относно сички гъзари де си мислат че могат да карат

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
camaro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 26
Регистриран: 15 апр 2008 16:54

относно сички гъзари де си мислат че могат да карат

#1 Непрочетено мнение от camaro » 15 май 2008 19:34

От скоро у София па и у цела България се появиха много гъзари и мамини синчета дето си мислят че като карат Порше,Мерджан или БМВ
(и всекви други)им е позволено да те засичат и да са ръгат къде си щат.Лошото е че тия са много отворени и ако те блъснат най-много да ядеш бой и без да си виновен.Па и къде са тръгнали с тия тучове да се движат у града.То и на магистралата е същото.Най-лошото е че дори КАТ да ги спре в повечето случай нищо не им се случва и продължават да си дивеят как си щат.
Понякога ми идва да си купя една Волга М24 па да мачкам наред.
ЕЙ АМАН от кретени и диванета у тая държава

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 май 2008 22:10

:?:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#3 Непрочетено мнение от ogi » 15 май 2008 23:37

Колега, разбирам протеста ти и го поддържам, но пиши малко по-близо до книжовният език и с по-малко жаргон. Това е форум, а не място за напушване...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

red_zac

#4 Непрочетено мнение от red_zac » 16 май 2008 00:38

ogi написа:Колега, разбирам протеста ти и го поддържам, но пиши малко по-близо до книжовният език и с по-малко жаргон. Това е форум, а не място за напушване...
Форум за книжовен език ли е?!? :roll: Или всички сме от улицата и в крайна сметка стана ясно какво има предвид колегата....
А и той пише доста правилно,според мен,другото е за украса! :wink:

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#5 Непрочетено мнение от авео » 16 май 2008 00:58

....... и все по-лошо,ще става.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#6 Непрочетено мнение от ogi » 16 май 2008 01:03

авео написа:....... и все по-лошо,ще става.
Мхммм..
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

angel6207
Минаващ
Минаващ
Мнения: 12
Регистриран: 07 мар 2008 10:07
МПС: Chevrolet HHR
От: Oviedo Espana

#7 Непрочетено мнение от angel6207 » 16 май 2008 09:13

Спокойно колеги, не може всички да сме идиоти на пътя, все пак шофирането не е игра на не се сърди човече.Все пак сме в Европа и трябва да започнем да спазваме правилата и законите. Да покажем на всички невъзпитани шофьори, че водачите в този форум зачитат правилата за движение по пътищата и с постъпките си пазят живота на останалите участници в движението.
Това е моето мнение, ако не Ви допада мачкайте
ДЕУ ЛЕГАНЗА 2.0 133 к.с.

Потребителски аватар
camaro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 26
Регистриран: 15 апр 2008 16:54

#8 Непрочетено мнение от camaro » 16 май 2008 15:43

Вярно е че трябва да спазваме законите и да караме както трябва но дали тези за който говорим също ще го правят.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#9 Непрочетено мнение от dsuzunov » 17 май 2008 14:02

С годините и опита се натрупва и ситуациите с който се сблъскваме.
И аз преди 20 години си мислех,че съм сам на пътя и пред мен не трябва да има коли.Но това време отмина безвъзвратно.Вече карам така,че да си доставям удоволствие от дребните неща...
-да дадеш път на някой,който бърза повече от теб
-да пропуснеш пешеходците на пътеката...
Не ми доставя удоволствие да "пиля" гуми...за разлика от много "шофьори" аз знам как работи всеки един агрегат на автомобила във всичките му режими на работа и се съобразявам с това....все пак и колата душа носи...нали.
Изображение

xaoc
Нов
Нов
Мнения: 76
Регистриран: 18 мар 2008 11:31
Skype: james_bond_1973
МПС: Ланос SE 1.5 SOHC, 2000 г.
От: Пловдив
Контакти:

Re: относно сички гъзари де си мислат че могат да карат

#10 Непрочетено мнение от xaoc » 22 май 2008 10:31

camaro написа:От скоро у София па и у цела България се появиха много гъзари и мамини синчета дето си мислят че като карат Порше,Мерджан или БМВ
(и всекви други)им е позволено да те засичат и да са ръгат къде си щат.Лошото е че тия са много отворени и ако те блъснат най-много да ядеш бой и без да си виновен.Па и къде са тръгнали с тия тучове да се движат у града.То и на магистралата е същото.Най-лошото е че дори КАТ да ги спре в повечето случай нищо не им се случва и продължават да си дивеят как си щат.
Понякога ми идва да си купя една Волга М24 па да мачкам наред.
ЕЙ АМАН от кретени и диванета у тая държава
Споко бе, колега!
Изкарай един курс и си вземи като мен един патлак. Носи го винаги на кръста.
Само като го видят, се напикават гъзарчетата и си подвиват опашката, а аз си карам колата с кеф.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 22 май 2008 13:17

ами ако и гъзарчето извади един патлак,аз трябва ли да вадя РПГ-то
Изображение

Потребителски аватар
camaro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 26
Регистриран: 15 апр 2008 16:54

#12 Непрочетено мнение от camaro » 23 май 2008 18:21

ееее нема начин,колега-ша го вадиш
CHEVROLET
Kalos,Epica,Captiva,Hhr,Impala,Tahoe,Saburban,Malibu,Cheville,Camaro,Nomad,Blazer,El Kamino,Lacetti,Equinox,Bel Air,Nova,Cobalt...

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#13 Непрочетено мнение от dsuzunov » 26 май 2008 15:26

Тъй като работата ми изисква посещаване на тежки ПТП с пострадали хора в тях,а и "стажът"ми зад волана е доста приличен-(27 год) си позволявам да споделя някои виждания относно начина на поведение на пътя.
По времето , когато аз се учех да карам, (завършил съм средно
образование в СПТУ по Автотранспорт) ,имаше условно степенуване на нарушенията на "обикновени" и тежки".
Като "тежки " се приемаха :
-преминаване на червен сигнал на светофара
-отнемане на предимство
-неправилно изпреварване
-всички нарушения,свързани с преминаване през ЖП.прелез
-възпрепятстване (умишлено) движението на автомобили със специален режим на движение ...и други...
Аз...независимо,че мога да се измъкна от неприятни срещи с КАТ,НИКОГА не си позволявам да допусна нарушения,подобни на гореописаните.
Някога в училище,преподавателят ни по Безопасност на движението - Хованес Микаелян (ОНЧО) беше педантичен относно изучаването на Закона за движение по пътищата.Когато вече бяхме взели книжките , се осмелих да го попитам,защо толкова държеше на познаването на Закона.Отговорът му беше :..."на 18 години, с кат.С,качен на камион с 18-20 тона общо тегло,ако не спазваш безусловно правилата за движение,значи аз съм допуснал убиец на пътя"...
Сега,след толкова години зад волана и стотици посетени ПТП ,забелязвам,че много хора не познават основните правила за поведение на пътя....дори неписаните.Наскоро попаднах на водач,който беше паркирал вътре в ЖП прелез на линията за Бургас.На поканата ми ми да махне колата от там той промърмори,че се заяждам...Водача за който ви споменавам беше на 32 години с кат.С и стаж 8 години .Наложи се да му обяснявам , какво ще се случи , ако през това време от там мине влак....от предната броня на колата до първата релса имаше 80 см.
Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”