Да помечтаем за следващия автомобил...

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Да помечтаем за следващия автомобил...

#16 Непрочетено мнение от stinbg » 22 дек 2017 16:41

slowtraveler написа:Честито :)
Няма ли да идваш към Варна? :lol:
Миии не, много харчи извън града :rofl:
Непременно ще ти се обадя ако идвам, както обикновено. Напуснах Луфтханза и нямам летни чартъри вече, но пък Бс-Вн е час и малко, така че лятото може да уредим нещо. За тестове може да се обадиш ако идваш към София, мисля да отправя предизвикателство към Оги на първият сняг - механично срещу електрическо 4х4, та може да се включиш и ти с камиона :).
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да помечтаем за следващия автомобил...

#17 Непрочетено мнение от slowtraveler » 25 дек 2017 00:23

Каквото и да разправяте - камиона е друга бира... Съвсем друга класа си е специално за извън пътя... :)
Електриките за мое учудване не се справят достатъчно добре в подобни условия... Миналата зима с приятел с RX400h го гледах какво прави... Там, където си минавам без замисляне, РХ трябваше да го лашка многократно, защото електриката се държеше като съвсем 'отвързани' диференциали...
Същият ефект го гледах наскоро при тест на новия СУВ на Тесла... Уж токовете могат да се управляват много по-прецизно, а тя висеше на диагонално висене като най-елементарна евтина еднодневка....
Вероятно ще премина през София в началото на годината - 9.Януари... До Летище, и от там хващам към Петрохан :)
Ама още не знам по кое време...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: Да помечтаем за следващия автомобил...

#18 Непрочетено мнение от emil nikov » 26 дек 2017 23:13

Следващият автомобил....Изключително труден въпрос! Представял съм си следната ситуация-появява се непознат благодетел и ми казва "избери си нова кола по твой вкус,без да се съобразяваш с цена.Аз ще ти я купя".Е, нямам отговор!

Потребителски аватар
ivobivo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 396
Регистриран: 19 юни 2009 21:27
Skype: ivaylo.filipov
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София
Контакти:

Re: Да помечтаем за следващия автомобил...

#19 Непрочетено мнение от ivobivo » 28 дек 2017 13:03

emil nikov написа:...избери си нова кола по твой вкус, без да се съобразяваш с цена. Аз ще ти я купя...
Oтговарям веднага - 2017 Mazda CX-5, 4WD, 2.5 i-ELOOP със SkyDrive-АТ :party:
(shofiro2)До тук - толкова Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!
Изображение 2009 Chevy Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T (Лъчко)
Изображение 2001 Suzuki GSX 750F Katana (Сузана)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да помечтаем за следващия автомобил...

#20 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 дек 2017 18:33

Знаех си, че има и скромни колеги :lol:
Обаче пробвал ли си първо този автомобил? Когато пробвах СХ-5 не ми хареса, въпреки, че бях много впечатлен от експлоатацията на Мазда (шестичката ми)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ivobivo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 396
Регистриран: 19 юни 2009 21:27
Skype: ivaylo.filipov
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София
Контакти:

Re: Да помечтаем за следващия автомобил...

#21 Непрочетено мнение от ivobivo » 28 дек 2017 19:40

Не съм пробвал CX-5 с двигател 2.5i но поне по ревюта казват, че е доста удачен за купето...ти с кой двигател си и правил тестдрайв?
Иначе сърцето ми иска атмосферен V8 (умирам за звука му) но като знам, че ще трябва да го храня малко ми се убива ентусиазма :lol: На този етап най-достижимо ми се вижда А6 (мод.С6/4F) комби с двигател 4.2 V8 (не FSI) на ГАЗ, но ще трябва да събера още малко смелост плюс сегашното ми Lacetti да ме ядоса порядъчно :angel:
(shofiro2)До тук - толкова Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!
Изображение 2009 Chevy Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T (Лъчко)
Изображение 2001 Suzuki GSX 750F Katana (Сузана)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да помечтаем за следващия автомобил...

#22 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 дек 2017 20:28

Честно казано не си спомням с кой двигател бе бензинката... Бе някъде около 184к.с.... Дизела бе и той някъде около 180к.с., но се караше МНОГО по-приятно...
Бензинката се замисляше при превключване на скоростите и не ми хареса... С ръчка навярно ще е по-приятна за каране...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Да помечтаем за следващия автомобил...

#23 Непрочетено мнение от Proximus » 02 яну 2018 09:48

На stinbg да му е честит новият автомобил, на останалите новата година :) Шевито все още ми върши перфектна работа с ниските си експлоатационни разходи, добра градска (и не само) динамика и компактни размери. Но след като изпратих миналата година със сватба, основен ремонт и занулена сметка, е редно и аз да започна да мечтая за нова играчка. Поради това, че въртя едва по 10-12хил.км/год най-вероятно ще търся употребяван до 4-5-6 (макс) години. Със сигурност автоматик, ще търся компромис между компактните габарити, подходящи за градска среда и удобство за дълги пътувания. Принципно съм фен на бензина, но за съжаление в таргет периода 2012-2014г. дизелите в ЕС бяха много на мода. Иска ми се да е малко по-висок клас марка, с повечко екстри, една от които е задълже камера за задно виждане и по-качествен интериор. За сега си представям нещо Мерцедес Б-класа :) Вие някакви други сходни предложения имате ли ?

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да помечтаем за следващия автомобил...

#24 Непрочетено мнение от miroki » 04 яну 2018 09:37

Аз от няколко дена заглеждам, ниския ценови диапазон.
Sandero stepway
Около 250 лв на месец. Иначе са 22 к
С разход 5,5 бензин смесено има камера за задно виждане. Като естествено крос варианта ми хареса, поради проходимост и комбинация с градска кола. Т.е. става и за риба и за работа.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да помечтаем за следващия автомобил...

#25 Непрочетено мнение от ogi » 05 яну 2018 09:58

stinbg написа:
slowtraveler написа:Честито :)
Няма ли да идваш към Варна? :lol:
мисля да отправя предизвикателство към Оги на първият сняг - механично срещу електрическо 4х4, та може да се включиш и ти с камиона :).
Може, аз традиционно на първи сняг се качвам рано на широкото срещу НИМ да потормозя колицата, ама сегашната е със спортно окачване и автомат, та вече не влизам в преспи. :)
Като гледам май няма да ни огрее със сняг тая година, направо да хванем да садим маслини стана...

...и ай честито! :handshake:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”