Съвет - какво да го правя сега този ...

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
katze
Редовен
Редовен
Мнения: 194
Регистриран: 08 фев 2008 00:21
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: град Варна

Съвет - какво да го правя сега този ...

#1 Непрочетено мнение от katze » 15 май 2008 19:46

Излизам вчера сутринта за работа и изненада - поредното ожулено и то доста по предната броня. За 4 месеца на този паркинг вече и от четирите ъгъла на колата съм осуркан , че на места и по два три пъти - дори един път ми сгънаха предния номер на две :)
Както и да е преглътнах го, но сега се прибирам и един приятел ми каза че е видял какво точно е станало този път . Един доста въздрастен комшия с един Голф 4 маневрирал 10 минути на почти празен паркинг и хоп отгоре моята любима кола.
Сега ако отида пак при застрахователите, ще ме сметнат за идиот който не може да кара - толкова драскотини за 4 месеца си е направо смешно. От друга страна голяма част от тях ще излязат с едно пастиране , а вече от каското съм го "избил". Да речем че това ще реши проблема .
Но от друга страна вътрешно кипя - искам да сляза доло на паркинга и да му размажа Голфа или поне да му върна жеста с драскотините.
Ако пък отида да му поискам обяснение ще се изнервя адски много и незнам какво ще постигна, пък и той е наистина въздрастен човек.
Оффф направо незнам какво точно да направя. Дайте един съвет.

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#2 Непрочетено мнение от Darlin` » 15 май 2008 22:35

Оправи си колата със застраховката, изчакай ден-два да ти поотмине яда и отиди му звънни на тоя чичка на вратата или ако го срещнеш долу, и му кажи да внимава повече с маневрите, защото следващия път може да не е на твойта кола и собственикът й да не е толкова спокоен като теб. Но в никакъв случай не отвръщай със същото (да му надраскаш неговия голф), "не отвръщай на глупостта с глупост" - това те прави по-низък. Просто го предупреди повече да внимава и че се надяваш да не се повтаря случката. Бъди човек! Ако продължава да не внимава - бъди тогава лош! :wink:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#3 Непрочетено мнение от ogi » 15 май 2008 23:32

Този коментар ми отваря въпроси в главата веднага:
1. Човекът като не може да кара - какво да го направиш? (вчера чаках на уличката ми от фирмата един да излезе към булеварда за ляв завой (като мен), беше със регистрация "К" (Кърджали) и го чаках 10(!) минути да посмее да се включи в движението, ама явно го беше страх - ами нормално, не е свикнал с тази лудница - аз влизам директно в насрещното и с мръсна газ си намирам място в лудницата на движението, но съм свикнал... и оня пускаше полека предницата към булеварда (софийски чалъм) и аз съответно след него, по едно време какво му стана даде заден ход и аз залепнах на клаксона (не бях свиркал преди това в търпение и разбиране), ама оня ме подпря на заден ход, слава богу нямаше поражения...
2. Да драскаш и да не драскаш неговият Голф - само ще се стигне до лична вражда и незнайни нови бели по колите без доказателства, но с голяма стойност... (напомня ми ситуацията когато една комшийка ми замеря колата с яйца от балкона, защото бензиновите пари от колата ми паркирана долу и влизали в прозореца - няма проблем човек съм и го разбирам проблемът й, само че защо трябваше да хвърля яйда дето 1 месец ми воня на мърша колата после, където се стекоха, вместо да дойде да ми обясни като човек?! Добре, че бързах да ходя на работя, вместо да се кача и с емоцията на момента да и разбия вратата и т.н....)
3. Моят бос скоро си купи Ферари за повече от половин милион лв (да се добави към други летящи чинии от автопарка във фирмата), все съм се чудил какво ще стане, ако някой като този съсед го опре :shock:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Bob1962
Нов
Нов
Мнения: 50
Регистриран: 04 яну 2008 22:17

#4 Непрочетено мнение от Bob1962 » 15 май 2008 23:36

Този дядка ако беше читав щеше най-малкото да ти сложи една бележка с извинение на колата! Но явно възпитанието му е на "балканско ниво" и е от тия дето ни измъчиха с революции, социализъм и т.н. Затова направи голфа на "войнишко канче" и това ще го накара да го закара на село и да мине на градски транспорт! :lol:

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#5 Непрочетено мнение от авео » 16 май 2008 01:03

Взимаш един буркан с лютеница и изсипваш съдържанието на предния капак, за да му е винаги пред очите. Трябва да стърже до ламарина,иначе все избива.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
katze
Редовен
Редовен
Мнения: 194
Регистриран: 08 фев 2008 00:21
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: град Варна

#6 Непрочетено мнение от katze » 16 май 2008 06:25

Darlin` написа:Оправи си колата със застраховката, изчакай ден-два да ти поотмине яда и отиди му звънни на тоя чичка на вратата или ако го срещнеш долу, и му кажи да внимава повече с маневрите, защото следващия път може да не е на твойта кола и собственикът й да не е толкова спокоен като теб. Но в никакъв случай не отвръщай със същото (да му надраскаш неговия голф), "не отвръщай на глупостта с глупост" - това те прави по-низък. Просто го предупреди повече да внимава и че се надяваш да не се повтаря случката. Бъди човек! Ако продължава да не внимава - бъди тогава лош! :wink:
Така и ще направя. Вече ми мина и съм по-спокоен. Все пак на всеки се случва, само ме е яд че не ми е казал, а си е заминал .

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#7 Непрочетено мнение от Darlin` » 16 май 2008 07:34

Радвам се, че ще ме послушаш. В днешно време обноските (визирам това, че не ти се е извинил) при доста хора липсват, а защо ти трябва да си като тях? :D Успех и пиши неговата реакция :)
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”