ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
sekstazi
Минаващ
Минаващ
Мнения: 21
Регистриран: 02 апр 2009 13:09
МПС: chevrolet lachetti
От: sofia

ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#1 Непрочетено мнение от sekstazi » 07 ное 2011 20:18

Сега го видях в един автомобилен форум ( да не правя реклама) колега добре е изгорял а като гледам коментарите там май не е само той.
ВНИМАВАЙТЕ

Колеги,моля за внимание на поредните български измами.Днес ми се обаждат от номер +35989145 и млада жена ми казва че разговора е напълно безплатен за мен.Тоест това е поредната телевизионна игра по НОВА телевизия.За порядъка от 5-6 мин се оказа че разговора ще ми струва 62лв.Като се има напредвид че е входящо обаждане, и зададените ми въпроси ми се сториха много лесни и затова и прекъснах разговора,но удоволствието ми струва 62лв.В последствие се оказа че майката на мой познат която също била подведена дължи 150 лв ,от същият телефонен номер.Утре ще пусна жалба към мобилният оператор ГЛОБУЛ макар че жалбата ще остане глас в пустинята.Най-интересното е че в рекламата по НОВА се казва за безплатен смс,което е пълна измама.Умолявам МОДовете да направят темата важна ,тъй като нямам желание някой колега да бъде прецакан по същият начин. И КОЛЕГИ МОЛЯ ВНИМАВАЙТЕ +35989145 запомнете номера и не си вдигайте телефона.Пуснах вече жалба и в Господари на ефира ,нека спрем поредните измами на българският народ.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 ное 2011 20:25

Дето се казва - няма начин....
Колегата явно не казва цялата истина или не обяснява правилно....
Ако не си в роуминг няма как входящото обаждане да ти се таксува...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

sekstazi
Минаващ
Минаващ
Мнения: 21
Регистриран: 02 апр 2009 13:09
МПС: chevrolet lachetti
От: sofia

Re: ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#3 Непрочетено мнение от sekstazi » 07 ное 2011 20:30

Ми явно в българия може ето линк
http://www.opelclub.bg/index.php?showto ... ntry994489]
към темата има доста ужилени .
Пък и Google казва така напиши номера на чичо гугъл и чети

Оп грешката е моя
Таксуването става не при вдигане – наистина самото обаждане е безплатно – а при натискане на бутони за отговор на въпросите. Това е "вратичката", с която се измъкват от това предаване. Значи обаждането е безплатно, но я натиснеш цифра за да отговориш на въпрос, я си почнал да гориш яко.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#4 Непрочетено мнение от ogi » 08 ное 2011 03:52

Точно такава е схемата, един колега от фирмата изгоря със 100-на лв, истината е, че наистина много подвеждащо представят играта и те съсичат със суми изключително арогантно и нагло. Писаха вестниците по скоро за този проблем, но не знам до къде стигна отзвука...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#5 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 ное 2011 11:28

С една дума ти казват, че към момента разговора е безплатен?
След което ти казват, че за да участваш в играта трябва да отговориш на въпросите, при което заплащаш 2.40лв?
Правилно ли съм разбрал?

Ако е така - не виждам нищо нередно...
Лошото е, че голяма част от хората са малко наивни и доста алчни - приемат желаното за действително. И като чуят 'безплатно' и 'голяма печалба' - мозъците им изключват и не слушат нататък.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#6 Непрочетено мнение от Vesko1 » 09 ное 2011 10:20

Обадил съм се и на трите оператора които ползвам...и ИЗРИЧНО съм им казал да не ми пращат никакви рекламни съобщения и смс-игри.Направете го това и вие ,за да си нямате главоболия.След обаждането ви те са длъжни да ви извадят от базата данни на игрите и спамовете....защото в противен случай можете да ги съдите за телефонен тормоз.Разговорите с оператор се записват. :D

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#7 Непрочетено мнение от Izparitel » 09 ное 2011 14:28

Не разчитай много на това!
И аз мислех, че е достатъчно, но чат-пат получавах SМS-и. След разправии се оказа, че спирали само собствената реклама /за Мтел/, но не и външната такава /от външни фирми/.. След нови разправии се оказа, че трябвало да изпратя SМS за спиране на техен номер след което спрях да получавам реклама.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#8 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 ное 2011 17:05

Нямам спомен да съм се обаждал, но доколкото си спомням освен една игра на М-тел за някакъв голф (при която им направих огромен скандал) никога не са ме търсили или пращали SMS...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#9 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 дек 2012 10:58

blitz.bg написа:
Засичат по три опита на ден за теглене на пари с чужди данни
Вече има ужилени от кражба на лични данни при бързите кредити онлайн. Най-малко три пъти на ден се опитват да изтеглят кредит с чужди данни само от една фирма за бързи кредити онлайн, съобщи bTV.
Жена се е разминала на косъм с изплащането на чужд кредит, взет на нейно име. От сайта, от който е направен опит да бъде изтеглен кредитът, обаче, решили да проверят дали подателят е наясно със заявката с нейните данни и работно място.

"Обадих се на оставения телефон и разбрах, че от мое име е заявен кредит. Отказах да съм заявявала кредит. Разбрах обаче, че разполагат с всичките ми данни - ЕГН, лична карта, адрес," разказва жената. "Очевидно ставаше въпрос за злоупотреба. Освен това ме увериха, че не съм първият случай за деня. Аз съм третият човек, когото проверяват и се оказва, че и трите пъти човекът не иска кредит."

От сайта обясняват, че обаждането на подателя не е едиственият начин да проверяват легитимността на заявката.

"Ние имаме възможност да засичаме IP-татa и определени други данни, така че на база на тази информация, с която разполагаме, системата ни дава информация дали това е злоупотреба или не," разказа управителят Росица Стакева.

Според пострадалата неизвестният измамник е дал банкова сметка, където да бъдат преведени парите, и телефон за връзка, които не са нейни. Сумата е била в размер на 300 лева, които обаче с лихвите за месец стават 400 лева.

Тя е подала жалба в полицията, но все още няма решение на случая. Тя твърди, че никога не е споделяла личните си данни и даже не е пазарувала онлайн. Не е ясно откъде е изтекла информацията.

От Комисията за защита на личните данни твърдят, че единственото, което могат да направят е да наложат административно наказание, и то само в случай, че полицията успее да разкрие извършителя. За съжаление, полицията не се занимава със случаи на измами за суми, които по закон се водят незначителни. Така защитата на данните остава предимно лична отговорност.

"Ами за съжаление така 50 на 50 са случаите, в които ние сами някъде доброволно сме ги дали, къде от това, че не ни се занимава да изписваме определени формуляри или да диктуваме на някой данните, в много случаи даваме да се направи копие или да се сканира включително и акт за раждане, включително и лична карта, за да си спестим едно усилие в повече," разказва Венета Шопова, председател на комисията за защита на личните данни. "Прави ми впечатление - предколедно, предновогодишно - в една кутия за томбола в голям магазин събират лични данни. Кутията дори е прозрачна. Беше пълна."

При сигнализация в прокуратурата случаите остават предимно неразследвани. Освен това далеч не всички фирми за кредити проверяват самоличността на хората, на които отпускат пари, главно защото по закон за суми по-малки от 400 лв. просто не са задължени да го правят. Въпреки това вече има фирми, които се ориентират към такъв тип проверки, за да избегнат загуби.

Според по-запознати с този тип измами, най-често злоупотребяват с лични данни хора от семейството, приятели или даже колеги. Затова съветват хората да внимават на кого оставят личните си данни. Засега това, заедно с проверките на фирмите кредитори, остава единственото решение на проблема.
С две думи колеги внимавайте!
Аз се каня се да прекратявам договор с Виваком и разбрах, че там искали подписите да се полагат на електронно устройство /като в полицията за вадене на нови лични документи/. Да де, но после сканирания подпис може да се пейстне където му изнася на някой недобросъвестен служител Изображение и ходи доказвай, че нямаш сестра, та от сега съм се настроил за Изображение разправия. Тия същите Изображение при сключване на договора искаха да ми сканират личната карта.

galivar
Минаващ
Минаващ
Мнения: 39
Регистриран: 28 окт 2012 08:04
МПС: Matiz декември 1999 г.LPG
От: Svilengrad

Re: ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#10 Непрочетено мнение от galivar » 11 дек 2012 12:34

Аз се каня се да прекратявам договор с Виваком и разбрах, че там искали подписите да се полагат на електронно устройство
Скоро подписвах договор с Мтел,и там също се подписваш с електронен подпис.Наистина лошото е,че може да злоупотребят ако поискат!
През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искаш да оцелееш - ела в България, тук сме с 30 год. назад...!!!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ВНИМАНИЕ КОЛЕГИ! ИЗМАМНИЦИ

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 дек 2012 12:57

Преди време имаше проблеми със злоупотреби от служители в магазин сателитен на Глобул в жк Дружба в София. КЗП обнародва информация за нелоялни търговски практики във Виваком при сключване на дистанционни договори. Не знам защо са го въвели това електронно подписване, но си мисля, че си е реална предпоставка за нови злоупотреби. Как мога да очаквам от мобилен оператор, който лъже, че е сключил договор от разстояние, че няма да спретне подобна постановка и с вече въведения в системата им подпис. Без да съм запознат в подробности мисля, че е въпрос на време да се появят първите изгорели.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”