Има ли давност за решение по наложен акт

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
MPbCHuKA
Редовен
Редовен
Мнения: 246
Регистриран: 16 яну 2010 15:48
МПС: Daewoo Lanos 1.4 2000г. LPG
От: Пловдив

Има ли давност за решение по наложен акт

#1 Непрочетено мнение от MPbCHuKA » 11 сеп 2011 14:47

Да обясня подробно. В началото на май месец в района на Монтана ми бе съставен акт за пътно нарушение (неправилно изпреварване). Обясниха ми, че до 1 месец трябва да ида в КАТ Пловдив да си получа постановлението с глобата. Спазих въпросния срок но той ми беше удължен с още 1 месец. И така до 30 Септември все още карам с въпросния Акт и без талон, което вече започва да ме изнервя. Та въпроса е има ли някакъв давностен срок на периода от съставяне на акта до излизане на решение по него?

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Има ли давност за решение по наложен акт

#2 Непрочетено мнение от Proximus » 11 сеп 2011 16:22

Неприятно. Не знам да има някакъв максимален срок за издаването на наказателното постановление, въз основа акта ти... мен лично са ме размотавали до три месеца.
Според мен би било добре да пробваш да се увериш, дали документите си вървят по надлежният ред. В смисъл, да не би да събират прах в бюрото на нечий чиновник на монтанският КАТ.

Потребителски аватар
MPbCHuKA
Редовен
Редовен
Мнения: 246
Регистриран: 16 яну 2010 15:48
МПС: Daewoo Lanos 1.4 2000г. LPG
От: Пловдив

Re: Има ли давност за решение по наложен акт

#3 Непрочетено мнение от MPbCHuKA » 11 сеп 2011 17:35

Хмм Не мисля, че аз трябва да им давам зор за нещо, да ги карам да си вършат работата или нещо подобно. аз мога и без талон да си карам. И това, че 5-ти месец един акт не може да дойде от Монтана до Пловдив също не е моя работа.

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Има ли давност за решение по наложен акт

#4 Непрочетено мнение от Proximus » 12 сеп 2011 08:01

Нямаш грижи, единственото неудобство е че трябва да ходиш веднъж месечно да ти бият печати на акта. Нз в Плд как е, но във Вн това значи да се редиш от 7:30 пред КАТ на опашка, заедно със колеги по съдба, с плахата надежда че до 8:30 ще приключиш, за да можеш да идеш на работа.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”