Морските градини на Варна и Бургас

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#16 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 май 2013 22:40

ogi написа:Офффф, добре че съм бил там и знам за какво става дума, че ако ви чета само коментарите още ей сега щях да съм запалил да дойда да си пия биричката там!...
Че ела бе Оги :lol:
Ама ще трябва да те оборудваме с колело... Типичния ми маршрут е точно 10км, като тъй-като явно е много уморителен (без никакво бързане и без да се изпотиш се врътва за около 40 минути пълната обиколка на сегашния обем морска градина), със спирка на биричка и рибка посредата в едно неугледно скрито дървено капанче (от едновремешните, но с хубава рибка и рибена чорба и на брега на морето)...
Ще видиш колко хубав ще ти изглежда света и морската градина в частност :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#17 Непрочетено мнение от botzi » 08 май 2013 23:30

Вечния спор Варна или Бургас :)

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#18 Непрочетено мнение от Proximus » 08 май 2013 23:47

Айде и аз да се присъединя към клубът на местните шувенисти :)

Морската градина на Варна, си изглежда лятото точно така както са я показали miroki и slowtraveler. Не знам къде stinbg е видял сметище, но като цяло алеите в централната й част са що годе добре подържани, осветени и чисти. Не съм бил в Бургаската, предполагам в някои отношения е по-удобно и красиво за бургазлии, но в никакъв случай варненската не е "урод". Както и въпросните рампи са си ок за аматьори скейтъри, които нз защо трябва да са и наркомани в паралел !? Тя си изпълнява предназначението за това което е - разходка и почивка. Пеша можеш да загубиш цял ден из нея, а с велосипед да я минеш от единият край на другият за 30-тина минути. А долу на плажът под Военно историческият музей има няколко чудесни бара, където можеш да си оставиш колелото и да седнеш на не-сивият пясък и да пиеш по нещо. Или пък да се възползваш от топлата минерална вода над басейните. Действително, липсват изящно оформени градинки, липсват паркоместата, липсват и някои други благинки които са измислени в бургаската, но за сметка на това имаш високи дървета които ти пазят сянка, имаш безкрайни алеи, имаш и растения които не се срещат навсякъде.

Няма и какво да се лъжем, варненската морската градина има нужда от доста подръжка, особено в алеите от Зоокъта на север по протежение на булеварда. Говоря точно за тази част в която се е натресъл stinbg. Да, асфалтът там е доста разбит, но в крайно сметка това е пешеходна алея, която бе превърната в локално платно и паркинг за клиентите на т.нар. "сгради с обществено предназначение". И да, в тази част към пътя тревата е и зле окастрена, а лятото не се полива. Но пък за сметка на това по нея е спокойно и тихо. Морето няма как да се види от там, просто защото между теб и крайморската алея има дървета и поляни. Под р-т Хоризонт пък има множество пейки, от които би трябвало да се открива изглед към варненският залив, но в следствие храсталци, това не се случва. Аналогично е и с други по-отдалечени местенца из парка. Общо взето има за 3 дни работа с косачки и всичко ще е ок (и за половин ден работа с багер за премахване на незаконно строителство, ама това е др. тема).

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#19 Непрочетено мнение от Proximus » 08 май 2013 23:51

botzi написа:Вечния спор Варна или Бургас :)
Спорът се решава всеки ден, от гледката на многото бургаски коли по варненските улици и отсъствието на варненски в Бургас. Не казвам че градът ни е най или по-хубав, просто факти обословени от икономически и др. фактори. Както и това че половин България е в София или се е запътила натам, не я прави хубава или лоша.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#20 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 май 2013 07:35

Сега около 24.05 ще отида да покажа варненски номер и в Бургас :lol:
Та ще поразгледам какъв е прогреса и в Морската градина там ...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#21 Непрочетено мнение от Proximus » 09 май 2013 08:57

Е до сега не познавам някой, който да е бил там и да не му е харесало, много.
Но всъщност, сега проверих че на Морската ние й казваме "градина". Официалното име е "Приморски парк", което предполага малко по-различно изживяване от разходка из цветна градина.

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#22 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 09 май 2013 09:08

Това е най-интелигентната битка Бургас-Варна, която съм водил! Пък и не мисля, че е битка, просто си говорим... а аз така се амбицирах, че наистина скоро ще подпаля и ще разтъпча колелото във Варна. Басейните съм ги пропуснал, а блатото е точно то.
Бургас няма проблеми с комарите поради 1 причина - яка обработка. Иначе ще е Ад...
Наличието на много бургаски коли във варна се обяснява не с морската градина, а с ВУЗ-овете. Едно 50-60% от приятели, колеги учиха/учат във Варна.
Слава богу няма много варненски коли в Бургас. Видя ли кола с "Y", "B", "PB" БЯГАМ!

PS за да изясним нещата: Твърде възможно е Бургас да загуби в тази битка, поради 60 години "Варна - морска столица" - просто хората сме с твърде затворени съзнания за да приемем, че стереотипа може да се счупи.
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#23 Непрочетено мнение от miroki » 09 май 2013 09:26

Ние дори не водим битка, а споменаваме, че това също е градина или ако е редно парк, но има основание да се нарече така. Защото това беше провокацията. Не, коя е по-хубава, а дали едната изобщо е.
Иначе Варна печелеше не заради 60 години м.столица, а преди няколко години бе окичена с приза най-добрият за живеене град в България. Но поне от 2-3 не е така. И си пролича с митингите. Не всеки ден се сваля правителство, а този път вината си е изцяло на самото правителство заради отношението си към Варна.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#24 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 май 2013 12:19

Съгласен съм с Мироки....
Отношението към Варна от страна на централната власт се чувства доста силно...
И според мен е умишлено, защото голяма част от хората тук са по-свободомислещи и с цел 'подчиняване' на района.
Това, което видях да се прави в морската сега е заграденото игрище за кучета (със съответните кошчета и т.н.), и осветление в по-западната част. Копаха, положиха кабели - вече е направено...
И Алеята на спортната слава (олимпийската). Там наистина ми хареса, защото гледката е уникална. Е - има една издънка - дърво, което е 'цопнато' посредата на алеята, ама явно не са получили разрешение да го отрежат...:
Изображение
Изображение
Изображение
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#25 Непрочетено мнение от miroki » 09 май 2013 13:42

Това, на горните снимки, за хората, които не знаят къде е, е точно до Делфинариума. Споменатото с катуна място и дупките.
Вече го откриха:
http://www.petel.bg/DA-SE-RAZHODIM-PO-O ... I--__38973" onclick="window.open(this.href);return false;
Остана да реконструират частта вдясно от реката под зоопарка, че след като бутнаха бобслейната писта и влакчето с което се качвахме горе, занемариха и стълбата (беше ми любима) над реката и водопада, там сега е забранено да се минава и занемарено, а имаше хубав панорамен ресторант.
Но не съм ходим там от няколко години, и може вече да има развитие.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#26 Непрочетено мнение от pamporov » 09 май 2013 14:58

Proximus написа:Айде и аз да се присъединя към клубът на местните шувенисти :)

....
Не е ли "шОвИнисти"... :)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#27 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 май 2013 15:06

pamporov написа:
Proximus написа:Айде и аз да се присъединя към клубът на местните шувенисти :)

....
Не е ли "шОвИнисти"... :)
То е като пИдалИ :lol: :beer:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#28 Непрочетено мнение от todortv » 09 май 2013 16:34

Офтопик:
ogi написа:.... Най-хубавият голям град в България е Пловдив. Също така и Велико Търново. .....
За Пловдив да, но Велико Търново в последните години, след масовото застрояване в кварталите е ужас.
Да не говорим, че няма дори пешеходна, търговска алея....Кво му харесвате не знам :lol:
На мен ми харесват Стара Загора и Варна.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#29 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 09 май 2013 17:23

slowtraveler написа:Съгласен съм с Мироки....
Отношението към Варна от страна на централната власт се чувства доста силно...
И според мен е умишлено, защото голяма част от хората тук са по-свободомислещи и с цел 'подчиняване' на района.
Това, което видях да се прави в морската сега е заграденото игрище за кучета (със съответните кошчета и т.н.), и осветление в по-западната част. Копаха, положиха кабели - вече е направено...
И Алеята на спортната слава (олимпийската). Там наистина ми хареса, защото гледката е уникална. Е - има една издънка - дърво, което е 'цопнато' посредата на алеята, ама явно не са получили разрешение да го отрежат...:
Изображение
Изображение
Изображение
Много добре изглежда!
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#30 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 май 2013 18:22

JelqzkoJelqzkov написа:...Много добре изглежда!
За съжаление не успях да намеря снимки към морето - наистина гледката е разкошна...
Единственото нещо, което ме притеснява е, че тази алея е инвестирана от ТИМ. А долу под ската, който укрепваха (практически на плажа) е Алея Първа, която бе подарена на ТИМ, и там смятат да строят освен увеселителни заведения, но и 10 етажен хотел, който навярно би блокирал гледката от някои части на алеята.
Дано не им стигнат парите :swear:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”