Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
katze
Редовен
Редовен
Мнения: 194
Регистриран: 08 фев 2008 00:21
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: град Варна

#31 Непрочетено мнение от katze » 09 юли 2008 21:52

Не само режима,а и обучението е орязано. Жена ми кара курсовете в момента и са под всякаква критика. Е то за 700-800 лв толкова.Само се чудя, кой ще и паркира колата след като вземе книжка, защото имам съседки, които са отскоро шофьори и си оставят колите на улицата.
А относно изпита на Дарлин - всяко зло за добро - ще ти остане като обеца на ухото и вече ще виждаш и невидимите знаци ( а те са много за съжаление ). Стискам палци , макар че знам че ще го вземеш този път.

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#32 Непрочетено мнение от Darlin` » 09 юли 2008 22:56

Vesko1 написа:Добре де ,направо ви се чудя...как без книжки сте имали куража да минавате маршрути.Едно време нашия инструктор ни беше забранил да се качваме в кола до след като положим изпита(само к*вото сме научили при него,ама беше 3 месеца курса)...щото като те хванеха без книжка...едно време те набелязваха за черна овца и книжка немше да видиш до живот!Сега явно е по облекчен режима.
Започвам от начало да отговарям:
1. Кураж ... мерак+нужда=не кураж ами ... :D
2. И на мен ми е забранил да се качвам на друга кола освен У-та, с цел като съм свикнала на онази, да не се бъркам после на изпита. Но за щастие, Ланоса прилича на Бора-та (VW Bora ми е учебната) по съединител и газ.
3. И при мен се получи 3 месеца обучение и вече 5 месеца до момента до изпита.
4. Режима не е облекчен, просто не се спазва.
авео написа:В себе си може да си сигурен,но в другите не!
Ей това ме притеснява най-много... :?
katze написа:Само се чудя, кой ще и паркира колата след като вземе книжка, защото имам съседки, които са отскоро шофьори и си оставят колите на улицата.
Моят френски гараж е перфектен :wink: Паркирам навсякъде.. и напред и назад.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#33 Непрочетено мнение от Darlin` » 09 юли 2008 22:58

Аааа забравих да кажа, че новата дата е 15-ти Юли .. вторник .. :shock: :shock:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#34 Непрочетено мнение от Vesko1 » 09 юли 2008 23:33

Darlin` написа:Аааа забравих да кажа, че новата дата е 15-ти Юли .. вторник .. :shock: :shock:
Ами Гале ,аз ще ти стискам палци дори и на краката ще си ги кръстосам. :) Предлагам и целия форум да направи същото...та на следващата среща да има повод за черпня! :D

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#35 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 юли 2008 00:32

Darlin, явно имаш късмет се разминаваш с представителите на закона в Пловдив.
Жена ми кара курсове сега и положението не е розово, щом след 8 часа кормуванв потеглянето от място е нерешим проблем. Понеже допълнителните часове не са евтини, а ще трябват и то немалко, днес капитулирах пред искането половинката да се упражнява на семейното возило. Избрахме един изоставен път, минаващ през полето между два крайни квартала на София, който е осеян с лунни кратери и почти затиснат от изсипани камиони с боклуци - като трасе за офф роуд. През пътя минава по една-две коли ден по понятни причини. Според мен е подходящ за упражнения по тръгване, спиране и яко въртене на волана. Та насред пущиняка на нас налетяха представителите на закона яхнали чисто нова Астра /как не им беше жал за новото возило не знам/. Добре, че половинката ми не е стигнала до урока за заден ход, та точно бяхме слезли за да обърна обратно аз на едно по-широко място. Хората съвестно ме провериха, макар, че може и да заподозряха какво правехме из лунния пейзаж.
Като си заминаха продължи мероприятието "излитане от място с рев и превъртане на гуми", съчетано с нещо подобно на "как да угасим двигателя без да ползваме контактния ключ". :shock:
Та въпрос на късмет - да налетиш на полицаи, когато вероятността за това е почти нулева.
За малко жена ми да получи първия си акт преди да е изкарала книжка, а не знам дали и аз нямаше да отнеса нещо. :mrgreen:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#36 Непрочетено мнение от ogi » 13 юли 2008 00:56

Като си заминаха продължи мероприятието "излитане от място с рев и превъртане на гуми", съчетано с нещо подобно на "как да угасим двигателя без да ползваме контактния ключ". :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Цялата история наистина е много забавна, не мога да си кривя душата, въпреки, че сигурно хич не ти е весело...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#37 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 юли 2008 01:16

Стискам зъби! :) И аз съм се учил някога.
В интерес на истината мероприятието не беше с Нубирата, а със стария семеен автомобил - един изгнил Кадет, така, че не е толкова страшно. Но жена ми доста се притесни - още първия път като кара нелегално и да попадне на полиция.
Жалко, че компютъра ми е слаб. Иначе се бях замислил да й купя волан и педали за да бръмчи на него из хола. Пробвах с руски софтуер за обучение - симулира реалистично движение из града, полигон /там още не са го махнали/ и се управлява от клавиатурата, дори може да изпитва на теория и практика. Оказа се, че на слаба машина накъсва и дори аз въпреки 26 год. стаж зад волана не успявам да "управлявам успешно из Москва".
Да му мисли Кадета!

Потребителски аватар
lanos
Редовен
Редовен
Мнения: 174
Регистриран: 11 май 2008 14:09
Skype: museau_noir
МПС: DAEWOO LANOS 1,4 COOL - 1999
Контакти:

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#38 Непрочетено мнение от lanos » 13 юли 2008 11:12

Най-късата пола,парфюм от "ШАНЕЛ №5" нагоре,нагъл поглед "а ла Мулен Руж - 1935 год", усмивка като сладоледена торта извадена от багажника на МОСКВИЧ през лятото...иииииииииии си ти. На шофьорите им са слаби ангелите, както съм казвал и друг път ! И като ти каже че си взела бягаш с все сила при любимия си мъж !
Успех Дарлин !
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#39 Непрочетено мнение от авео » 13 юли 2008 20:36

И 24 часа да тренираш тръгване и спиране,все тая. Или го можеш, или не.То всъшност след първия час човек се уморява,педала става тежък,кракът почва до трепери,забравяш елементарни неща и т.н.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#40 Непрочетено мнение от Darlin` » 13 юли 2008 22:25

Леле колко сте изписали по темата ...
Аз мога да кажа, че карам добре, инструктора беше доволен от мен още на 15-тия час. Потеглям, паркирам, маневрирам ... след като за вече около 600 км градско не съм създала нито една опасна ситуация - значи се справям. Ама пустите му скрити знаци ... :evil: Да видим във втоник като ще направя, щото моя мъж каза, че ако не го взема тоя път и пак не видя някой знак, ще ми купи колело и ще продаде Ланоса :( :evil: :evil: Залога е голям за мен ... :evil: Но съм уверена в себе си!
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#41 Непрочетено мнение от Darlin` » 15 юли 2008 08:17

По дяволите ... тръгвам за изпита! Само да разбера, че някой не ми е стискал палци този път ... :twisted:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#42 Непрочетено мнение от vassy » 15 юли 2008 08:19

И на краката! Успех!

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#43 Непрочетено мнение от Beast » 15 юли 2008 09:00

Хайде, че този ланос трябва да се кара. И внимай да няма нежидени знаци и този път.
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
lanos
Редовен
Редовен
Мнения: 174
Регистриран: 11 май 2008 14:09
Skype: museau_noir
МПС: DAEWOO LANOS 1,4 COOL - 1999
Контакти:

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#44 Непрочетено мнение от lanos » 15 юли 2008 13:09

айде дееееееееее...Ко стана ?Зе ли го или ти го...дадоха? :wink:
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Стискайте палциииииииии ...!!! - изпит за кормуване

#45 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 юли 2008 15:15

ВЗЕЛА ГО Е
Изображение

Заключена

Върни се в “За общи теми от живота”