 мар 2015 13:41

ogi написа:Добре снима машинката и даже лекинко почнах да си променям мнението, относно предишните ми постове за GPS :lol: ...
Доволен съм от предупрежденията - сложих нашенска база (имаше и вградена, но май не е толкова пълна колкото нашата)...
Единствено трябва малко да прекодирам базата, че типовете предупреждения нещо се различават...
Например в центъра на Варна ме предупреждава, че влизам в населено място (явно някоя камера в светофар е написана с кода за населено място)

Сега съм го настроил да действа така за предупреждение:
1. Светва екрана и започва няколко пъти да мига синьо/червено
2. Показва на дисплея голяма икона за вида предупреждение (например снимка на полицай с палка, или знак за полегнал полицай/камера и т.н.), като върху иконата има дистанция до обекта, а до иконата има знак за актуално ограничение на скоростта, а под него - твоята скорост.
3. Казва типа на опасността (ако не си изключил уведомлението за дадения тип предупреждение)
4. Започва да пищи според приближението - гайгеров брояч (ако не си изключил уведомлението за дадения тип предупреждение)
5. Предупреждава допълнително ако си превишил скоростта (настройваш дали да те предупреждава, и при каква разлика в скоростта)

След като подминеш препятствието, на дисплея остават само големи цифри скоростта, и след настроеното време (при мен - 30 сек) дисплея угасва...

Абе удобно е...
Лошото е, че въпреки, че е доста компактна камерка, не мога да я скрия/маскирам - паркинг режима работи много добре... Затова я свалям при продължителен престой..

П.С. само дето втората microSD карта, която я имам (Клас 10) нещо не се разбра с DVR-а, и затова сега чакам един САМСУНГ - същата като 'оригиналната'...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”