Car DVR - видеорегистратори

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Car DVR - видеорегистратори

#1 Непрочетено мнение от Hunter » 09 авг 2013 11:01

Някой ползва ли такова устройство. Загледах се в ebay има по ~20$ (free shipping) и се чудя да си поръчам ли едно, така просто да има :D
Не ми трябва, затова и не гледам някакви скъпи, та някой ако знае тези евтините как се справят да сподели :) :beer:
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Car DVR - видеорегистратори

#2 Непрочетено мнение от ogi » 09 авг 2013 11:12

Под 720p не си струва да вземаш, защото не се вижда нищо. Те почват от 40-на долара в ибей, гледай да има опция "loop".
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 авг 2013 11:23

Руснаците казват - 5МП е оптимума...
Пък те май са най-опитните в тази сфера :lol:
5 МП покриват full HD... По-високите резолюции пък са за сметка на светочувствителността
http://www.zr.ru/content/articles/54067 ... i_zorkije/" onclick="window.open(this.href);return false;
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Car DVR - видеорегистратори

#4 Непрочетено мнение от Hunter » 09 авг 2013 11:54

Трябва да се разтърся и за клипчета от съответни модели за да добия представа. Не съм ровил засега, тъй като просто разглеждах какво се предлага в ebay.
Уж на повечето пише, че са 720p като най-масовия модел е този: http://www.ebay.com/itm/2-5-INCH-IR-DVR ... 35c9f21207" onclick="window.open(this.href);return false;
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Car DVR - видеорегистратори

#5 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 11 авг 2013 04:55

Аз имам видеорегистратор в колата. Сега се ослушвам за още един и за жената. Моделът ми е като долния:

http://www.ebay.com/itm/P5000-DVR-Cam-R ... 3a8329a129" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето видео, снимано с него:

http://www.youtube.com/watch?v=-oFhbGfmHOg" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Car DVR - видеорегистратори

#6 Непрочетено мнение от pamporov » 11 авг 2013 10:44

За да има реална полза от тези джаджи, освен удоволствието да гледаш къде и как си шофирал, мисля че едно от условията е да може да се разчитат регистрационните номера на автомобилите.

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Car DVR - видеорегистратори

#7 Непрочетено мнение от Hunter » 15 ное 2013 08:02

Както се похвалих в темата "Да ви се похваля" ( :rofl: ) вече имам видеорегистратор.
Izparitel написа:Честито!
Като понатрупаш впечатления дай отзиви и някое клипче за ориентир!
Като цяло модела (GS1000) ми допада освен като характеристики и като външен вид. Компактен е, стойката хваща много здраво, като единствения му недостатък (за мен) е че не може бързо да се сваля и слага на самата стойка та засега го свалям с нея. Екранчето му е малко, но пък се вижда много добре ако искаш да преглеждаш клипчета, така или иначе ми трябва само за да видя дали съм позиционирал камерата добре.
1920x1080P @ 25FPS - 3 минутно клипче ~ 450 МБ
1440×1080 @ 30FPS - 3 минутно клипче ~ 550 МБ
1280x720P @ 30FPS - 3 минутно клипче ~ 400 МБ
Записва в .AVI, сложил съм му карта 16GB и прави около 1 час и 45 минути запис.

Не съм сигурен все още кое е по-добре - 720p на 30fps или 1920x1080 на 25fps - трябва да пробвам в идентични условия двете резолюции.
Има си loop recording на 3/5/10 минути като между клипчетата няма нито секунда пропускане.
Батерията му издържа около 30-40 минути горе-долу, а на кабел работи като запалиш колата, като изгасиш спира. Екранчето може да се гаси, като светодиод показва дали записваш или не. Не съм го пробвал с/без включен екран колко време дава при работа на батерия :dknow:

Стандартните неща - запис с/без звук, щампа на дата и час. Може да прави снимки (на момента, след 2 секунди, след 10 секунди), запазване на дадено клипче против презаписване, motion detection.

Ще гледам тези дни да кача някое клипче. :D
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Car DVR - видеорегистратори

#8 Непрочетено мнение от Hunter » 27 ное 2013 19:55

https://www.youtube.com/watch?v=px0HqSpoNyI" onclick="window.open(this.href);return false; - 1080p
https://www.youtube.com/watch?v=TITsTGie6NM" onclick="window.open(this.href);return false; - 720p

При качването в YouTube качеството се разваля малко, но не знам какво да направя, че да се запази.
Бях снимал 1080 и 720 по идентичен маршрут в един и същ часови интервал (все пак позиция на камерата спрямо светлината и т.н. :geek: ), но забравих да го запазя едното и се презаписа.
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Car DVR - видеорегистратори

#9 Непрочетено мнение от ogi » 27 ное 2013 21:42

Да не би 1080p да е интерполирано, или фокуса да не е настроен? Звук има ли? Знам, че тубата смъква качеството, аз също съм качвал клипове, ама то никакви надписи не могат да се прочетат дори с тази резолюция? Нощното как е?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Car DVR - видеорегистратори

#10 Непрочетено мнение от Horizont » 27 ное 2013 23:04

720p означава прогресив. По принцип 25кадъра е по-добре за нашите телевизори а 30 е американския-китайския стандарт/по-точно 29.9/ В ютуб се конвертира към 30 кадъра и ще изглеждат по-реално. 25 кадъра са по-близко до релното кино 24 кадъра в секунда. За датата и часа бях чел че ако има птп и съдебен спор от голямо значение е и тази джаджа с дата час и gps навигация.
http://vbox7.com/play:d9ff1d88" onclick="window.open(this.href);return false;
дайеджиските камери са само за заблуда, далаверите пак се правят и пред камера.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Car DVR - видеорегистратори

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 27 ное 2013 23:12

Офтопик:
За конкретния модел нямам идея, но знам, че продават устройства които предлагат висока резолюция която не е реална от матрицата и се постига чрез интерполация. Принципно няма как да се запише допълнителна информация и с това из изображението не става по-ясно - не се сещам за друга причина за тази "екстра" освен за маркетингов трик.
Надявам се, че случая не е такъв.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Car DVR - видеорегистратори

#12 Непрочетено мнение от ogi » 27 ное 2013 23:15

Horizont написа:720p означава прогресив. По принцип 25кадъра е по-добре за нашите телевизори а 30 е американския-китайския стандарт/по-точно 29.9/ В ютуб се конвертира към 30 кадъра и ще изглеждат по-реално. 25 кадъра са по-близко до релното кино 24 кадъра в секунда. За датата и часа бях чел че ако има птп и съдебен спор от голямо значение е и тази джаджа с дата час и gps навигация.
http://vbox7.com/play:d9ff1d88" onclick="window.open(this.href);return false;
дайеджиските камери са само за заблуда, далаверите пак се правят и пред камера.
Колкото повече кадри, толкова по-добре и "по-мазно" видео. Същото се отнася и до резолюцията - повече точки, повече острота. Всяко действие за насилствено и последващо покачване на описаните параметри води до автоматично възпроизвеждане със съответните изисквания, но интерполативно размножаване на резолюцията, или повтарянето на кадри, което на практика не води до по-добра картина, а е стар комерсиален трик. В тази връзка ми бяха отнесените въпроси.
Що се отнася до стойността на кадрите пред съда, доколкото знам в България още няма закон, който да ги удостоверява със съдебна стойност, но това не го знам със сигурност. Узунов да каже, ако знае нещо...

ПС С "Izparitel" сме писали заедно...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Car DVR - видеорегистратори

#13 Непрочетено мнение от Hunter » 28 ное 2013 07:29

Ами предполагам сте прави, тъй като най-малкото ако снимам с телефона на съответната резолюция картината е кристална.
Ползвам камерата на 720p - 30fps, именно защото, както казва Оги, видеото е "по-мазно". Може да не е по-добро, но не е и по-зле.

Като гледам клипчето на компютъра надписите се четат, номерата на колите отдалече не се четат, но от горе-долу средна към близка дистанция са видими.
Нощно време от близко е добре, но в далечните обекти губи фокус. Ръчно мисля не може да се настройва фокуса :dknow: , а аудиото съм го спрял иначе съм записвал и с аудио.

Не е като GoPro камерите :x
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Car DVR - видеорегистратори

#14 Непрочетено мнение от dsuzunov » 28 ное 2013 08:14

Записите от видеорегистраторите, охранителни и камери за видеонаблюдение нямат никаква доказателствена стойност в съда, според НПК.
В отделни случаи, съдът или прокуратурата може да постанови изземване на запис, който да се представи в процеса. Ако бъде атакуван от някоя от страните по делото, пак според НПК е редно да бъде отхвърлен като доказателство. Вероятно има единични случаи, на приемане, аз поне не знам.
Изследване на аудио, видео и снимки в МВР се извършва в София, в НИКК. Нашата лаборатория (БНТЛ) не изследва. С постановление на съда, експертиза може да бъде възложена и на вещи лица извън МВР, които са специалисти в съответната област.
Запис от видеорегистратора може да послужи на екипа на КАТ при определяне вината при ПТП, на Криминална полиция, ако случайно бъде заснето извършване на престъпление, но единствено за насочване към извършителя. Същото важи и за охранителни и камери за видеонаблюдение.
Изображение

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

vd

#15 Непрочетено мнение от niko24 » 12 мар 2015 03:56

камери, камери е решението, както е в Корея, навсякъде има камери и като направиш нарушение директно ти пращат глобата, няма такива обжалвания и глупости, 90% от колите имат "blackbox", така им казват на камерите в колите които записват постоянно, дори някои ги правят да записват и когато са паркирали, има много случаи когато някой кара и записва как друга кола прави нарушение, после записа го изпраща в полицията и директно глоба, дори има случаи и в затвора ги пращат ако е по-голямо нарушението. като стане някоя катастрофа и полицията и застрахователите като дойдат първо гледат видеото от камерата да видят кой крив кой прав, и най-интересното е, че в повечето случаи вината я разпределят между двамата, например 70% единия 30% другия и после и застраховките и глобите ги разпределят по тея проценти. защото в Корея няма толкова много знаци и правила както в Европа и БГ и повечето пъти няма 100% вина, например тук не важи правилото за дясно стоящия, или пък за изпреварване от дясно, или десен завой може да се прави почти винаги, и на двете страни им свети зелено, така че ако няма камери после ходи доказвай кой крив кой прав :D

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”