Дата и час: 25 Фев 2018 20:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 6 от 6 [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Морските градини на Варна и Бургас
Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Май 2013 22:53 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

slowtraveler написа:
stinbg написа:
....
езерцото ('блатото' както му викат някои тук) :lol:
Ще ви науча аз :P

Къде се намира тази "ботаническа градина" за пикник?

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Май 2013 23:26 
Напреднал
Напреднал

МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

JelqzkoJelqzkov написа:
slowtraveler написа:
stinbg написа:
....

https://plus.google.com/115389952430198 ... bout?hl=en

2лв./възрастен, за деца може и да има някаква отстъпка. Има си кончета, прекрасни и подържани поляни, баребкюта, маси и пейки, кошчета за боклук, маси, даже и тоалетна :-)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Май 2013 12:12 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Реших и аз да рискувам да отида до 'най-добрия град за живеене' - Бургас :lol:
Не можах да разгледам много много, но общо взето впечатленията ми бяха следните:
1. На първото кръгово до Лукойла ми паднаха част от пломбите в огромен трап (точно на кръговото), след което тръгнах покрай морето, препускайки като на кон по това недоразумение наречено четирилентов път - нито размера му е като на четирилентов (може и да е четирилентов ама за мотор), а и дясната лента е до такава степен гофрирана и с трапове/шахти, че е неизползваема...
2. Абитурентската бе в Морската градина (колежа по туризъм). Да, асфалтирани алейки, ама без дренаж.. Тъй-като бяхме пеша, се наложи пред една огромна локва тип езеро единия да блокира трафика, докато другата част успее да премине суха по бордюра (това тротоар явно е непозната дума)...
3. Вечерта се разходихме из морската. Да, както споменах алейките са асфалтирани, пейките - здраво захванати за асфалта с анкерни болтове и т.н. Осветление - никакво (сестра ми се шегуваше, че няма, защото са пуснали централното осветление - пълната луна :lol: ). И току се налагаше да скачаме в храсталаците поради незнайно откъде изникнали автомобили (а уж е пешеходна зона :@ )... Поляните поне бяха окосени (цветя не видях)
4. Около полунощ се прибрахме в хотела - хубаво свежо време. И направих голяма грешка - оставих прозореца отворен. Около 04:00 часа се събудих от невъобразима смрад.. Чудих се дали да затварям прозореца - все пак смрадта е влязла вече вътре. След това бургазлии ме успокоиха - 'аа, това е нефтохима - около 4ч се усеща'...
Е, имаше и позитиви - сутринта на закуска в хотела си пихме кафето със Стоичков...
На различни маси, ама все пак - друго си е да кажеш 'пих си кафето със Стоичков' :lol: :rofl:
Иначе има някакъв прогрес - пооправени улици, мантинели/прегради и т.н.

P.S. Пловдив изглежда доста по-добре инфраструктурно от Бургас и Варна взети заедно - излъскани новоасфалтирани булеварди - поне по тези, по които се движих :lol:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Май 2013 15:16 
Напреднал
Напреднал

МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

slowtraveler, битката с дървените глави е загубена :) Онзи ден имах кратка дискусия с гаджето на един приятел, бургазлийче първокурсничка в наш ВИНС. След като се опитах да й обясня, че Варна не е чак толкова лош, отвратителен и черен град колкото тя се опитваше да ми вмени, даже в него има и доста хубави неща ( ест. не толкова колкото в Бургас, опазил Бог :D ), ми беше наредено с ултимативен тон и удар на краче в земята че тука всички сме селяни и ББ е бил напълно прав в констатациите си.
В такива случаи се сещам само за това колко е вечен Алеко Константинов :worried:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Май 2013 15:54 
Активен
Активен
Аватар

МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

JelqzkoJelqzkov написа:
slowtraveler написа:
stinbg написа:
....

Извинявам се, но репликите с "блатото" не са мои и не знам защо се цитират от мое име :punch: (иначе нещото не мога да категоризирам като езерце, след като го видях какво представлява. Все пак и блато е пресилено, може би истината е някъде по средата).

Ето че има "безпристрастно" мнение и от Бургас ;) . Колега slowtraveler не се насилвай толкова, все пак и най-ужасната Бургаска улица е трудно сравнима с Варненската такава. Вярно имате си три прясно асфалтирани булеварда, но останалите 1000 улици дърпат средностатистическата много назад и в същото време 4 лентовия булевард по който си пристигнал в Бургас наистина не е ремонтиран доста отдавна, но въпреки това не изглежда като средностатистическа улица във Варна, най-малкото защото позволява да се движиш с 80 км по него а не с 20.
Относно алеите в Морската не знам защо трябва да са с тротоари, след като идеята им е да са пешеходни - това че има автомобили по алеите просто е доказателство, че си в БГ. За дренажите не знам доколко и къде са се справили, но за сметка на това знам, че липсва дренаж на 2,5 км участък от Варненската писта (вече има и последствия), което пък на фона на алея в Морската е някак по-съществено, особено за движещите се с 250+ км/ч. така че не бъди толкова критичен към алеята, по-скоро попитай защо след ремонт за милиони Варненското летище е по-трагично от преди ремонта.
За миризмите които споменаваш ще се въздържа, просто защото не съм попадал на тях. Голяма част от процесите във въпросния комбинат вече не съществуват, а за останалите са направени множество филтри и еко-доработки, но щом ти мирише, може и така да е.
Всъщност последното което искам е всички да се втурнат към Бургас и той от най-добър град за живеене да се превърне в ... София.
Така че не ви трябват ужасните алеи в Морската в Бургас (ползвайте остатъците от алеи във Варна), както и пътищата в Бургас - по добре офроуд изпитание насред центъра на Варна (безплатно) или пък мръсния въздух - все пак във Варна си е планинско качество ...
Мен алеите без дренаж, пътищата и въздуха в Бургас ме устройват напълно.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Май 2013 17:55 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Прясно асфалтираните във Варна булеварди са два, а не три :lol:
Относно тротоара - по вътрешните алейки (дето на два пъти за 5 минути щяха да ме сгазят) е разбираемо, че няма тротоар.
Но е учудващо около 'шосето', което е автомобилно и води към колежа по туризъм да няма нито дренажи нито тротоари...
Всъщност като се замисля - това е грижа за пешеходеца - тъй-като няма дренажи не са направили тротоари за да не пръскат пешеходците :lol:
А за общо състояние - абе да ти кажа около центъра на Бургас попаднах на доста улички като след танкова битка. Ама навярно обяснението ще ти е като на 'четирилентовия' път - не са ремонтирани скоро :lol: А за четирилентовия имам предвид не 'магистралата' до Бургас - тя беше поносима. А птъ
Относно летищата - споко, 'собственика' и на варненското и на бургаското летище е един и същ... И вас ще ви 'оправят' :lol:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Май 2013 18:37 
Активен
Активен
Аватар

МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

slowtraveler написа:
Прясно асфалтираните във Варна булеварди са два, а не три :lol: ... Относно летищата - споко, 'собственика' и на варненското и на бургаското летище е един и същ... И вас ще ви 'оправят' :lol:

Ами аз останах с впечатление, че ще ремонтират и ТРИТЕ булеварда във Варна :lol: .
Все пак града беше спрял да се движи за повече от месец, но явно трагедията ще продължи (радвам се, че ще пропусна това удоволствие). Интересно защо не са се справили с "ДРЕНАЖA" все пак натоварен централен булевард, сигурно има повече движение от алея в Морската :ches: .
http://offnews.bg/index.php/186834/tran ... niya-sezon
За летището съм спокоен, освен най-дългото и най-натоварено през лятото, си има и дренаж, което способства за това самолетите да спират и на сухо и в дъжд преди да е свършила пистата, което явно не може да се каже за Варненското, но то пък е и доста късичко ...
Да не забравяме и прекрасния терминал с който се беше уредило последните години - по проект на руски самолетен хангар. Но сега правят нов, нищо че им куца вертикалната планировка, ще изкъртят и наново ще леят - това е летище, не някакъв булевард я.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Май 2013 19:24 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Във Варна правиха нов терминал, не знам дали са ремонтирали старата писта, сега излитат в двете посоки. Но до колкото съм запознат летището в Сарафово е по-голямо. Него не съм коментирал дори посетих музея на самолетите и играх тенис ( често ходя на море там не защото има хубав "пясък", а защото имам приятели там).
Предното правителство направи още 3-4 булеварда бившата Людмила Живкова, Цар Освободител и крайезерният с кръговите. Вероятно изпускам някой друг. И доста малки улици, като Пискюлиев от Макдоналдс, една нова улица по ново трасе - не помня точно дали не беше в предното правителство за стадион Спартак от тролейната. Май ще излезе, че една уличка са направили.
Разговорът за булевардите бе за това, че при предното правителство във Варна спря ремонта им. И почна веднага след като падна.
Всеки град е хубав само по себе си и предлагам за градовете да не коментираме.

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Май 2013 21:33 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

stinbg написа:
...
Все пак града беше спрял да се движи за повече от месец, но явно трагедията ще продължи (радвам се, че ще пропусна това удоволствие). Интересно защо не са се справили с "ДРЕНАЖA" все пак натоварен централен булевард, сигурно има повече движение от алея в Морската :ches: .
http://offnews.bg/index.php/186834/tran ... niya-sezon
За летището съм спокоен, освен най-дългото и най-натоварено през лятото, си има и дренаж, което способства за това самолетите да спират и на сухо и в дъжд преди да е свършила пистата, което явно не може да се каже за Варненското, но то пък е и доста късичко ...
Да не забравяме и прекрасния терминал с който се беше уредило последните години - по проект на руски самолетен хангар. Но сега правят нов, нищо че им куца вертикалната планировка, ще изкъртят и наново ще леят - това е летище, не някакъв булевард я.

За съжаление така е в големите градове с натоварен трафик...
В селата и градчетата въобще няма такъв проблем, просто защото няма трафик - може да си спокоен за Бургас.. :lol:
За ремонтирания Вл.Варненчик - до момента не съм забелязал проблеми с дренажа на ремонтирания булевард. Виж на стария имаше такива проблеми...
Ето една снимка от пробит водопровод - познай какво ставаше при дъжд :lol:
Изображение
А за летището - така си е... :@
Новия 'терминал' на времето си бе ремонтната работилница на Балкан.. Първо разкараха ремонта тук и уволниха хората. След това 'усвоиха' един пари за 'нов' терминал, в който нахвърлиха няколко контейнера за 'офиси' на посрещачите... И стана 'терминал'...Цирк... Сега ще видим какво ще изцвъкат като по-нов терминал...
Пистата я разширяваха, а не я удължаваха. Имаше идеи да разкарат въобще летището от това място. За съжаление явно не стигнаха парите да започнат.
А проекта бе много добър - 2 писти на платото над Аксаково. Там е равна Добруджа, по-далеч от морето (в тези последни 10-15км до морето обикновено се срещат фронтовете във Варна)... Място за развитие - много.
Достъпа до Варна, Златните пясъци и Албена щеше да е много лесен...
Но... Остана това летище с една доста къса писта, която няма никакъв ресурс за разширение, удължаване, или допълнителна писта.
И навярно ще е така докато недай си боже падне някой самолет (засега само не им стига периодично пистата)...
Но навярно проблема е и в местната метеорологична обстановка. В Норвегия съм кацал с 737 на доста по-къса от варненската писта, и то при сняг - ония си хвъркат все едно условията са идеални :lol:
П.С. наистина приятеля е бил втори пилот на полета...

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 6 от 6 [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]