Шофьорски курсове на автоматик

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Шофьорски курсове на автоматик

#1 Непрочетено мнение от akolevutd » 19 май 2011 10:35

Интерестно ми е дали човек след такъв курс ще може да кара с ръчни скорости :ches:

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#2 Непрочетено мнение от stinbg » 19 май 2011 13:48

Не мисля, че след шофьорски курс някой може да кара, а след този с автоматика се съмнявам - все пак основното което се учи на един такъв курс е смяната на скоростите - останалото с волана,газта и спирачката се научава за секунди.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#3 Непрочетено мнение от ogi » 19 май 2011 17:58

Това е пошла тактика да се привличат кандидати.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#4 Непрочетено мнение от botzi » 19 май 2011 19:44

Е не е ли забранено да се карат курсове на автомат?

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#5 Непрочетено мнение от The Stig » 19 май 2011 19:53

Има и автоматици, като се рекламира, че ще караш нов луксозен автомобил(не че има някакъв смисъл от това...) и главно се привличат мамини синчета и богати девойчета. :)

Преди известно време четох как крадци в САЩ, ограбили магазин и разбили едно Мини паркирано отпред, но така и не тръгнали, защото се чудили за какво служи третия педал... Полицаите така и ги заварили. :lol:
Последна промяна от The Stig на 20 май 2011 00:28, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#6 Непрочетено мнение от valmark » 20 май 2011 00:08

The Stig написа:Има и автоматици, като се рекламира, че ще караш нов луксозен автомобил(не че има някакъв смисъл от това...) и главно се привличат мамини синчета и богати девойчета. :)

Преди известно време четох как крадци в САЩ, ограбили магазин и разбили едно Мини маркирано отпред, но така и не тръгнали, защото се чудили за какво служи третия педал... Полицаите така и ги заварили. :lol:
По повод на гореспоменатото ще цитирам мой познат в Швейцария,който ми казваше,че за да кара кола с автоматични скорости трябва след като вече има книжка за т.н. "нормални" скорости да мине на курс и на кола с автоматични такива.
ValMarK

pako
Минаващ
Минаващ
Мнения: 21
Регистриран: 06 юни 2009 10:12
МПС: NUBIRA1.6
От: PLD
Име: PAKO

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#7 Непрочетено мнение от pako » 21 май 2011 07:48

За да караш на автоматик трябва да имаш здравословни ограничения, затова в програмите е казано автомобила да е с ръчни скорости.Ако си със здравословни ограничения книжката е с по-кратък срок на валидност.Здрави хора НЕ СЕ явяват на изпит с автоматици.

pako
Минаващ
Минаващ
Мнения: 21
Регистриран: 06 юни 2009 10:12
МПС: NUBIRA1.6
От: PLD
Име: PAKO

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#8 Непрочетено мнение от pako » 21 май 2011 07:58

Чл. 8. (1) Спорните и особени случаи при установяване физическата годност на водачите и на кандидатите за придобиване на правоспособност за управление на МПС се решават от транспортните областни лекарски експертни комисии (ТОЛЕК) и транспортната централна лекарска експертна комисия (ТЦЛЕК).

(2) Заключенията на ТОЛЕК подлежат на обжалване пред ТЦЛЕК.

(3) Решенията на ТЦЛЕК са задължителни и не подлежат на обжалване.

(4) Лице, получило заключение за физическата си годност за водач на МПС от ТОЛЕК или ТЦЛЕК, при необходимост се освидетелства отново от същата комисия.

(5) Резултатите от медицинските прегледи и заключението на ТОЛЕК и ТЦЛЕК се записват в протокол (приложения № 3 и 4).
- За водачите на МПС от категориите "А", "В" и "М", които ще управляват МПС, приспособени според физическия им недостатък, индивидуалната преценка се дава от компетентните транспортни медицински експертни комисии (ТОЛЕК и ТЦЛЕК). В заключението за годност конкретно се отбелязва органът (органите), чиято функция следва да се компенсира от приспособлението: например лява (дясна) ръка, китка, палец на ръката, ляв (десен) крак и т.н

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#9 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 21 май 2011 14:47

pako написа:За да караш на автоматик трябва да имаш здравословни ограничения, затова в програмите е казано автомобила да е с ръчни скорости.Ако си със здравословни ограничения книжката е с по-кратък срок на валидност.Здрави хора НЕ СЕ явяват на изпит с автоматици.
Aз карам автоматик, съпругата ми също и нищо не е в състояние да се навия да ритам един педал повече стотици пъти всеки ден. И повЕрвай ми, не сме болни.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#10 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 май 2011 15:28

Скоростната кутия е въпрос на личен избор. По принцип в Америка, където колите са с големи кубатури и габарити се е наложил автоматика - явно завишения разход не ги притеснява. В Европата по-масови са ръчните. Аз лично бих желал да мога да контролирам лично колкото е възможно повече неща в автомобила, и не ми се ща скоростната кутия да решава вместо мен на какви обороти и на каква предавка да се движи колата. А и литър-два отгоре в разхода за мен не е маловажно.
Далеч по-лесно е от ръчка да свикнеш на автоматик, отколкото обратното.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#11 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 май 2011 19:52

Новите автомати вече почнаха да горят по-малко от неавтоматиците...
А и някои от тях са разкошни за каране...
Но в случая колегата пита за курс, а не дали може да се кара по принцип автомат...
Според мен изкарай курс за механична скоростна кутия - по-лесно ще се адаптираш....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#12 Непрочетено мнение от botzi » 21 май 2011 22:55

Да разкошна за каране беше една X5 бензин около 400к.с. на бащата на един приятел,ама с малко повече работа на бутончето даде 25/100 извън градско.Пак става щот е много голям обем и много коне,ама за кола 140-150к.с. автомат е много тромава и шантава работа.Някав компютър се нагаждал по моя стил на каране и не знам кви си простотии-друг път.Ръчкането си е ръчкане,да не говорим,че когато човек си сменя сам скоростите вобще не се усеща тва чувство на придърпване от автомата.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#13 Непрочетено мнение от ogi » 21 май 2011 23:54

botzi написа:когато човек си сменя сам скоростите вобще не се усеща тва чувство на придърпване от автомата.
На по-модерните автоматици от преди 10 години и на по-новите няма никакво придърпване. Както каза slowtraveler - по данни, споменатите вече типове автомати дават по-малък разход от ръчните ск. кутии, отделно и пазят повече двигателя.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#14 Непрочетено мнение от botzi » 22 май 2011 00:07

А 100% ли си сигурен,че не се усеща???Щото аз сам 100%,че се усеща повече отколкото ако сменям с ръчна кутия.А за разхода тва го има сигурно само на некоя S-класа с 7-8 степенен автоматик.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Шофьорски курсове на автоматик

#15 Непрочетено мнение от The Stig » 22 май 2011 00:15

Офтопик:
Темата малко се измести към друга насока...
Карайте малко автомобил с модерен автоматик и ще си промените мнението. Аз лично, от моя скромен опит, останах доста приятно изненадан от DSG(с двоен съединител). Иначе живот и здраве, дано мога да се порадвам на един нов 8-степенен автоматик на ZF в новата 5-ца или 7-ца(щом и от Auto Bild казаха, че това е най-добрата автоматична трансмисия на пазара в момента)
Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”