Морските градини на Варна и Бургас

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#31 Непрочетено мнение от Proximus » 09 май 2013 21:06

slowtraveler, по-резонният въпрос който трябва да си зададем е дали, не чак толкова голямата плажна ивица около буните може да понесе един сериозен туристически поток. Не искам да ставаме като Несебър, в който в 8 сутринта вече няма къде да си оставиш хавлията :(

И да, правителството на Тройната коалиция почти подари на ТИМ дамбата. Правителството на ГЕРБ на пожар уреди в последните дни на живота си и продажбата на бивши военни терени край Аспаруховият мост на ТИМ. Миналата година пък за малко да превърнат 2/3 от Морската градина в "случайно незастроен пущинак" край морето. Служебното пък задейства процедура по преместване на част от пристанището, и прехвърлянето на терените около Морска гара на Общината. За атракциони и зона за разходка на варненци. Отгатнете от раз кой ще е следващият собственик на крайморският терен. Отделно това царисткото правителство ликвидира чрез продажба на съмнителни "инвеститори" последните останки от някога мощната варненска индустрия, в лицето на Корабостроителницата (пак на свързана с ТИМ фирма, "Булярд") и ВАМО. Сега пък Южен поток предстои да затрие Паша дере, един от най-хубавите и големи плажове край Варна.

Няма друг град в България, от който Централната власт да е отнела толкова много, с такова постоянство във времето. Никой не може да ме убеди, че на ония в София дето 3/4 не са стъпвали във Варна, им пука за нея. Това е просто някакъв си град на 100км на север от Морето което те посещават, на 450км не-магистрала от Столицата, и дразнещ с името си "Морска столица". Капакът беше когато тиквеникът Боко се изцепи в началото на мандата си, че градът на неговите бивши цигарени ортаци, е и ще си остане село :D Дано да е успял да разбере от къде му дойде шута преди няколко месеца.

Това което за сега не успяват да затрият е това, че Варна е вторият образователен център в страната след София. В следствие това се осигурява стабилен механичен прираст на населението, както и що-годе образована по нашите стандарти работна ръка, което пък е добре за бизнеса до колкото го има.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#32 Непрочетено мнение от miroki » 09 май 2013 21:20

Не вярвам, чакам дори с нетърпение хотела.
Идеята е на покрива да има тераса, която ще е на равно с алеята горе и ще се влиза от нея отгоре, и с асансьора и долу на плажа. Ще се влиза и от покрива и от долу.
Лично на мен тази идея ми харесва много, от както я чух, чакам поне да видя проекта.
Надявам се няма да е много по високо от горното ниво, че да пречи, и предполагам, че ще е направен така, че да краси, а не да грози.
...
На мен малко ми липсва джунглата и лианите, които бяха на ската, наложи се да ги махнат при укрепването на наклона. Но вече поне тревата израстна, та за лятото ще е зелено.
Изображение
Изображение
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#33 Непрочетено мнение от stinbg » 09 май 2013 23:17

:) Някой няма ли да постне и РЕАЛНИ снимки на Делфинариума, подобието на алеи и приветливия катун на близо?
Всъщност google са заснели всичко, така че комп. анимации са добри, но реалността не толкова. Но щом ще се строй, значи ГРАДИНАТА ще придобие по-добър вид ...
Няма да се занимавам да доказвам упадъка, който видях в така наречената ГРАДИНА, защото явно всички са много чувствителни на темата. Наистина се надявам, собствениците на града в лицето на ТИМ да направят и нещо положително - като да спрат да рушат примерно.
ogi написа:Най-хубавият голям град в България е Пловдив. Също така и Велико Търново. Всичко останало е леш, сива инфрастуктура, западнала поддръжка, носталгични занемарени остатъци от комунизма, резултат от нечие изпиране на пари, враждебни и дори опасни условия за шофиране и разходка, неблагоустроени и грозни зони за почивка и т.н. и т.н.. :ches:
Абе хора, разходете се до Бургас и спрете да пишете небивалици ... наи-добрия град за живеене по принцип, не заради класациите в които е 3та или 4та година.
В Пловдив не съм ходил отдавна, но във Велико Търново бях преди месец - освен че е в разкопки целия център и си издишах прахоляка за 5 години напред , всички улички са малки, неудобни, няма къде да се паркира и изобщо ако не е Царевец не знам какво може да се посети в тоя град.
И докато не са скочили всички в защита на родните места искам да кажа, че съм посетил достатъчно много места за да знам, че в БГ единственото място където бих живял ако имах избор е Бургас с миниатюрната Морска Градина и перфектните улици със зони за паркиране в целия град. :c37
Life's a journey, not a destination

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#34 Непрочетено мнение от Proximus » 10 май 2013 10:06

stinbg, от всичко прочетено от теб разбрах единствено че парк/градина, чийто паркинг и зона около него не ти хареса - той не струва. Kак ли не ти показахме че ти си се забил в най-смотаната част и си вадиш изводи на база частното за цялото. Което е грешно. Пък на база пътища, паркоместата и градинки, да оценяваш цял един град е смешно. Най-малкото защото ако това беше достатъчно, до сега нямаше да са се изселили близо 2млн. българи от тази страна.
Пък ако задълбаеш ще видиш че "собствениците" на градът ни, отдавна са собственици и на ключови лостове за контрол на икономиката на България. Така че от тях не очаквай нищо положително да направят нито за Варна, нито за държавата. Те единствено рушат.

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#35 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 10 май 2013 10:11

slowtraveler написа:
JelqzkoJelqzkov написа:...Много добре изглежда!
За съжаление не успях да намеря снимки към морето - наистина гледката е разкошна...
Единственото нещо, което ме притеснява е, че тази алея е инвестирана от ТИМ. А долу под ската, който укрепваха (практически на плажа) е Алея Първа, която бе подарена на ТИМ, и там смятат да строят освен увеселителни заведения, но и 10 етажен хотел, който навярно би блокирал гледката от някои части на алеята.
Дано не им стигнат парите :swear:
Ооо ще ти се... императори са тия хора, императори!
В самото начало на морската градина има хотел - Приморец, може да сте го чували. Който е там от соц-а. Има една известна, бургаска фамилия, която го купи и ремонтира. Мога да кажа, че дори само заради него хората започнаха доста по-често да посещават тази поизоставена част. Отделно хората обновиха и парка около хотела и стана чудно. Просто зависи от инвеститора.

Бургас е най-добрия, мога да го заявя без да има нужда да се обяснявам...

В Пловдив не съм бил от много време и не мога да кажа. На скоро бях в околията и слизах до града 3 - 4 пъти дневно. Движението беше ужасно. АКо не се ръгаш и не се състезваш рискуваш да не стигнеш никъде.

Търново, гостувам там по около седмица годишно - ужасен град! И това, което ме потресе най-много - много скъп! Аз си мислех, че в Бургас е скъпо, обаче в Търново ме разби... красив е. Всек ипът откривам по нещо ново, нооо ...

PS съжалявам, че не намирам снимки на стария Приморец, новия може да гугълнете. Изключително приерно 5 звездно място с хубава гледка и обслужване на достъпни цени. Малко уикси с вода е 6 лв и това на фона на луксозен пияно бар в който свири една много добра бургаска рок банда. Абе да отидеш с компания и да забравиш колко е часа.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#36 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 май 2013 10:25

stinbg написа::) Някой няма ли да постне и РЕАЛНИ снимки на Делфинариума, подобието на алеи и приветливия катун на близо?...
stinbg, снимките са реални и са от последната седмица....
А ако имаш предвид 'катуна' под Делфинарума - това е незаконен строеж, който бе спрян. И в момента явно се водят дела... Иначе бабките с дантелите можеш да ги видиш и на Морска Гара когато пристигне пасажерски кораб - имам чувството, че от цялата страна бабките са пристигнали тук :lol:
Големия проблем във Варна са тези незаконни/реституирани и незнам какви си строежи...
И точно заради тях все още е разрешено движението на автомобили в част от Морската.
Мисля, че вчера или оня ден има нова кметска заповед отново да се сложат колчета (и полицейски екипи там където има бариери) в определени райони за да се гарантира недопускането на автомобили...

P.S. Варна не е най-добрия град за живеене. Бургас също не е... :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#37 Непрочетено мнение от akolevutd » 10 май 2013 11:18

Варна си е доста гаден град поради ред причини. Отдавна си е загубил чара и се е превърнал в "сметище".
Реално има едно хубаво нещо - морската градина. Да твърдиш за БГ стандартите, че това не е хубава градина е леко казано смешно.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#38 Непрочетено мнение от ogi » 10 май 2013 12:40

Аз не мога да разбера защо движението по пътищата и паркирането са ви основен критерий за един град? Освен, че са важни за комфорта, аз не виждам някаква връзка с красотата на града и останалата инфраструктура..
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#39 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 май 2013 13:32

Защото те са признак за добър ред. А там, където има ред, има и красота и добра останала инфраструктура..
Но проблема е че паркоместата в повечето случаи са 'безплатни', или пък вкарани в тъмни схеми.
Т.е. в единия случай общината няма сериозен интерес да инвестира, а в другия - ползвателите нямат интерес да ги ползват :lol:
Затова и такъв порядък се прави с доста пари, които рядко някой може да отдели...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#40 Непрочетено мнение от ogi » 10 май 2013 14:19

Ами то по тая логика Бургас е по-добре, защото ще е свързан със столицата чрез магистрала скоро, а Варна не :P
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#41 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 май 2013 14:43

ogi написа:Ами то по тая логика Бургас е по-добре, защото ще е свързан със столицата чрез магистрала скоро, а Варна не :P
Така си е Оги - откакто софиянци (и по-точно централната власт) откриха южното черноморие, оттогава пласират всякакви идеи за подобряване на пътя до там... И на общата инфраструктура...
Затова и ако погледнеш инфраструктурата - в Бургас бяха налети много пари и съответно ефекта от това се вижда.
Но е интересно, че последните години Варна продължава да е с положителен прираст за разлика от Бургас и Пловдив... Навярно това е някакъв показател за оценката на хората за общите възможности на града.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#42 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 10 май 2013 19:36

ogi написа:Ами то по тая логика Бургас е по-добре, защото ще е свързан със столицата чрез магистрала скоро, а Варна не :P
Никак не ми е гот да пиша така, защото харчейки парите си тук хранят доста народ, но за нервите, които създават плащат твърде малко...
Изпитвам облекчение в края на септември когато изчезнат чуждите регистрации и диалектите.
Работя с туристи от много народности откак имам трудов стаж. hebrew и чешки ще науча, само не чувам шопски диалекти... Разменям 1 българин за 10 от най-кривите израелци или поляци.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#43 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 май 2013 20:07

Сега имате ли концерт в Морската в Бургас ? :lol:
В момента чувам някакъв голям 'джангър' - явно в летния театър има концерт ...
Преди малко май вървеше 'Smoke on the water' :lol:

П.С. Гледам, че Миро щял да пее при вас тая вечер :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#44 Непрочетено мнение от Proximus » 11 май 2013 01:02

Някаква рок група правеше малък концерт в подкрепа на "Глас народен" на входа на Морската под ФК. Иначе беше много приятно на всякъде в тази част - адски оживено. Снимки от "Кубу", направени на скоро. stinbg да знае че на 10мин има голям и безплатен паркинг. Ако случайно реши да направи разходка в централната част на градината, а не само из периферията.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#45 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 11 май 2013 09:22

slowtraveler написа:Сега имате ли концерт в Морската в Бургас ? :lol:
В момента чувам някакъв голям 'джангър' - явно в летния театър има концерт ...
Преди малко май вървеше 'Smoke on the water' :lol:

П.С. Гледам, че Миро щял да пее при вас тая вечер :)
Е Добричкия славей може ли да не е пе е в работното място на съгражданите си?
Бургас е верен на ГЕРБ тук концертите ги замеряме с ЯЙца.
Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”