Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#16 Непрочетено мнение от akolevutd » 20 фев 2013 09:30

ogi написа:Нека не проповядваме политически идеи и тук... Моля без "за" и "против" конкретни политически сили. Единственото, което мога да кажа е, че свалянето на правителството сега, 4 месеца преди изборите, ще създаде такъв гладен вакуум за безредици, манипулации и възползване над озверелия и наивен народ, че ще си отидат после още много години напразно... То стига и сегашният преврат над протеста, в посока политизиране!
Ами то идеята на протеста е политически, така че това трябва да се обсъжда :)
Ей Дянков подаде оставка, сега и Бойко подава.
Този протест тотално ще е*е мамата на положението.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#17 Непрочетено мнение от ogi » 20 фев 2013 09:41

Напротив! Въобще нямаше политическа идея на протеста, даже се виждаше по сравнителното малкото смислени мнения хванати от репортажи по улиците. Опозицията на управляващите умело се възползва да го направи такъв. За съжаление май ще стане най-лошият вариант, както описах по-горе...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#18 Непрочетено мнение от dsuzunov » 20 фев 2013 10:06

Без да се замислям, това не е на добро.
Ако разсъждавам обаче, това е крачка към успокояване на обстановката и туширане на напрежението.
Само се моля, да не настане хаос в Държавата.
И още нещо, цитирам:
-" Аз не мога да гледам ограден Парламент!"
-" Цветанов, благодарете на полицаите, нека това е жест и към тях, за да нямат работа на улицата, а да си гледат задълженията по опазване на обществения ред и борбата с престъпността"
Това ми звучи като:
"Ха сега, да ви видя как ще отговаряте пред хората, когато дойдат и ви потърсят отговорност и няма полиция, която да ви пази"
Изображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#19 Непрочетено мнение от Hunter » 20 фев 2013 11:52

Протеста си беше нужен и вървеше добре (от репортажа за Варна се видя, че там протеста си беше протест).
Тук го казаха - протестиращите се разотидоха, но след тях са останали точно скинарчетата, както каза Ogi, агитките и тия дето просто искат да трошат и се направят на голямата работа.
Всички, които бяха в репортажите, където трошат (включително собственост на съгражданите си) бяха на средна възраст около 20г. Не казвам, че 20-годишните не са отговорни, но съм сигурен, че огромна част от тази маса живее при родителите си и да не кажа на гърба на родителите си и нито знаят те колко плащат, нито знаят къде се плаща тока. И това го казвам по повод първоначалната идея на протеста. Не може ти да излезеш да протестираш и да тръгнеш по улиците да чупиш наред и да замеряш полицайте с камъни, бутилки и т.н., това приличаше точно на футболно хулиганство, каквито бяха по-голяма част от "протестиращите" вечерта.
Хората гледат в една точка без да се огледат настрани. Не подкрепям никоя партия - подкрепям положителните промени и ми е ясно, че не може отведнъж всичко да тръгне нагоре. Искат оставката на това правителство без да мислят кое ще дойде след него. И не може ти да излизаш на протест за нещо, да ти се обещае това нещо от страна на управляващите и ти в същия момент да кажеш "не вярвам, че ще го направят". Еми като не вярваш какъв е смисъла от протеста. Като е обещано, да се даде време и като не се спази дова обещание тогава пак ще се протестира. Сега след всичко "ще цъфнем и ще вържем".

Пак казвам, не съм политически ангажиран, просто гледам реално на нещата.
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#20 Непрочетено мнение от ogi » 20 фев 2013 12:17

Ще си копирам статуса от ФБ и тук:

============
Летят си животните в самолета, а папагалът скръстил крила и важно тропа. Минал заекът и го питал:
- Защо тропаш, бе?
- Щото съм отворен - казал папагалът.
- И аз съм отворен - казал заекът и той започнал да тропа.
Минала лисицата:
- Защо тропате, бе?
- Щото сме отворени.
И тя отворена, и тя взела да тропа. Минали вълкът, лъвът, жирафът и те отворени, и те тропат. Минал слонът и попитал:
- Абе, вие тука всичките, защо тропате, бе?
- Щото сме отворени - му отвърнали животните.
Слонът и той отворен, и той взел да тропа. Като се включил и слонът, подът на самолета не издържал и се продънил. Животните взели да падат от самолета. Настанала паника и се чули викове:
- Ааааааа...
Папагалът важно попитал:
- Що викате, бе?
- Щото не можем да летим.
- Е, тогава що се правите на отворени!
============
Направихте ли си извода? Когато почнеш да тропаш, трябва да знаеш защо го правиш, да си готов за последствията, да имаш мерки срещу тях. Ако не знаеш защо тропаш, или нямаш идея как и къде да го правиш, си купи букет да посрещнеш Станишев, Костов, Доган и Болен! Както обикновено хорската маса бе успешно и наивно политизирана и манипулирана. Честито завъртане на 23-годишното колело!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#21 Непрочетено мнение от Ilyan » 20 фев 2013 13:35

На мен това ми харесва и се замислям да го направя:

Въпрос: Кого ще изберете на предсрочните избори?
А. Луфтханза
Б. Бритиш Еъруейз
В. Еър Франс
Г. Друга авиокомпания за незабавна евакуация с еднопосочен билет
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#22 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 фев 2013 14:02

ogi написа:Нека не проповядваме политически идеи и тук... ....
Оги, въобще не съм искал да проповядвам политическа идея тук - и аз не виждам реален избор....
Просто коментирах факта на използвани 'негодни' хора в плосък опит да се представят за протестиращи....
И предстоящите парламентарни избори навярно ще бъдат като избора на кмет за Варна - без правилен избор...
Тук избора бе между прочул се с некадърност 3 мандата кмет (вече - 4 мандата), и доказала се нагла мутра с добър икономически и корупционен нюх ....

Иначе тук освен няколко счупени стъкла на Енерго-Про като че ли няма други поражения.
Протестите са продължителни (все пак май във Варна започнаха първи) и многобройни, но и полицията подхожда толерантно, и протестиращите са със сравнително малко внедрени лумпени...
Затова и се усеща взаиморазбирателство...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#23 Непрочетено мнение от Proximus » 20 фев 2013 18:19

slowtraveler написа: И предстоящите парламентарни избори навярно ще бъдат като избора на кмет за Варна - без правилен избор...
Чудесно сравнение !
Иначе сега протестите или ще стихнат или ще се ожесточат. Само че с тази разлика, че вече исканията са такива, че Боко няма да иска да финтира протестиращите, а да ги смачка морално ии физически.

red_zac3
Нов
Нов
Мнения: 71
Регистриран: 08 яну 2009 11:56
МПС: daewoo
От: stz

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#24 Непрочетено мнение от red_zac3 » 05 мар 2013 11:30

НАЦИОНАЛНИЯТ ПРОТЕСТ СРЕЩУ НЕЕФЕКТИВНОТО УПРАВЛЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ ПРОДЪЛЖАВА ВСЕКИ ДЕН ДО ПОБЕДАТА! ОТ ПОНЕДЕЛНИК ДО СЪБОТА, ОТ 18 Ч., И В НЕДЕЛИТЕ - ОТ 11.ОО! ЗА СТАРА ЗАГОРА: ПРЕД СГРАДАТА НА ЕНЕРГОТО НА УЛ. "ОТЕЦ ПАИСИЙ" И ПРОДЪЛЖАВА В ШЕСТВИЕ ДО ОБЩИНАТА.
ВКЛЮЧИ СЕ И ТИ! И СПОДЕЛИ ТОВА С ПРИЯТЕЛИТЕ СИ ОТ ФЕЙСБУК.
НЕ СЕ СРАМУВАЙТЕ, ЧЕ ИСКАТЕ ПО-ДОБЪР ЖИВОТ ЗА СЕБЕ СИ И ДЕЦАТА СИ!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#25 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 мар 2013 13:52

Хм... Доста съм раздвоен относно протестирането...
От една страна - добре е... Очевидно е, че така не е правилно нито управлението, нито условията са поносими.
От друга - за какво се протестира? Такъв протест звучи малко като шопа - не знам как е, ама и така не е...
Бих протестирал, ако мога да предложа решение на проблема.
А тъй-като съм далеч от сферата на политиката и държавно управление - не мога да предложа смислено решение...
Тогава срещу какво да протестирам?
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#26 Непрочетено мнение от todortv » 05 мар 2013 15:33

red_zac3 написа:НАЦИОНАЛНИЯТ ПРОТЕСТ СРЕЩУ НЕЕФЕКТИВНОТО УПРАВЛЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ .......
Аз, също съм раздвоен.
Явно ножа е опрял в кокала, но не виждам кой ще предложи ефективното управление, дори да го предложи, как да му вярваме...
slowtraveler написа:....
Тогава срещу какво да протестирам?
Срещу какво има.... Едно е ясно, искаме по-добър живот, но как ще стане, като сме в "обран бостан"? :ches:
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#27 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 мар 2013 16:06

Генчо няма да е "себе си", ако не е в ролята на вечния бунтар.

От как правителството подаде оставка престъпленията нараснаха ТРИ пъти.
Извършват се такива, позабравени назад в годините. Сега е модерно да се пали и да се заснеме палежа.
От няколко години в Пловдив не бяха крали гуми с джантите, а само за три денонощия има пет такива кражби.
На село, не беше разбивана къща през последните 15 години, а само за две нощи има над пет.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#28 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 мар 2013 16:11

И в допълнение - имам точна справка за разходите за ток от 02.2011г до сега...
Разлика в сумата няма. Не съм плащал астрономически суми. Сумите са били общо взето еднакви през годините, като от 06.2012г малко се увеличават до есента, а последните 2 месеца платих почти еднаки суми с миналогодишните.
Повишените цени явно са се компенсирали с малко по-ниския разход на ток, навярно поради лееко понижената до 22С домашна температура, и по-топлата зима..
Да, краденето от ЕРП навярно го има - чехите са 'евреите' на Европа - ако нямат 'далавера' няма да са захапали кокала.
Но проблема не е в тях, а в контролните органи - т.е. отново в нас...
Ето общите таблици, като датите долу (месеците) са месеца на фактурата - т.е. разхода е направен през предходния месец.
Изображение
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#29 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 мар 2013 16:59

Народът отдавна го е казал, че не е луд оня дето изяжда баницата, а този дето му я дава.
Впрочем, ако стопаните са алчни могат да товарят магарето до последно, докато се срине някъде някъде по пътя. Та за това е добре, то като усети, че му става много тежко да почне да рита за да покаже, че повече не бива. Иначе стопанина все ще си мисли, че може да го натовари още и още, и още ....
Изключително важно беше да се постигне фискална и финансова стабилност. Факт е, че освен тази стабилност трябваше да вложим същата енергия паралелно с това икономическото развитие да не страда толкова много.
Дали щяха да "прозрат" това, ако народа не беше се надигнал? Защото с прословутия стремеж да сме по праведни и от най праведния само за да ни потупат западняците по гърба ни обясняваха как малкия бюджетен дефицит бил голямата цел. Сега вече твърдят друго:
Дефицитът не трябваше да бъде 0,4%, дори при 1,3 и 2% нямаше да има проблем. Дефицитът трябва да се увеличи и това ще бъде част от нашата програма занапред.
Горните цитати са на "най-успешния министър" в правителството по оценка на министър-председателя.
Впрочем, истината никога не е в крайностите.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#30 Непрочетено мнение от miroki » 05 мар 2013 19:41

Няма ли наше производство, и особено в областта на храните. Нищо добро не ни чака, а никой не инвестира в това.
Хубаво е да има пътища, но е по-хубаво първо да има 2 предприятия и после път между тях. Сега докато направим цехчетата пътищата ще са за преасфалтиране. ( това е образен пример)
Има си план да ни намалят до 4 милиона, явно си го спазват.
Мислех, че е някакъв майтап, но лека полека се убеждавам в нашето умишлено ликвидиране.
Добре, че малко се надигна народа. Ами то можели повече, имам познати, които получават чисто след данъците 280 лева. За стандартна 8 часа заетост, без никакви добавки и бонуси и пари под масата или там както му се казва.
Как такъв човек ще си купи от нашите салами, ще се качи в такси и ще почива в български хотел. И куп други неща с които да си изхарчи заплатата в България. А не за вносни евтини храни и да храним света, но не и себе си.
За съжаление само с услуги и данъците им, държава и население не се издържа.
И разбира се с празни политически алабалистики.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”