Протест - Гражданска отговорност

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест - Гражданска отговорност

#76 Непрочетено мнение от dedal » 19 апр 2011 20:50

Е тука при детските градини при нас проблема е решен генерално от където и да го погледнеш сме номер едно. В малките градове си имаме детски градини без деца а в големите деца без детски градини :) няма опасност децата да спят на пода :)
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

tosca
Нов
Нов
Мнения: 63
Регистриран: 06 юни 2009 09:15
МПС: daewoo nubira 1 1600cc.
От: plovdiv
Име: tosca

Re: Протест - Гражданска отговорност

#77 Непрочетено мнение от tosca » 19 апр 2011 20:54

Не знам за вас ама аз получих уведомително писмо за не платен данък за кола продадена преди 3 години. Сега ми се обаждат и от стария ми апартамент , който го продадох преди 5 години,че е получено същото писмо,за същата кола.А тази кола като я продадох, я прехвърлих през нотариус, и я отписах от данъчното в "десет дневен срок".Няма ли компютри и интернет в тази държавна администрация,или всички са там ИДИОТИ.

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Протест - Гражданска отговорност

#78 Непрочетено мнение от akolevutd » 19 апр 2011 20:56

indi написа:ИСКАМ ДЪРЖАВАТА ДА НЕ МИ ПРЕЧИ И ДА Е КОРЕКТНА С МЕН АКО ИСКА ОТ МЕН СЪЩОТО.
всички го искаме :)
истина е, че не сме добре, но е истина и че не сме зле.
това е мит, че сме най-зле и най-бедни
както ме наемат англичаните да им върша работата, така аз пък наемам азиатците да ми вършат работа :smirk:

имал съм доста голяма комуникация с французи. еми имат пари хората, ама са пък такива тъпунгери...
Също така там частен бизнес не можеш да започнеш. държавата ти взима почти цалата печалба. адски данъци, заради социалната им политика.
Също така и не карат чисто нови коли, а сменят автомобили на по 3-4 години.

но не споря, че все пак администрацията ни още не е много добра. аз лично, въпреки че все още съм учащ, виждам промяна. прекалено сме скептични към всичко. това ни е проблема :)

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест - Гражданска отговорност

#79 Непрочетено мнение от dedal » 19 апр 2011 21:03

Работя по един проект с холандски инжинери и се сравнявам с тях. Взимат 16 пъти повече от мен след като им одържат 60% за данъци и осигуровки въпреки, че имат сравнително по ограничени знания.
Докато разликата е в пъти ще съм недоволен и скептичен. А и ако ще се сравнявам с някой предпочитам да е с най-добрите а не със африканските държави. Все пак ние не сме африканци и европейци и сме на последно място в целия евросъюз.
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Протест - Гражданска отговорност

#80 Непрочетено мнение от akolevutd » 19 апр 2011 21:15

преди няколко месеца в България дойде един ивеститор от Франция.
Чрез обява се намериха с брат ми, уговориха се и той след месец довтаса при нас. обиколиха цяла България за 2 седмици.
Имаше бая пари за харчене(милиони). Защо се върна във Франция?
Казал на брат ми, че тук хората са мързеливи и ненаходчиви. Че не работим и винаги се скатаваме.
Комуникацията с нас е неприятна и сме недрожелюбни.
Оттам нататък се разочаровал от администрацията и корупцията ни.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протест - Гражданска отговорност

#81 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 апр 2011 21:35

Виж за това ще се съглася донякъде..
Голяма част от хората мърморят, че нямат пари, и че всеки искал да ги прекара.... А самите те не правят нищо да излязат от батака...
Пример - преди 6 месеца идва при мен стар приятел, който работи като таксиджия, да търси някоя допълнителна работа...
Предлагам му да му се обаждам когато имам нужда от превоз на мои хора.. Цената - над стандартната тарифа, но искам сигурна работа, без времево ограничение: обаждам му се от рано - ден два предварително, но работата може да е посред нощ, или рано сутринта, или късно вечерта....
Отговора: аааааа, аз по това време спя :x
Ами аз не спя - като има работа - работя до откат. Почивам, когато нямам работа...
Човека се отказа... Преди два дни го срещам - отново мърморещ, че работата била малка и тарифите - ниски....
Как да накараш такъв човек да работи???
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протест - Гражданска отговорност

#82 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 апр 2011 15:32

Очаква се да отпадне практиката за плащане ГО на вноски.
Така ще се прекрати възможността за некоректни застраховани да платят само първата вноска, а последващите да не ги плащат...
http://www.standartnews.com/news/detail ... 1%83%D0%BF" onclick="window.open(this.href);return false;
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
sashko_bg
Редовен
Редовен
Мнения: 270
Регистриран: 09 ное 2007 16:26
МПС: Daewoo Espero 1,8
От: София

Re: Протест - Гражданска отговорност

#83 Непрочетено мнение от sashko_bg » 20 апр 2011 15:36

slowtraveler написа:Очаква се да отпадне практиката за плащане ГО на вноски.
Така ще се прекрати възможността за некоректни застраховани да платят само първата вноска, а последващите да не ги плащат...
http://www.standartnews.com/news/detail ... 1%83%D0%BF" onclick="window.open(this.href);return false;

Отпада разсроченото плащане на ГО

Отпада разсроченото плащане на премиите по "Гражданска отговорност" и се въвежда еднократно изплащане. Това предвиждат промени в Кодекса за застраховане приети от Комисията за финансов надзор (КФН), съобщава в. "Дневник".

Първоначалната идея на надзора беше да се забрани прекратяването на застраховката, ако клиентът не е платил всички вноски, което според КФН беше честа практика при произшествие. В този случай обезщетението се заплаща от Гаранционния фонд, в който постъпват средства от всички добросъвестни застраховани лица.

Други промени

Комисията въвежда още краен срок от 55 дни за завеждането на претенции, така че да се прекрати "възникналите порочни практики за необосновано удължаване на сроковете за определяне и изплащане на обезщетения".

Потребителски аватар
NickolaE
Нов
Нов
Мнения: 60
Регистриран: 08 мар 2010 09:02
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi
От: София
Име: NickolaE

Re: Протест - Гражданска отговорност

#84 Непрочетено мнение от NickolaE » 20 апр 2011 18:03

slowtraveler написа:Очаква се да отпадне практиката за плащане ГО на вноски.
Така ще се прекрати възможността за некоректни застраховани да платят само първата вноска, а последващите да не ги плащат...
http://www.standartnews.com/news/detail ... 1%83%D0%BF" onclick="window.open(this.href);return false;
Лично за мен това не е правилно тъй като 96% от мотоциклетите и скутерите се карат само около 6/7 месеца . В останалото време те просто са в гаражи .
Реално погледнато вместо да стимулират хората да ползват скутери и мотори в градовете чрез някакви данъчни облекчения те удрят по този вид транспорт , а ползите са ясни : по-екологични , не заемат паркоместа и т.н.т.
Ако ще се плаща наведнъж поне да има застраховка за 6 месеца примерно .

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протест - Гражданска отговорност

#85 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 апр 2011 19:07

Решението със скутерите е просто по-ниската цена на ГО...
В момента цената на ГО на скутерите, мотоциклети и АТВ е от порядъка 80-100лв, което е двойно по-ниско от автомобилните, въпреки че са превозни средства с повишен риск... Явно е отчетено това, че се карат по-малко, и могат да нанесат по-малки поражения.

Ако има ГО за 6 месеца веднага ще започнат въпроси, а защо няма ГО за 3,2,1 месеца или за ден...
Ами няма, защото ГО е пряко свързана с това дали МПС-то е спряно от движение или не е...
Не съм чувал мотоциклетист да си спира мотора от движение зимата или през 6 месеца.... ;)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест - Гражданска отговорност

#86 Непрочетено мнение от stinbg » 20 апр 2011 19:30

"Не съм чувал мотоциклетист да си спира мотора от движение зимата или през 6 месеца.... "
Мотоциклетистите спират да се движат през есента и зимата, защото им е студено и е трудно да се карат, а за "спиране от движение" в КАТ е ясно, че никой не е достатъчно смел за да си загуби дни, пари и нерви.
Колегата имаше предвид тези 6 месеца в които въпросните МПС не се карат и не е логично да се плаща за тях, а застраховката им е по-ниска по простата причина, че не могат да нанесат щетите които една кола или камион биха нанесли в болшинството от случаите ( което респективно сваля риска на застрахователите ).
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Протест - Гражданска отговорност

#87 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 апр 2011 08:04

Трудно ще ми е да плащам наведнъж цялата ГО. Още повече, че моята е сключвана на 28 януари, когато купих колата.
А януари натоварва допълнително семейния бюджет със сметките за отопление и винетката.
Би било по-добре, ако при застраховката ГО се въведе практиката при винетките.
За седмица, месец и година.
Изображение

Потребителски аватар
NickolaE
Нов
Нов
Мнения: 60
Регистриран: 08 мар 2010 09:02
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi
От: София
Име: NickolaE

Re: Протест - Гражданска отговорност

#88 Непрочетено мнение от NickolaE » 21 апр 2011 18:24

Не съм съгласен с довода че ГО за мотор била на половин цена спрямо автомобил и това е достатъчно, тя реално е по-скъпа дори .
Какви щети можеш да нанесеш с един скутер от 150 кубика който тежи има няма 100 кг. и с една кола която тежи м/у 1,5 и 2 тона ?

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протест - Гражданска отговорност

#89 Непрочетено мнение от slowtraveler » 22 апр 2011 00:46

NickolaE написа:Не съм съгласен с довода че ГО за мотор била на половин цена спрямо автомобил и това е достатъчно, тя реално е по-скъпа дори .
Какви щети можеш да нанесеш с един скутер от 150 кубика който тежи има няма 100 кг. и с една кола която тежи м/у 1,5 и 2 тона ?
Ами ако удариш пешеходец неимуществените щети сигурно ще са еднакви както от удар с автомобил...
А скутер 150куб.см си е доста сериозно оръжие....
С колко кубиково моторче бяха двамата, които се убиха преди седмица в София?
А ГО е усреднена - еднаква за 50 и за 1800куб.см мотор...
Разбира се, че е добре нещата да са прецизирани, но практически прецизирането може да клони към безкрайност, със събиране на безкрай данни....
От което бюрокрацията би се разрастнала много...
Например - ГО съобразно конските сили, ускорението до 40-50-60-70-90-130км/ч (все ограничения, които се срещат в БГ), динамиката в завой, спирачен път, шофьорски стаж, време, през което шофьора управлява (например колко процента от времето кара в рискови часове), колко километра кара в рискови участъци от пътя, колко му е амортизиран автомобила, в дадения ден с какви гуми и с какъв грайфер са и т.н. и т.н. и т.н..... Да - по-справедливо ще е, но ако трябва всеки път преди да тръгнеш на път да попълваш ГО въпросник дали ще е по-добре.
Същото важи и за данъците......
Това е безмислица.... Колкото едни правила са по-прости, толкова са по-лесни и понятни за изпълнение...
И никога по-простите правила не могат да удовлетворят всички. Важното е да удовлетворяват масата, а малцинството трябва да се съобразява с фактите...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест - Гражданска отговорност

#90 Непрочетено мнение от stinbg » 22 апр 2011 14:30

Колега slowtraveler, ако са се убили двама със скутерче, то с коли се убиват по 400 годишно. Застрахователите си имат статистика на базата на която се изчислява риска от всеки вид МПС. И ако щетите от мотопеди са 1-2% в сравнение с щетите от автомобили ( което мисля е реалния процент, защото при самоубийството на двамата с мотопеда - гражданската не важи ) то ГО за мотопед на половин цена от тази на автомобил си е обир, но при застрахователите е така. Преди се плащаше по около 30 лв. ГО, сега е 200 лв. и обезщетенията са едни и същи ( как мислите, какво става с печалбите ) - пак не плащат и се мотат и подценяват щетите. Иначе и на 5 000 000 лв. да вдигнат обезщетенията е все тая - никога на никой няма да дадат толкова - рекламен трик за изцеждане на добитъка.
Life's a journey, not a destination

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”