Протест - Гражданска отговорност

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест - Гражданска отговорност

#136 Непрочетено мнение от stinbg » 20 окт 2011 22:23

То май пратят ли ти писмо значи вече си изгорял - няма такъв рекет с тия ГО ама застрахователите нали с плащат където трябва та "музиката" си е от тях, а текат ли пари, логика и справедливост не играят. Само спиране от движение и после обратно - пускане в движение, малоумно, но няма друг начин или поне аз не знам.
Life's a journey, not a destination

koyota
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 21 сеп 2011 22:14
МПС: деу- нубира 2.0 CDX
От: София
Име: Боби

Re: Протест - Гражданска отговорност

#137 Непрочетено мнение от koyota » 20 окт 2011 23:08

stinbg написа: Само спиране от движение и после обратно - пускане в движение, малоумно, но няма друг начин или поне аз не знам.
Не става този номер :P И да я спреш от движение пак трябва да платиш ГО :@

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест - Гражданска отговорност

#138 Непрочетено мнение от stinbg » 21 окт 2011 08:06

Не знам защо реши така: "Съгласно разпоредбата на чл. 259, ал. 1, т. 1 от КЗ договор за застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите е длъжно да сключи всяко лице, което притежава моторно превозно средство, което е регистрирано на територията на Република България и не е било спряно от движение."
Проблема е че лесно ще спреш колата от движение, но пускането е свързано с технически преглед в КАТ, а как да стигнем дотам като сме спрени от движение? Като се пресметне "разправията" и упражнението леко се обезсмисля.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
NickolaE
Нов
Нов
Мнения: 60
Регистриран: 08 мар 2010 09:02
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi
От: София
Име: NickolaE

Re: Протест - Гражданска отговорност

#139 Непрочетено мнение от NickolaE » 21 окт 2011 09:22

Мисля че ГФ действат кампанийно а не редовно така че няма да плащам поредната вноска .
До 2/3 седмици след като мине датата на плащане на поредната вноска застрахователя ще даде инфо на ГФ че не е подновена ГО за съответния номер. Според мен ГФ обаче ще правят кампания с пращане на писма едва догодина (фeвруари/март), така че чакам си писмото от тях и тогава правя нова ГО :), най-вероятно някъде около март месец догодина .
Ами не е вярно това че пратят ли ти писмо си изгорял, миналата година ми пратиха и аз 2 седмици след това си направих ГО и не съм получавал никакви писма след това от КАТ да ме викат за глоба .

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”