Полицейска история....

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
windward
Редовен
Редовен
Мнения: 119
Регистриран: 16 фев 2011 22:47
МПС: Шеви Круз 1.8 LT 141 к.с.
От: Варна
Име: Митев

Полицейска история....

#1 Непрочетено мнение от windward » 13 авг 2011 11:25

...то май за анкета. Смятате ли че са постъпили правилно. Очаквам коментарите ви именно по този въпрос.

.........
Последна промяна от windward на 08 сеп 2011 13:37, променено общо 1 път.
http://yavorphoto.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Полицейска история....

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 13 авг 2011 11:53

Ами....попаднал сте на хора.
По инструкция, трябваше да Ви санкционират.
Ако са имали радар, срещу всяко превишаване на скоростта, записано в неговата памет, трябва да има съответна реакция от тях.
Ако обаче, нарушителят по някакъв начин не може да бъде спрян / неподчинение на подаден сигнал, специален режим на движение итн./
това се записва в наряден дневник.
В крайна сметка, влезли са Ви в положение и са Ви пуснали.
До голяма степен, реакцията на полицаите е отговор на държанието на проверяваните спрямо тях.
Ако спазвате указанията им, не спорите при очевАдно нарушение, държите се културно и вежливо, в повечето случаи и те се отнасят по същия начин.
Ако обаче, се започнат едни разговори от типа:
-"Знаете ли кой съм, сега ще се уволняваме, итн.
или започнете да спорите с тях за вината, бъдете сигурен, че ще Ви "сипят"
Тяхното задължение е да констатират нарушението и да го опишат в акта, а ваше право е да обжалвате наказателното постановление, което ще издаде началникът им, но в СЪДА!!!.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Полицейска история....

#3 Непрочетено мнение от ogi » 13 авг 2011 13:11

Такова нещо ми се е случвало 2 пъти досега:
- единия път бях с едно по-новичко Ауди на магистралата и наистина не усетих, че съм излязъл малко от ограничението поради неусетното ускорение и луксозната возия, та ме спряха на 10-15км/ч над ограничението, така и се обясних съответно и казах, че карам по принцип по-проста кола и за момент съм оттървал скоростта и показах и документите на нубирата и те ме отпратиха с пожелание за лек път.
ПС понеже на колата имаше лепенка "пазете мотористите" и те ме питаха - "пазя ли ги?" :ches:

- другия път се прибирах от погребение по маршрут Русе-Пловдив-София и понеже денят беше напреднал, а аз много мразя да карам нощно време и на един баир зад един влачещ се камион изпуснах нервите и го изпреварих на прав участък с много видимост, но непрекъсната линия и тогава разбрах защо никой не изпреварваше :)
Тогава пак си обясних какво ми е на главата и за късмет в мен беше копие от акта за смърт, което носех за фирмата и ми се размина отново.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Полицейска история....

#4 Непрочетено мнение от akolevutd » 13 авг 2011 21:53

Офтопик:
dsuzunov написа: Знаете ли кой съм, сега ще се уволняваме, итн
Един познат така си кара бързо. Спират си го полицаите, той си им казва, че не му пука и акта ще бъде анулиран и те все му пишат актове. Но в крайна сметка наистина актовете му изчезват. Даже после ходи да дразни катаджиите, че нищо не са успели да му направят. Това за мен е супер простотия. Хем си никой, хем си сополяк, просто баща ти е някой и ходи да се излага заради тъпотията ти.
dsuzunov правилно е описал как стоят нещата. Или ти си човек с хората и полицаите са хора с теб(евентуално), или буташ някой лев(евентуално) или си поемаш последствията.
Офтопик:
Миналия месец един приятел беше бутнал пари (само 20 лв) за превишена скорост.

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Полицейска история....

#5 Непрочетено мнение от stinbg » 13 авг 2011 22:37

Аз имам доста по-прозаично обяснение. Станало им е ясно че няма да изкарат никакви пари от теб ( а те за това са там ). След като си бил супер зает за да "преговарят" с теб цената, казал си им да пишат (тоест пари в брой няма да има) е било безсмислено да губят още пари в писане - всяка минута е ценна. Диалога е бил нещо от сорта "-Кво да му пиша ся на тоя, виж го че е изпушил, пари няма да даде, давай да го пускаме, че времето си тече. - Ми пускай го!."
А за "човещина" в КАТ-аджии не ми се слуша - свидетел съм как спират пиян и понеже им дава пари си го пускат така - пиян. Имам катастрофа с пиян - над 1,50 промила - спрели го "човечните" изтръскали го и го пуснали да криволичи по улиците с колата. Приятел любител на пия и си карам поне 5 пъти е плащал между 100 и 200 лева и няма проблем - пускат го - яко човещина му викам аз на тва. Спират ме с 15 км над ограничението и света е свършил - такъв театър за 10 лева може само КАТ да спретне - некорумпиран КАТ-аджия има един в Бургас, който ми написа Акт за без колан (и не иска пари) - всичките останали 200 дето съм срещал през живота си са корумпирани на макс (съжалявам ако някой се засегне, но не се чувствам виновен - всичко това за мен са си са факти).
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полицейска история....

#6 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 авг 2011 03:05

Поради това, че темата излезе от добрия тон малко поразчистих. Темата за КАТ е безкрайна, но Ви моля да сдържате емоциите си за да не се стига до пререкания и лични нападки.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”