Нов хладилник - какъв?

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Нов хладилник - какъв?

#1 Непрочетено мнение от Ilyan » 01 авг 2011 18:54

Колеги,
Ще купуваме хладилник и ме интересува мненията ви за марки модели. Спрели сме се на тези от 1,9-2 м високи с долна камера, иноксов или сив цвят. Аз държа да има диспенсер за вода със защита от деца. В момента имаме Самсунг, но на моменти ни идва малък. Доволен съм от него 4г никакви проблеми (да не му е уроки) и в момента гледам първо тях. Цена до 1000лв. Надежността е най-важното нещо, което ме интересува, заради сантиментални причини - ще се ползва дълго време и ще е за спомен от близък човек ;(
Изображение

Потребителски аватар
targetman
Редовен
Редовен
Мнения: 104
Регистриран: 26 мар 2010 17:20
Skype: targetman
МПС: Chevrolet Orlando
От: София

Re: Нов хладилник - какъв?

#2 Непрочетено мнение от targetman » 01 авг 2011 22:16

Като правихме ремонт, при нас бяха същите критерии (основната е надеждността). Пепоръчвам ти да отидеш в Техномикс, те са вносители на Горенйе, Вош и др. Мисълта ми е че хладилника дето си го харесахме в Техномаркет беше 300 лв. по скъп. Взехме 2,2 метрова машина, с тънки стени. Диспенсера за вода го решихме като си взехме отделно (има защита за деца на топлата вода, студена, и нормална вода и понеже е по висока, и отдолу няма барче, а машина за лед. :rock: ) Ние така ги съчетахме нещата.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Нов хладилник - какъв?

#3 Непрочетено мнение от miroki » 06 авг 2011 21:20

Какъв е този отделен диспенсер, може ли някой линк или снимка?
Моя е пак отделен но фабричен, просто се маха и слага на вратичката отвътре, и няма лост от вън.
Но става въпрос за стар хладилник зануси, със 125литра фризер и около 160 хладилник. 170 някъде висок с 2 компресора и най-ценното за мен, едната скара 1/3 от нея се вдига на горе и се слагат отворени бутилки (които не стават за легнали, а те са ми доста винаги :) )
Сега си търся друг, че този е стар и малко се мъчи лятото, а имам пълен фризер. За съжаление с такава скара не намерих хладилник, но лошото е, че и с такъв фризер не намерих, че не мога да си побера месото. (трябва да го изям и тогава да сменям хладилника) :) дано не спре до тогава. А и нямам място за друг фризер.
Но Зануси сега не ги хвалят много. Не вземай Индезит и Уърпул. Че не са стока напоследък. Горение имат и грозни модели. Иначе се водят хубави
Съгледах и един Хаиер даже, не знаех, че имат и хладилници :)
Но от серията АЕГ, Електролукс са сносни. Либхер също.
Гледай с по-дебели стени, че по-голяма изолация винаги е по-добре (ако имаш място). С 2 компресора по-добре. Но хората са доволни и от един, поне като се развали един се разваля :)
Ако ще се спира по някое време фризера обаче да са 2.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ivobivo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 396
Регистриран: 19 юни 2009 21:27
Skype: ivaylo.filipov
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София
Контакти:

Re: Нов хладилник - какъв?

#4 Непрочетено мнение от ivobivo » 07 авг 2011 10:48

Аз пък понеже още в далечната 1985 имах въжможноста да се въртя около 2 "no frost" хладилника в чужбинската ни кухня им станах фен и друг тип не бих си купил. Само като си спомня майка ми как чакаше да дойде люта зима, за да изнесе чекмеджетата от фризера на балкона и слагаше тави с топла вода в нейния хладилник за да го размразява...а аз сега в нашата БГ кухня съм положил един "no frost" на Samsung 410L, клас A и годишна консумация по книжка 371kW и съм много доволен - 4 години само пълнене и изпразване на продукти :rock: Колкото до диспенсерите предпочитам да пия водата със стайна температура, а бирата да ми е студена и не гонех тази екстра. За машинката за лед малко съжалявам че я нямам защото и двата "чужбински" имаха и си е голяма глезотия, но ограниченото място в кухнята ми изисква жертви ;)
В един апартамет дето съм го дал под наем има пак "no frost" на Daewoo 280L клас А, но не съм доволен от него, защото по мои наблюдения и сметките на CEZ харчи с 30% повече ток от моя 410 литров.
Колкото до двата компресора, мисля че вече е отживелица...аз мога да си наглася отделно много висока температура на празния фризер и ако не се отваря той няма да харчи почти нищо.
Мисля че Либхер и Горение също не са лоши като хладилници и качество...успех с избора и после да споделиш на какво си се спрял :y:
(shofiro2)До тук - толкова Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!
Изображение 2009 Chevy Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T (Лъчко)
Изображение 2001 Suzuki GSX 750F Katana (Сузана)

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Нов хладилник - какъв?

#5 Непрочетено мнение от miroki » 07 авг 2011 19:50

Нофроста, на хладилника ли е или на фризера, защото са ми казвали, че изсушава продуктите във хладилника (ако не са в торбички) и е удобен само за фризерната част, където всичко е в торбички.
Ако е в хладилника, сподели, вярно ли е това, което са ми казвали?
А за размразяване ако не е хвърлен вече стария, аз ползвам "лятната технология" :) , в най-горещото се слагат продуктите в хладилника и се размразява фризера, става за около 2 часа. И един вентилатор от среща помага доста. Това на около 3 години веднъж. А на хладилника не ми се е налагало досега размразяване. Той си събира там във ваничката.
...

Той разхода, варира между 5-10 лв. ако изобщо не изключва при 190 вата са около 20 лева. Но това не може да се случи, освен преди да издаде багажа в голямата жега.
А като казах жега, се сетих гледай, температурният регион за който е предназначех хладилника, да е за нашият пояс или за температурата на помещението лято-зима. Иначе няма да е добре за него. (едно време Алжирските се размразяваха зимата беше им студено :) ), а някои не издържат лятото на 30+ градуса.
В големите вериги магазини обикновено като внасят хладилници това си го гледат. Но знае ли се.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Нов хладилник - какъв?

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 авг 2011 08:55

Всеки хладилник изсушава - абсолютната влажност на въздуха при ниска температура е много малка...
От около 15г ползвам двукомпресорни хладилници/фризери...
Мислил съм да си взема отделен фризер, но счетох за нецелесъобразно, защото нямам село.
Та затова и не ми трябва голям обем.
Фризера го размразявам обикновено зимата веднъж на 2-3г...
Обикновено зимата е понамаляло количеството вътре, а технологията, която прилагам е следната:
1. При отрицателни температури навън - изкарвам всичко на терасата (последния път навън бе -15С).
2. Ако е топло - намалявам температурата на хладилника и прехвърлям всичко от фризера там.

Доста се зорихме с един еднокомпресорен 'но фрост'... Изведнъж спря да работи едната секция. Изключиш го за 5-6 часа, работи 2-3 дни и пак спира. Оказа се замръзнал въздуховод, в който се събрал 'фроста', и блокира целия топлообмен.

Всички хладилници работят в 'стайна температура'. Понижаването на външната температура води до самоизключване.
Зимата основния проблем на един приятел (дистрибутор и сервиз на хладилни витрини) е обясняването на собствениците на магазинчета, че хладилниците трябва да са на топло, а не при +5С...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Нов хладилник - какъв?

#7 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 13 авг 2011 05:07

Въпросът опира повече до това, имаш ли село или не. Ако не чакаш 1/2 прасе, теле, агне или нещо от сорта, не виждам смисъл от огромни хладилници. При наличието на денонощни магазини, работещи 24/7, какво ще замразяваш, за да размразяваш после? Що се отнася до зимата, то ние се "топлим" с нашия хладилник, защото в камерата му е само -18С :rofl: При -35С, продуктите замръзват в торбата, ако ти се наложи да чакаш автобус ;)

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Нов хладилник - какъв?

#8 Непрочетено мнение от miroki » 13 авг 2011 11:23

Той фризера финаги се ползва. Жена ми си слага печен пипер дори в него, магданоз, и каквото се сетите на пазара,зелен грах, дори домати чери и млечна царевица. Не е работата само месо. Та мястото никога не стига. Като ида за риба и все няма място за рибата (като съм хванал естествено)
Преди като имаше промоция на месо си вземах вместо 1 кило 2 , та едното винаги във фризера, та и без помощ от село ми е пълен, но спрях с това калпаво месо. Но тази година имах помощ от село и до скоро беше препълнен. (то помощ помощ, плащаш си всичко, но поне ядеш качествено месо без вода, но това е друга тема).
Та зависи хладилника семеен ли ще е или за студенстки град :)


....

Колега на -35 за какво ти е фризер :)
Само да нямате гларуси като при нас, всичко на терасата и си готов :)
Само лятото проблем ако е по-топло.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
targetman
Редовен
Редовен
Мнения: 104
Регистриран: 26 мар 2010 17:20
Skype: targetman
МПС: Chevrolet Orlando
От: София

Re: Нов хладилник - какъв?

#9 Непрочетено мнение от targetman » 14 авг 2011 16:11

miroki написа:Какъв е този отделен диспенсер, може ли някой линк или снимка?
Отделен динспенсер с ледогенератор.
http://www.techno-mix.com/product/1483/royal-hzb12ylrs

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Нов хладилник - какъв?

#10 Непрочетено мнение от miroki » 14 авг 2011 16:37

О... за това ли ставало въпрос, аз мислех някаква джаджа за хладилника.
Само, че по-модерна от моята, която описах по-рано.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”