Протест - Гражданска отговорност

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протест - Гражданска отговорност

#46 Непрочетено мнение от slowtraveler » 17 апр 2011 19:41

indi написа:slowtraveler, Наистина без да се заяждам, но как разбра, че прехвърлям отговорността си върху институции и лица? И от какво до тук съм се оплаквал? ....
Извинявай - конкретно за оплакването въобще нямах предвид теб :handshake:
Ще коригирам поста си, за да стане по-ясен :y:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Протест - Гражданска отговорност

#47 Непрочетено мнение от dsuzunov » 17 апр 2011 20:14

stinbg написа:Извинявайте господин Узунов, пропуснах че сте "VIP" потребител - пишете си глупости на воля и на езици каквито желаете. Съжалявам само, че ми удържат по 569,89 лв от заплатата, за да ги раздават на такива като теб.
А относно мнението - да сгрешил си, защото нищо от това което си написал не е логически свързано с темата и въпреки, че те насочих - явно ефект няма.
Да спра да пиша тогава.
За да не Ви пълня темата с глупости ли?
Удържат Ви толкова, колкото е необходимо, за да ги раздават.
Но какъв съм аз, или другите като мен?
С нищо в този пост не съм предизвикал агресията Ви, и се надявам, че ако сте достатъчно разумен, ще получа извинение.
Говоря на правилен български език такъв, какъвто се говори в Пловдив.
И последно, никога, ама никога, не си позволявайте да ми споменавате, че пиша или говоря глупости....това предизвиква изключителна агресия от моя страна.

Очаквам подобаваща реакция от администратор на форума.
Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест - Гражданска отговорност

#48 Непрочетено мнение от stinbg » 17 апр 2011 20:58

Заглавие: Re: Протест - Гражданска отговорност
Конкретно по темата:
"Що ма дразниш ва?
Кое не ми е ясно, бе, човек?
За какво и как се плащат данъци ли?
Че нали от тези данъци ми се плаща заплатата.
Нали от тези винетки би трябвало да строят и ремонтират пътищата.
Аз написах три реда, а ти ще ме поучаващ кое, какво.
Ако съм сгрешил в мнението, коригирай ме, но не ми давай акъл.
Понял?"

Понял все, не понял какво общо има това с темата.
И да ако спреш да пишеш кой ти плаща заплатата, темата ще се поизчисти малко от безсмислени постове.
Извинявам се на всички, че трябва да генерирам такива, но уви човека иска извинение за това, че се е измъчил да измисли горния пост, а аз пропуснах да му се възхитя.

Пояснявам за всички пропуснали да разберат какво иска да ни каже колегата dedal с поста си:
Не е редно да бъде глобяван със задна дата, поради безумния лобистки закон на застрахователите, изискващ всички МПС-та независимо от това ползват ли се или не да имат целогодишна ГО.
И още едно пояснение - законите трябва да се спазват, но трябва да има и някаква логика в тях от по-общ смисъл от този да пълнят касички. За съжаление в БГ болшинството от законите са ориентирани в посока срещу населението и в полза на монополите и големите компании, за което си има логично обяснение - плащат си хората на продажни депутати и получават за каквото си плащат.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Протест - Гражданска отговорност

#49 Непрочетено мнение от ogi » 17 апр 2011 21:22

Господин "stinbg", уважавам всички Ваши постове, както и правото Ви на мнение, но моля, не обиждайте безпричинно колегите тук, както неведнъж го правите в този форум. Обосновката, и/или защита на теза/довод не включва (обидно) квалифициране на участващите в спора, както и създава предпоставки за агресивни реплики и нетолерантно отношение между страните в дискусията.

ПС Хората с кавито е да било рангове, различни от обикновен потребител са придали много за съществуването на този форум и в никакъв случай не заслужават негативно отношение, особено без повод! (както се казва най-лесно е да с...ш на метеното...)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест - Гражданска отговорност

#50 Непрочетено мнение от dedal » 17 апр 2011 22:26

Сега стига с обидите и с лошото отношение. Да нарушил съм закона но не знаех и не съм длъжен да знам всеки закон. Затова на държавната администрация им казват служители за да ми служат. Тяхно задължение е да знаят всички закони и ако аз нарушавам някой са длъжни да ме уведомят и да ми дадат адекватен срок за да се поправя или да откажа да спазя дадено изискване. И няма от къде да знам законите ги сменят като носни кърпички и трябва само закони да четем а не да работим и да движим икономиката. На някой да са му обяснили в КАТ като регистрира автомобил че трябва да отиде и до данъчното съмнявам се че има такива. То в България всеки подочул от приятел :)
Сега темата с превишената скорост не е валидна.
Да ако превишиш скоростта е на твоя отговорност и те глобяват но ти си уведомен каква е допустимата със съответният знак.
Сега някой ще каже, че съм длъжен да знам закона. Е те и от НАП са длъжни да могат да си преинсталират компютрите и да си ремонтират принтерите които ползват но не би имат си специализирани фирми.
Проблема е че прекалено много хора не са си на мястото и не си вършат работата.
В това число и тези които правят законите.
Ето още един абсурден закон;
Вкарването на SIM карти в касовите апарати уж за да ограничи укриването на данъци. Е да ама не кой гарантира че на на апарата ще се маркира?
И колко по изгоден и евтин беше варианта да накарат хората да си събират бончетата и държавата да им връща 5% от ДДС. Ефекта щеше да е убийствен и евтин.
Ама няма как мобилните да лапат нали?

Ето друг абсурд подновяването на шофьорската книжката.
Като ходих на запад проблема е решен генерално. Вадиш книжка и не подновяваш ако не я загубиш, видях книжка със срок на валидност 52 години след изтичане на срока ти се отнема правото да шофираш.
Ето друго генерално решение. Плащаш си за да се качиш на магистралата но гаранция пътят е стъкло а ако не искаш да плащаш има алтернатива.
Ние не правим генерални решения а само кърпим положението.
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Потребителски аватар
NickolaE
Нов
Нов
Мнения: 60
Регистриран: 08 мар 2010 09:02
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi
От: София
Име: NickolaE

Re: Протест - Гражданска отговорност

#51 Непрочетено мнение от NickolaE » 18 апр 2011 09:44

По моя случай със скутера !
В момента живея на друг адрес , писмото са го оставили в пощенската кутия където живеех преди и аз можеше дори да не разбера за него ако случайно не бях на гости в събота и не забелязах немаркирания с нищо плик , погледнах го и какво да видя мойто име !!!
В писмото беше даден срок 14 дни течащи от 29.03.2011 а аз го намерих на 16.04.2011 !
И така , иначе по принцип винаги си плащам ГО на скутера защото си го карам , проблема е че го правя по това време след 15 април и я правя на 2 вноски , съответно плащам само първата вноска и после сле 15.10 не го карам . Ясно е че застрахователя превежда във фонда от първата вноска която съм платил . Даже и сега мисля да си направя така ГО и дори си мисля че въпреки това писмо няма да има никакви последствия .
Правя си ГО , минавам си на преглед и си карам .

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест - Гражданска отговорност

#52 Непрочетено мнение от dedal » 18 апр 2011 12:12

Така сагата продължава. Все още нямам акт но изборът ми е следния.
1. Не плащам застраховка плащам АКТ 400-600лв.
2. Плащам застраховка 200лв.
3. Спирам автомобила от движение 40лв. но ако искам после пак да го пусна жална ми майка.
Трябва наново на канала на КАТ и да си взема три дена отпуск цена 180лв + пак ГО 200лв.
4. Бракувам.

Айде сега някой да ми обясни кое е справедливото.
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Потребителски аватар
MadMax
Редовен
Редовен
Мнения: 291
Регистриран: 09 авг 2007 22:52
МПС: SAAB 9-3 SS
От: Red village
Контакти:

Re: Протест - Гражданска отговорност

#53 Непрочетено мнение от MadMax » 18 апр 2011 12:52

Колега на твое място бих минал на т.4
Трябва мисля удостоверение от кмета по местоживеене, че автомобила се намира в частен имот на собственика-по този начин хем ще запазиш возилото цяло-хем ще спреш да плащаш данъци такси отговорности и т.н.

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест - Гражданска отговорност

#54 Непрочетено мнение от dedal » 18 апр 2011 12:57

Дa тaкa го зaпaзвaм но никогa веЧе не могa дa го кaрaм.
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протест - Гражданска отговорност

#55 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 апр 2011 14:54

dedal написа:Сега стига с обидите и с лошото отношение. Да нарушил съм закона но не знаех и не съм длъжен да знам всеки закон.....
Колега, извинявай ако съм те засегнал по какъвто и да е начин....
Разликата в разсъжденията ни е точно защото съм убеден, че си ДЛЪЖЕН да знаеш всеки закон...
Това е във връзка с факта, че незнанието не те освобождава от отговорност....
Когато се захванеш с дадена дейност, то си длъжен да се запознаеш с всички закони и нормативни актове, които регламентират дейността...
Същото е и при движението по пътищата... Има ЗДвП, Правилник за прилагане ЗДвП, Наредба I-45.....

Относно справедливостта: ами зависи какво искаш да го правиш автомобила....
За мен всичко е пределно логично:
1. Не плащам застраховка плащам АКТ 400-600лв. + автомобила пак ти се спира от движение
2. Плащам застраховка 200лв. - решаваш си всички проблеми и можеш да си го караш когато си искаш, но трябва да минаваш ГТП
3. Спирам автомобила от движение 40лв. но ако искам после пак да го пусна жална ми майка.
Трябва наново на канала на КАТ и да си взема три дена отпуск цена 180лв + пак ГО 200лв... Така е... Все пак автомобила ти не е бил в експлоатация и не е минавал ГТП, значи трябва да премине по-обстоен преглед, и да изпълниш всички изисквания за да може отново да се движи по пътната мрежа.
4. Бракувам. - отпадат ти проблемите с ненужния автомобил и печелиш 300-350 лв...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест - Гражданска отговорност

#56 Непрочетено мнение от dedal » 18 апр 2011 15:14

То излизa Че решението е сaмо едно бaгaжa и колкото може по нa зaпaд
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Протест - Гражданска отговорност

#57 Непрочетено мнение от dsuzunov » 18 апр 2011 15:47

Нали не мислиш, че на запад спазват други закони и правила.
Там въобще няма да си затворят очите, както до сега го е правил Гаранционния фонд.
Друг е въпроса, че цялата тази бъркотия със застраховките, на запад вероятно е урегулирана, така щото да улеснява хората.
Изображение

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест - Гражданска отговорност

#58 Непрочетено мнение от dedal » 18 апр 2011 15:59

Не ми казвай какво е на запад аз ходих и знам мн. добре. Там има преди всичко ред. Положението със мa ние днес ти казахме че срока ти е до вчера е невъзможно да се случи.
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Протест - Гражданска отговорност

#59 Непрочетено мнение от Fantomasss » 18 апр 2011 17:10

dedal написа:Не ми казвай какво е на запад аз ходих и знам мн. добре. Там има преди всичко ред. Положението със мa ние днес ти казахме че срока ти е до вчера е невъзможно да се случи.
Напълно съм съгласен. Още не мога да проумея защо трябва да плащам гражданска отговорност, ако не си карам колата примерно 1 година. Да речем, че човек е в чужбина или си е счупил крайник (не дай Боже) и за известно време няма да се ползва, какво трябва, да се обади специално на някой ли? Не знам, ама е тъпо. Това си е чиста проба рекет. Както винетката, ако е за една година да е за срок от една година без значение месеца на покупка. Ама било предвидено в бюджета. Ама как може да се предвиди в бюджета, ами аз може да не си купя такава тази година?! Та същото е и сега с гражданската. Окей, може някой да се удари в моята кола, или тя да се запали и да подпали друга кола-добре, ама ако си е в частен двор какъв е проблема, че то по тая логика давай да плащаме и за колелетата, че и те се движат по пътищата и с тях може да се утрепе човек и да се нанесат щети. А на Бай Мангал коня и каруцата, дето се движат по пътищата и често стават причина за загинали хора, кой гаранционен фонд им праща писма, че видите ли Асан не си е платил Гражданската Отговорност... Думи нямам...
:envy: :@ :swear: :swear: :swear: :swear: :swear: :swear:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест - Гражданска отговорност

#60 Непрочетено мнение от dedal » 18 апр 2011 17:46

Сега така и така съм отворил тема мисля и да я разширя защото вече много се изнервям. Така или иначе ще си паркирам автомобила пред общината. Но нека да разширя протеста. Приканвам всички от Варна да се присъединят и да си паркираме автомобилите пред общината и да ги оставим там докато ни изпълнят исканията а за сега теса само 4.
1. Пълен ремонт на всички улици във града.
2. На всякъде да има маркировка.
3. Направата на голям безплатен обществен паркинг в центъра за да не паркираме по тротоарите.
4. Олесняване на процедурата за спиране и пускане на автомобил от движение. Има автомобили които се карат само по 3-4 месеца а трябва да плащат ГО за цяла година.

Ако някой има други неща от които е недоволен нека да добавя. Ако се съберем повече хора ще отидем да подадем документи за организиране на мирен протест.
Заповядайте в групата
http://www.facebook.com/#!/home.php?sk= ... 90326&ap=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”