Интернет доставчици и скорости

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

#16 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 юли 2008 15:12

Не разбирам много, но мисля, че трябва да се свържеш с доставчика си. Аз съм с кабелен модем към Кеъбълтел. Когато се сдобих с втори компютър се борих, но не успях да направя единия да е прокси за другия и след много мъки се обадих на доставчика ми. Отговориха ми: - Не се мъчете, ще Ви активираме втория изход на модема, където трябва да включите 2-то РС . Това не го очаквах, но се сдобих с 2-ро IP за другата машина и нямах проблеми докато не смениха модема /когато вдигнаха скоростите/. Новия модем се оказа с един изход и техниците направо ми казаха, че за второто РС ми е необходим рутер. Рутера тръгна без проблеми, но после при проблем директно казвам на доставчика, че съм зад рутер и да чукна на дърво не са ми правили проблеми. А сега и жената си носи у дома служебния лаптоп и маймункита на нета ставаме три.
Мисля, че Евроком и Кейбълтел се обединиха, така, че би трябвало и там да е така.
Четох по форумита на някои доставчици, че там е необходимо да обявиш рутера си за ди ти променят настройките за да нямаш проблеми.

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Интернет доставчици и скорости

#17 Непрочетено мнение от vassy » 24 окт 2008 22:08

Днес имах странен проблем в мрежата на Евроком Лан! Тази сутрин имах свързаност, но нямях интернет. В един момент проверих IP и се оказа, че е 192.168.1.119 - Типичен адрес на локална мрежа зад рутер. Гейт 192.168.1.1. Това ми се стори странно и познато и за всеки случай написах адреса в блоузера. И ... изненада - Username и Password.
Викам си рутерче. Пак за проба влизам с admin admin. И опа, Linksys WRT54GC, с включен DHCP и раздава адреси на поразия. Да поясня: Някой умник си е купил рутерче, и без да има понятие и без да чете си е включил кабела на доставчика не във Wan порта, а в Lan. И започва да раздава адреси. Става Мазало, гледам трафика в мрежата. Спрях му DHCP-то , но всичко се беше омазало. Така докато явно го намериха и му спряха рутера.
За това и изтървах Потребител 1000 днес!

Потребителски аватар
WhiteNoise
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 16 окт 2008 13:14
МПС: Lacetti
От: Своге
Контакти:

Re: Интернет доставчици и скорости

#18 Непрочетено мнение от WhiteNoise » 30 окт 2008 20:24

Аз не съм в София, но нямам оплакване от скоростите. Пинга също е повече от добър.
Своге, SvogeLan, 35лв такса, реален статичен ип адрес:

Изображение

пп Това ми е най-добрия резултат на speedtest-a де. Скоро навсякаде в страната ще бъдат подобни и е просто въпрос на време.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Интернет доставчици и скорости

#19 Непрочетено мнение от Izparitel » 31 окт 2008 17:04

Aз съм на Интернет през кабелната телевизия.
Когато се включих имаше избор от 6-7 доставчика през кабела. Избрах един от тях и бях много доволен. При проблем веднага вдигаха телефона и се отзоваваха, дори предлагаха да дойдат на място /само това ми липсваше - при проблем в мрежата ми да бърникат в РС-то ми/. Скоростта тогава беше ниска, но това бяха възможностите.
После някой напипа далаверата на разработения пазар и направи "къш" на доставчиците и дойде един единствен нов ДОСТАВЧИК.
Все едно се върнахме в социализма.
При проблем - звъниш на ДОСТАВЧИКА и системата ти вдига и предлага да натиснеш някой бутон - там с дни дава свободно и ти се трупат сметки за телефон. Ако се свържеш понякога говориш все едно с деца от 3-4 клас. Записват, че ще предадат, а на другия ден се оказва, че са записали нещо съвсем различно. Вече не звъня нямам ли НЕТ - нямам нерви, файда никаква, когато го оправят-оправят.
Дойде ми заплаха за съд от стария доставчик, че не съм върнал модема месеци след като ги изгониха, а новите твърдяха, че са се договорили и модемите са им прехвърлени. След серия разговори се оказа, че не са и точно да им го върна и да остана без НЕТ, те се споразумели наистина.

Върхът беше, когато 20 дни нямаше НЕТ. Всяка вечер звънене с часове, десетки "Рестартирайте си модема" и "Трябва да Ви работи" докато веднъж разбрах, че ме правят на малоумен. Оказа се, че са сменили рутерите и новите не работят със старите кабелни модеми, но понеже нямат достатъчно бройки правят хората на будали. След серия разправии и жалба и куп цигански номера заветния модем беше сменен и се родих. Накрая една дама от доставчика ме уведоми, че като компенсация за проблемите щели да ми приспаднат 1/2 месечна такса. Когато плащах на касата се оказа, че другите май и това не са извоювали.
В интерес на истината сега НЕТ-а е стабилен, но не може да се разчита на никаква техническа поддръжка.
Поне не правят проблем за рутера - всички у дома сме на различни машини.

Та така е в София, там където има само един доставчик. На резонния въпрос защо не ги сменя, отговорът е - няма с какво. Вярно, че вече се появи BTK ADSL, но съм много далече от АТЦ, а и като ги знам тези какви са хубавци, ЛАН няма - много сме били далече. Кофти е да нямаш избор на доставчици, кофти е на доставчика ти да не му пука, но нали все-пак имам НЕТ - 20лв/месец - кой ти гледа скорост, важното е да го има.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Интернет доставчици и скорости

#20 Непрочетено мнение от Vesko1 » 31 окт 2008 22:48

WhiteNoise написа:Аз не съм в София, но нямам оплакване от скоростите. Пинга също е повече от добър.
Своге, SvogeLan, 35лв такса, реален статичен ип адрес:

Изображение

пп Това ми е най-добрия резултат на speedtest-a де. Скоро навсякаде в страната ще бъдат подобни и е просто въпрос на време.
Ние в дълбоката провинция ,можем само да завиждаме на колегата със тези скорости.От няколко дена насам ,моят доставчик-кейбълтел- явно си ИКОНОМИСВА трафик.3 дни звъня на оператор,а оператора ми обяснява че админа го нямало...търсили повредата по трасето ....не било само при мен.Не на мене тея...да хванат някой от село да му ги обясняват такива ,но не на човек дето разбира!От вторник ,насам едвам ми се зареждат страниците,ето резултата от снощи
Изображение
....и отгоре на всичкото си направили програма ,която сканира машината по мак адрес и не мога да ползвам лаптопа без рутер,щото имам право само на един мак адрес.Шибаняци,...скоро ще останат сами да си ползват нета!
НО БАТЕ ВЕСКО...днес сключи сделка с БТК...за 6 месеца 25лв -12мегабита в секунда....и от вторник съм с адсл..с подарък уайърлес рутер.
А кейбълтел да го духа...кат си оправят нещата ,пак са добре дошли!Аз кво съм виновен ,че хамериканската компания дето ги е купила е фалирала.
:devil:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Интернет доставчици и скорости

#21 Непрочетено мнение от Izparitel » 31 окт 2008 22:59

Vesko1 написа:Аз кво съм виновен ,че хамериканската компания дето ги е купила е фалирала.
:devil:

За това ли пак са вдигнали цената на кабелната ТВ - днес платих и ме уведомиха, че имат нова цена - 25 лв/месец.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Интернет доставчици и скорости

#22 Непрочетено мнение от Vesko1 » 31 окт 2008 23:08

Izparitel написа:
Vesko1 написа:Аз кво съм виновен ,че хамериканската компания дето ги е купила е фалирала.
:devil:

За това ли пак са вдигнали цената на кабелната ТВ - днес платих и ме уведомиха, че имат нова цена - 25 лв/месец.
Ами аз последно платих 18 лв за кабелната ....но ако ми поискат следващия месец 25....НЯМА ДА ИМ ГИ ПЛАТя ,ЩЕ ИМ ТЕГЛЯ ЕДНА МАЙНА
...и ще мина на Булсатком или ИТВ партнър с 2 приемника и двоен конвертор.



п.с. скоростта продължава да ми пада...бахти и шибаняците
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Интернет доставчици и скорости

#23 Непрочетено мнение от Izparitel » 31 окт 2008 23:16

Най-вероятно цените им са различни за различните населени места.
До мен достигнаха слухове, че БТК не дават администраторската парола на безжичния си рутер на клиентите си. Провери ли как стои този момент?

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Интернет доставчици и скорости

#24 Непрочетено мнение от Vesko1 » 31 окт 2008 23:37

Izparitel написа:Най-вероятно цените им са различни за различните населени места.
До мен достигнаха слухове, че БТК не дават администраторската парола на безжичния си рутер на клиентите си. Провери ли как стои този момент?
Ами нали моя рутер ще е след шибания им модем-кво ги бърка.Според мен рутера е само за вътрешната мрежа-някакъв ментак-не вярвам повече от 20 м да има обхват.НО благодаря за анонса ,ще прочета внимателно договора преди да го подпиша.
Аз им знам всички спатии ...и админ. паролата им знам.Добре че са форумите,ето хората как се оправят с нещата
MODEMA на БТК може да се ползва като рутер, като се влязат в главните му настройки от където се задава да рутира локални IP адреси (да пускаш интернет на повече от 1 PC), където се задава да рутира примерно от 192.168.1.1 до 192.168.1.10 и нета ще върви идеално на всичките компютри. Също портовете могат да се отворят за IP, различно от 192.168.1.2 (вашето главно PC), стига желание да има всичко е възможно !
Адреса е 192.168.1.1 Потребителското име е root , а паролата GSrootaccess

ПП. Това е само за модема на ZTE

Потребителски аватар
WhiteNoise
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 16 окт 2008 13:14
МПС: Lacetti
От: Своге
Контакти:

Re: Интернет доставчици и скорости

#25 Непрочетено мнение от WhiteNoise » 02 ное 2008 01:07

Ако аз сега си избирах доставчик след 5 години работа точно в такъв бих попитал първо децата около блока към кой доставчик са. След това просто бих им се обадил да уточня кога да минат да ме "вържат". Гледайте и около блока когато вдигат шахти и прокарват оптики от коя фирма са. Това също може да е ориентир кой се е хванал да предложи сериозна услуга. За БТК не мога да кажа нищо (за тях като за мъртвец или добро или нищо). В София съм доволен от Мегалан (офис на родителите ми е към тях) и Speedynet (след реконструкцията на мрежата им).


пп Разменяйте паролата на лични ако не искате скоро да бъде сменена от БТК.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Интернет доставчици и скорости

#26 Непрочетено мнение от Izparitel » 02 ное 2008 10:32

Е, ако имах избор аз бих се поинтересувал и от някои дребни подробности като цена, скорост /качване, сваляне, БГ и международна/, статичен или динамичен IP, искат ли да се плаща за друго РС, приемат ли рутери, стабилен ли е НЕТ-а им, имат ли поддръжка или са на "обадете се в Понеделник", какво е отношението към клиентите им - дали като към "Клиенти", както беше при стария ми доставчик или като към врагове и досадници както е при новия ми доставчик. А най-вече бих потърсил отзиви в Интернет. То навсякъде има проблеми и недоволни, но разликите ще си проличат.

Впрочем това не ме вълнува, защото няма между кого да избирам, но вчера като ми прекъсна НЕТ-а установих, че всички телефони на доставчика които имам вече са "несъществуващи". Познайте дали успях да се свържа на официалния им номер, който е един за цяла БГ.

Върхът беше, когато преди време видях в една дипляхка на касата телефоните на съпорта на доставчика. Ура! Звъня и от среща някаква много сърдита жена ми обясни как съм поредния дето й звъни, а това било частен телефон, но за да не й звъня отново ми даде истинския грижливо пазен телефон на поддръжката /горката жена/. На другия месец си взех нова диплянка и там телефона си седеше непроменен.
Нищо чудно и някой друг доставчик да има същото отношение, но това не го пише нито на страницата им, нито на диплянките им.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Интернет доставчици и скорости

#27 Непрочетено мнение от Vesko1 » 07 ное 2008 21:36

Колеги ,вече съм на АДСЛ -безжичен рутер....засега си поддържа около 8-10 мв в секунда
Това ми беше скоростта от миналата седмица от лана
Изображение


.....а това е от десктоп машината току що ....при включен лаптоп в нета(връзката се дели на 2)
Изображение
...ами кво да кажа...ако така продължават БТК-то...моите поздравления...ще преподпиша догодина,но...като кажат 12 мегабита поне 8 има....а от Кейбълтел уж бях на 3 мегабита...а виждате колко е по горе.
Дано всичко да ме е наред занапред...че много се оплакват от съпорта на БТк-то.
:mrgreen:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Интернет доставчици и скорости

#28 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 ное 2008 22:38

Дано всичко да ме е наред занапред...че много се оплакват от съпорта на БТк-то
То пък съпорта на Кейбълтел е цъфнал, та чак вързал, или поне в София.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Интернет доставчици и скорости

#29 Непрочетено мнение от Vesko1 » 15 ное 2008 15:30

Izparitel написа: До мен достигнаха слухове, че БТК не дават администраторската парола на безжичния си рутер на клиентите си. Провери ли как стои този момент?
Побързах да ги похваля БТк-то ....но явно съм сгрешил.След една седмична работа и на 2-та компа едновременно ..днес на обед и 2-та спряха .След рестарт на рутера тръгнаха...5 минути и отново спряха.Обадих се на съпорта ...след 15 минутно чакане се обади млада госпожица която почна да ми обяснява като на малоумен да си ресетна рутера...кои лампички светели и т.н.Теглих и една майна и и казах да ме свърже с техниците...след още 15 минути УСПЯХ...един техник се включи и въпроса ми към него беше-"Господине ,защо не мога да си ползвам едновременно и настолния комп и лаптопа...като изключа уайрлеса идва на настолния...,а като махна кабела идва на лаптопа през уайрлеса"След 30 секундно мълчание оня ми обяснява ,че договора ми бил за 1 комп и затова сигурно се получавало така.Избеснях!Викам му -как цяла седмица си имах нет на 2-та ...а сега изведнъж в събота договора ми се промени за 1 комп.Бая майни изяде този техник....и след може би 10 минути..О ЧУДО...отново имам и на 2-та компа прекрасна връзка!
Затова колеги ,който е на адсл...притеснявайте ги доставчиците,не ги оставяйте да си разиграват коня,защото те точно на това разчитат на хора които не разбират да ги баламосват...но този път попаднаха на Веско 1!
Този техник доста време ,ще се чеше по задника от моите псувни!Мада факър!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Интернет доставчици и скорости

#30 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 ное 2008 20:31

Когато ме зарибяваха за IDSL някаква дама твърдеше категорично, че нямало да имам проблеми, макар, че разтоянието до АТЦ-то надвишава 5-те км, които самото БТК посочва като максимално за ползване на услугата.
Твърдеше, че няма проблем да си сложа рутери да ползвам НЕТ на повече от 1 бр. компютър, но не гарантирали, че всичко ще работи. Предложиха ми, ако ще го ползвам на повече от една машина да си взема техен безжичен рутер срещу някакъв наем или нещо подобно и тогава гарантирали услугата.
Не станах абонат, защото съм чул доста нелицеприятни неща за предлаганата от БТК услуга, а пък на такова разстояни съвсем, но останах с впечатление, че ползването на достъпа от няколко компютъра не би трябвало да е проблем.

Впрочем на подобни изпълнения в стил "ако мине номера" съм свикнал във взаимоотношенията си с М-тел. Наложи ми се с една лупа да си изчета основно договора за да не ме правят на маймуна. (boi)

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”