Зависта на комшиите относно колите

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#16 Непрочетено мнение от dsuzunov » 30 юни 2008 20:45

Галя,недей..ако някой посегне на детето ми...жална му майка.Напускам МВР и на тоя планетата ще му е тясна .
Изображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#17 Непрочетено мнение от Darlin` » 30 юни 2008 20:51

Виж сега .. нещата с децата са по-различни. Тук говорим за колите ... (не че те не значат нищо, но не са хора все пак).
Мисълта ми е, че не би тръгнал (първи) да правиш поразии за някой, най-малкото, че ти не би искал някой да ти прави поразии.
Смятам, че всички сме достатъчно интелигентни хора (и скромни :oops: ), че да ни дойде на акъла да хвърляме домати, яйца или да разливаме лютеница по капака на колите.
Едно е отмъщение (и винаги има по-разумен начин на отмъщение и справедливост), друго е да направиш на някой мръсотия, просто за да му е гадно.
Това исках да кажа, че не сме такива хора тук във форума ...
..или поне това е моето мнение засега.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
camaro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 26
Регистриран: 15 апр 2008 16:54

#18 Непрочетено мнение от camaro » 01 юли 2008 18:35

За да не ти пречат трябва ти да покажеш на всички съседи
че щом не пречиш на никой не бива и да ти пречат -по някъкъв начин да разберат че ако някой се е-ава с теб ти ще му разкатаеш фамилията.Трябва да им вземеш страха.

Потребителски аватар
vili_d_a
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 30 май 2008 20:15
МПС: Daewoo Lanos
От: Варна

Re: Зависта на комшиите относно колите

#19 Непрочетено мнение от vili_d_a » 15 юли 2008 22:18

това е, че няма как да стане защото не съм такава, но то всичко с времето си нали знаете :)
Карам Деу Ланос 1.5 - Усмихваите се повече за да бъде животът Ви приятен и красив

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Зависта на комшиите относно колите

#20 Непрочетено мнение от Vesko1 » 15 юли 2008 22:27

vili_d_a написа:това е, че няма как да стане защото не съм такава, но то всичко с времето си нали знаете :)
Така е ...с времето човек помъдрява ...и се озлобява.Още един път като ти пуснат гумите ...и ще се възползваш от моите съвети по-горе.Между другото ,този който вече 2 пъти ти пуска гумите няма да спре.Като види ,че остава безнаказан ,ще се амбицира...и може да направи и други поразии по колата (да ти я надраска с пирон например и т.н.).Пусни им по една заплаха(принтирана,да не е на ръка ) в кутиите и ще видиш как ще спрат простотиите-от опит ти го казвам.

Потребителски аватар
vili_d_a
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 30 май 2008 20:15
МПС: Daewoo Lanos
От: Варна

Re: Зависта на комшиите относно колите

#21 Непрочетено мнение от vili_d_a » 15 юли 2008 22:30

мерси обаче сега ще опитам с пълно каско и ако нестане ще пробвам твоя начин :)
Карам Деу Ланос 1.5 - Усмихваите се повече за да бъде животът Ви приятен и красив

red_zac

Re: Зависта на комшиите относно колите

#22 Непрочетено мнение от red_zac » 16 юли 2008 12:51

Vesko1 написа:
vili_d_a написа:това е, че няма как да стане защото не съм такава, но то всичко с времето си нали знаете :)
Така е ...с времето човек помъдрява ...и се озлобява.Още един път като ти пуснат гумите ...и ще се възползваш от моите съвети по-горе.Между другото ,този който вече 2 пъти ти пуска гумите няма да спре.Като види ,че остава безнаказан ,ще се амбицира...и може да направи и други поразии по колата (да ти я надраска с пирон например и т.н.).Пусни им по една заплаха(принтирана,да не е на ръка ) в кутиите и ще видиш как ще спрат простотиите-от опит ти го казвам.
Еее,какво написа в заплахата,я кажи!Може и да свърши работа,наистина!На мен ми бяха строшили огледалата миналата година на бившата ми Тойота.....тогава имах намерение да събирам входа,да им обясня,че не искам никой да ме закача,както аз никой не закачам и не познавам във блока,като през това време ги псувам харабийската,докато им говоря!Е,въздържах се тогава,но си мисля какво ще правя ако сега някой посегне и на ДЕУ-то ми....сигурно ще насиня някой произволно избран....
Но няма гаранция,разбира се,че е някой от блока,понеже чух и за някакви бандички от върлуващи,надрогирани тийнейджери.... :roll:

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Зависта на комшиите относно колите

#23 Непрочетено мнение от Vesko1 » 16 юли 2008 18:56

red_zac написа: Еее,какво написа в заплахата,я кажи!Може и да свърши работа,наистина!
Ами аз имах съмнения към 3-ма завистници от входа ...а с единия имахме стари дрязги ,тъй като му премахнах незаконния ламаринен гараж пред блока.Но профилактично пуснах по една бележка във всяка пощенска кутия със подобно съдържание:
"Драги ми господине,имали сте неблагоразумието да ми надраскате колата с пирон.Видели са ви от блока комшии които ми казаха ,но тъй като лично аз не съм ви видял не мога да докажа ,че сте вие.Но ви следя и при следваща щета по моята кола,ще взема мерки същото да се случи и с вашата.За сведение имам "пълно автокаско" ,така че всички щети ще ми бъдат изплатени."
Значи логиката е следната-тези които не са драскали не обръщат внимание на бележката теглят ти една майна на глас ,защото не са гузни.Но драскащия изпада в паника ,тъй като си мисли че е разконспириран..и прави грешка.Знаете ли как разбрах кой ми е надраскал колата-още на следващия ден един от комшиите започна да си спира колата от другата страна на блока -където му е хола(да му е под око)...така се издаде сам.

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Зависта на комшиите относно колите

#24 Непрочетено мнение от Ilyan » 16 юли 2008 23:06

Vesko1 написа: "Драги ми господине,имали сте неблагоразумието да ми надраскате колата с пирон.Видели са ви от блока комшии които ми казаха ,но тъй като лично аз не съм ви видял не мога да докажа ,че сте вие.Но ви следя и при следваща щета по моята кола,ще взема мерки същото да се случи и с вашата.За сведение имам "пълно автокаско" ,така че всички щети ще ми бъдат изплатени."
Може да добавиш, че ще кажеш на застрхователите, кой ти е направил поразията. Това има голям ефект.
Изображение

Потребителски аватар
katze
Редовен
Редовен
Мнения: 194
Регистриран: 08 фев 2008 00:21
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: град Варна

Re: Зависта на комшиите относно колите

#25 Непрочетено мнение от katze » 18 юли 2008 01:44

хахаха много яко това с бележката - гузен негонен бяга. Малко ми напомня на един колега от Германия, на когото му бяха откраднали маратонките от общежитието. На следващия ден на всеки етаж имаше залепена снимка на въпросните маратонки , допълнена със текст, че полицията работи по случая. Всеки ден текста се променяше и нещата "загрубяваха" (само дето от ФБР не му търсиха маратонките) и общо взето всяка сутрин бързах преди училище да изляза от стаята и да прочета поредната "развръзка" на случая.
ааа и оше един случай за един "беден" немски студент, на който някой от нашите комшии му одра колата на паркинга - за сведение там всички карат колелета и тези с колите са смятани за ненормални. Че въпросния пич, беше лепнал бележка , че предлага по 100 евро награда за "информация" послучая. Още същата вечер си хапвахме за негово здраве :) ( и сметка )

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Зависта на комшиите относно колите

#26 Непрочетено мнение от sasho » 20 юли 2008 07:59

Е няма нужда да ви казвам,че в целия ни вход живеят само и само пенсионери, има само едно младо семейство+нас(малко като в старчески дом се чувства човек понякога :lol: ),но колата ми на няколко места има някакви ударчета като от въздушна пушка!Те са много от отдавна,още преди дядо ми да купи Нубирата.Видяхме ги,ама иди разбери кой е..Купихме Нубирата-на следващата седмица по вратите вече имаше познатите дупчици.На Нубирата не и личат толкова много,че е такъв червен цвят, много ярък и като я гледаш не бият на очи,но по моята кола са много гадни като се загледаш.Преди 1 месец вуйчо ми си пребоядиса Аудито след няма и седмица бам 4-5 дупчици... :evil: Сега ще я пребоядисва пак от автокаското, да видим как ще е мерника след боята :mrgreen:.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Зависта на комшиите относно колите

#27 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 юли 2008 09:44

sa6i4 написа:Е няма нужда да ви казвам,че в целия ни вход живеят само и само пенсионери, има само едно младо семейство+нас(малко като в старчески дом се чувства човек понякога :lol: ),но колата ми на няколко места има някакви ударчета като от въздушна пушка!Те са много от отдавна,още преди дядо ми да купи Нубирата.Видяхме ги,ама иди разбери кой е..Купихме Нубирата-на следващата седмица по вратите вече имаше познатите дупчици.На Нубирата не и личат толкова много,че е такъв червен цвят, много ярък и като я гледаш не бият на очи,но по моята кола са много гадни като се загледаш.Преди 1 месец вуйчо ми си пребоядиса Аудито след няма и седмица бам 4-5 дупчици... :evil: Сега ще я пребоядисва пак от автокаското, да видим как ще е мерника след боята :mrgreen:.
От страни прилича на хлапешка история.
Един колега се видя в чудо - точеха му бензина от колата, макар да му беше под прозореца. Накрая си монтира камера на прозореца. Камерата беше с опция да работи и в инфрачервената област. Взе я за 20-30 лв.
За тези пари нищо не се виждаше - денем, защото е далече и колата се вижда като точка, а вечер, защото това с инфрачервения спектър явно е било само в главата на продавачката. Това разбира се съседите му не го знаят. Важното е, че след монтажа се похвали, че се е видял с бензин в резервоара.
Можеш да пробваш с подобен блъф, макар, че с въздушна пушка може да се стреля и от по-далеч.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Зависта на комшиите относно колите

#28 Непрочетено мнение от sasho » 20 юли 2008 18:13

Ее не камерата не е най-удачното средство за предпазване от пушка,надали ще дойде тоя който стреля да ми пуца по колата от 2 метра :mrgreen: Купувам си бойна пушка и ако разбера кой е-а да видиме чия пушка е по-така :lol:

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Зависта на комшиите относно колите

#29 Непрочетено мнение от Beast » 20 юли 2008 18:46

sa6i4 написа:колата ми на няколко места има някакви ударчета като от въздушна пушка!Те са много от отдавна,още преди дядо ми да купи Нубирата.Видяхме ги,ама иди разбери кой е..
Следите ако са от пушка то тогава се разбира най-лесно от кого е.
1-Сигурно ще е някой които те познава (99.99%)
2-Не всички имат пушки.
3-Следите от пушка немогат да се объркат с други (това иска опит)
4-Ако знаеш къде е била паркирана колата (на точното място), загледай се в дупчиците, вдлъбнатините или драскотините (не ти знам щетите) и горе долу ще разбереш от къде е стреляно. Ако е стреляно от апартамент вероятността да го хванеш е още по-голяма.
Трябва да разбереш кой има пушка.

Не съм експерт по тези въпроси но тука има хора вещи по такива тематики и те ако искат може да ти дадът по точна и ясна информация.
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Зависта на комшиите относно колите

#30 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 юли 2008 18:51

sa6i4 написа:Ее не камерата не е най-удачното средство за предпазване от пушка,надали ще дойде тоя който стреля да ми пуца по колата от 2 метра :mrgreen: Купувам си бойна пушка и ако разбера кой е-а да видиме чия пушка е по-така :lol:
:cry:
Koлeга, това не е сериозно надявам се. За да се сдобиеш с ловджииска пушка трябва да си ловец, а пък за нарезно оръжие за подборен лов ...
Освен това ми намирисва на саморазправа. Нима наистина мислиш, че заради няколко съчми пък било и по твоята кола си заслужава заплахата за човешки живот? Как се виждащ гърмящ по жив човек заради такива хлапашки изпълнения?
Добре, ако случайно го направиш и вземеш та улучиш откачалката, нататък какво?
ЗАТВОР, кръвнина и т.н.!
Успокой топката, това НЕ Е решението на проблема ти!

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”