Протест срещу цените на горивата !

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Kaliman
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 13 дек 2009 02:40
МПС: Daewoo Matiz
От: София

Re: Протест срещу цените на горивата !

#31 Непрочетено мнение от Kaliman » 10 мар 2011 18:16

и аз съм ЗА протест !

а как им завиждам на византийците, че поне в това отношение са задруджни ...

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест срещу цените на горивата !

#32 Непрочетено мнение от stinbg » 11 мар 2011 17:28

Средната класа се разсърди: Ник ни написа
"Виж за "сладката" работа си прав и не си прав.Прав си,че работата ме нарежда може би сред "средната" класа,НО съм се "уредил" с много учене,работа и много лични жертви.Никой не ме е назначил хей така.Това,че ме критикуваш как си изкарвам прехраната говори,че избиваш комплекси.Ще ти го кажа по армейски,че да ме разбереш:"Не гледай в канчето на началника!"
Влизам в този форум,за да споделям информация за любимият си автомобил и за в бъдеще смятам да го правя.Ако stinbg е тук за друго-негова си работа.Не мисля да отговарям на дребни заядливци и мижитурски подмятания!"
.....
При българина това е един от основните проблеми - мисли се за повече от останалите и затова няма единство и единомислие. Човека е дошъл тук да се жалва за разхода на Круза и в същото време е влезнал в Обща тематика » За общи теми от живота >> Протест срещу цените на горивата !" и се обяснява нещо - колега смени темата объркал си се, разбрахме колко си ерудиран, интелигентен и заслужил, но не това обсъждаме и се успокой най-вече никой не ти гледа в умрялото "канче", не мисля че има какво да се види толкова и никой не те е критикувал за въпросното канче - внушаваш си.
.....
Сега да се върнем към същността на темата - датата е 13, 13 часа, мястото кино Арена на бул. Тодор Александров за София, за останалите градове http://www.bulforums.com/bgprotest_2011 ... um.php?f=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Който не се страхува и има гражданска позиция е добре дошъл, останалите имат 2 дена да си мислят оправдания за пред околните и за пред себе си.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Протест срещу цените на горивата !

#33 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 мар 2011 19:54

Проблема не е само за определена класа. Поскъпване на горивата, като ставащото в момента рефлектира във всички области на икономиката и живота. Дори един заможен човек, за когото да даде 25 лева повече за един резервоар с бензин не е проблем ще го усети по друг начин - ще се вдигнат разходите на фирмата му, съответно ще вдигне и той цените на изхода, но пък ще намалее търсенето...
Определено поскъпването на горивата удря сериозно хората с по-ниски доходи, но на практика удря по всички.
Тези дни слушам как дъвчат темата има или няма картел и се чудя какво ли е това дето като с магическа пръчка изравнява цените на горивата по всички бензиностанции с плюс/минус 2-3 стотинки.

Иначе, май най-ефективния протест би бил такъв:

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
tosco
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 24 фев 2010 21:25
МПС: Хубав
От: София
Име: Tosco

Re: Протест срещу цените на горивата !

#34 Непрочетено мнение от tosco » 13 мар 2011 19:20

Хубав протест, само, че какво се получи? Всички протестирахме със автомобилите си, като придвижвайки се
горим гориво. И след някой и друг ден пак на банзинджийницата. Следващия претест да бъде ТОТАЛЕН БОЙКОТ на горивата. Нека да яхнем колелата за седмица. Тотално да се ограничи зареждането на гориво.
МОже да има по-добър ефект.
[url]https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8%D0%BD-%D0%95%D0%9E%D0%9E%D0%94-%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-906949189363464/timeline/?ref=hl[/url]

Потребителски аватар
tosco
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 24 фев 2010 21:25
МПС: Хубав
От: София
Име: Tosco

Re: Протест срещу цените на горивата !

#35 Непрочетено мнение от tosco » 13 мар 2011 20:52

Една седмица празни бензиджийници, само така може да има ефект.
Една седмица или с градския или с колело или пеша-това е!!!
[url]https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8%D0%BD-%D0%95%D0%9E%D0%9E%D0%94-%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-906949189363464/timeline/?ref=hl[/url]

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест срещу цените на горивата !

#36 Непрочетено мнение от stinbg » 13 мар 2011 21:58

Стана по-добре отколкото очаквах :uraa:
Все пак нали никой не се заблуждава, че от утре ще свалят цените и акцизите и спекулата ще спре - нищо подобно, но ... има останали БЪЛГАРИ от онзи модел за който пише в учебниците по история и колкото и малко да са - дават някаква надежда. Нали никой не се заблуждава, че бездействието и преклонената главица ще ни оправят - те ни докараха дотук, всъщност.
Искам да поздравя всички, които се присъединиха към протеста днес и с действията си показаха, че още не сме се предали и освен "мишоци" има и "не-мишоци".
Останалите могат да благодарят когато му дойде времето и ако му дойде времето - ще разберете, като си сипете бензин/нафта за по-малко от 2.40/2.50. Лека вечер!
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: Протест срещу цените на горивата !

#37 Непрочетено мнение от nik » 15 мар 2011 20:24

Еееее,това е!Благодарение и на моя протест (карах колело и вървях пеш) след време ще благодарите,че зареждате гориво на по-сностни цени!
"Все пак нали никой не се заблуждава, че от утре ще свалят цените и акцизите и спекулата ще спре - нищо подобно, но ... " - да бе,да!Нали никой не се заблуждава,че блокирането за ден на 20-30 от 2200 бензиностанции в България ще промени нещо?!?
Решението е или тотален бойкот от всички (дребни и едри потребители) за голям период от време или методично редуциране на потреблението. :beer:
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест срещу цените на горивата !

#38 Непрочетено мнение от stinbg » 15 мар 2011 21:41

Ник, останах с впечатление, че си интелигентен в началото, но ...
Този протест е с голяма важност и още не мога да разбера, защо се "буташ" в неща към който си явно незаинтересуван. Карай си колело, трай си, живей си тихичко - никой не те спира, но не разбирам, защо когато някой прави нещо градивно и явно от полза за обществото се опитваш да го омаловажиш при това без никой да те е питал - ти нали беше тук да си обсъждаш парктроника ... питай ще те "светнат" запознатите и си ОК.
Блокирането на 1% от бензиностанциите даде достатъчно ефект вече - има официално запитване до ЕС за сваляне на акциза, освен това Лукойл най-вероятно ще се "укроти" малко с монопола, както и бензиностанциите, срещу които тече разследване за картелно споразумение. Не на последно място в българина се появи надеждата, че има хора готови да се борят за правата си и част от онези, които не се включиха сега, ще се включат следващия път. Не знам ти как си ги представяше нещата - да се вдигнат всичките 7/8 000 000 граждани ( българите сме наполовина сигурно ) при условие, че освен теб и още двама трима, явно имаше тотална незаинтересуваност какво се случва и ще се случва в България - ти естествено се заинтересува "против", но трябва да уважаваме всяко мнение. Явно не осъзнаваш "ефекта" от смешното "въстание", но то и при турците не е имало голяма вероятност 20-30 въстаници да освободят България - по скоро вероятността е клоняла към сигурна смърт, но ... малко или много благодарение на тези жертви все още официалния език в България е български. Няма да хабя повече байтове на форумния сървър за да те убеждавам в неща за които голяма част от първокласниците са наясно.
Карай си колелото и да не ти пука ...
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
ivobivo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 396
Регистриран: 19 юни 2009 21:27
Skype: ivaylo.filipov
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София
Контакти:

Re: Протест срещу цените на горивата !

#39 Непрочетено мнение от ivobivo » 15 мар 2011 22:00

Даммм...някои тук могат да ме нахокат, но и аз съм си поставил за цел да излезна на първo място в тази ивадка от 13 дизелови Chevrolet Lacetti - http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето ви една графика с цените на петрола през изминалите години - http://en.wikipedia.org/wiki/File:Brent ... onthly.svg" onclick="window.open(this.href);return false;
Всичко е световна конспирация и изкуствено помпане на цените с цел огромни печалби на арабите и гигантските корпорации. Другото е, че цените в повечето случаи се определят от търсенето и докато има хора които карат 5 литрови V8-ци и не се замислят дали ще сипят днес 100 или дори 200 лева в резервоара нещата ще продължат да са така.
Затова ще се старая да харча по-малко горива...ще карам по-икономично и с колата, и с мотора. Всеки ден минавам общо 5 км пеша до работата и обратно, а скоро ще станат около 9 км, като ни преместят, но това няма да ме спре и в пек и в студ. Предпочитам да ходя пеша, отколкото да псувам зад волана в задръстванията на София и да харча гориво по светофарите. Колата я ползвам събота, неделя и през отпуските, за да задоволявам потребностите за приключения в семейството си...
Иначе преди 3 години в началото на март се събрахме около 100 мотора пред общината за да протестираме за високите данъци на моторите...да за скромния ми мотор данъка е колкото за 22 местен автобус...имаше телвизии...даваха ни по новините...бяха ни отцепили от общината с кордон от полицаи...и единственото, което постигнахме беше едно хокане от попа на църквата "Св. София" заради прекъсвачите.
Е сега бях и на този протест в Неделя 13-ти...и пред парламента и на орлов мост, но от тазвечерните новини по bTV разбрах, че акциза на нафтата в BG е под минимума заложен от европейския съюз и трябвало да го вдигнат с още 14 EUR на тон до края на годината, следователно ако бензиностанциите и рафинерията в Бургас, не се ограничат с по-скромни печалби не ни чака нищо добро.
Иначе ГЕНЕРАЛА вчера каза "Полагам огромни усилия...правим всичко възможно...но не мога да влияя на процесите във света...иска ми се но не мога...срещу кое протестират тези по бензиностанциите...срещу Кадафи ли...и аз бих протестирал" ехххх, а ние будалите все се надявахме, че той ще ни "оправи" със едно tsuki от каратето :rofl:
Като не могат да намалят акциза, да махнат поне ДДС-то върху акциза...данък върху данъка - така е най-сладко...ето ти веднага 13 стотинки намаление на литър...а ако вземат да разбият картела и гушенето на веригите бензиностанции ще има още намаления...
(shofiro2)До тук - толкова Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!
Изображение 2009 Chevy Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T (Лъчко)
Изображение 2001 Suzuki GSX 750F Katana (Сузана)

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест срещу цените на горивата !

#40 Непрочетено мнение от stinbg » 16 мар 2011 17:53

Колега ivobivo, нещата с петрола не стоят толкова просто, колкото си мислиш. Дори можеш сам да се сетиш, че не е въпроса в това колко ще ходиш пеш и колко с кола - погледни графиката дето си постнал и помисли - февруари 2007 цена около 50 $, февруари 2008 около 140 $, края на 2008 около 40 $, а от 1987 до 2005 средно около 30 $. Не ти ли намирисва нещо с тия амплитуди 2007/2008, как така 15 години тихо и мирно си потребяваме бензин и изведнъж през 2007 почваме да сипваме два пъти повече, а през 2008 по х 5 пъти повече, и края на 2008 спираме да пътуваме 5 пъти повече и всичко се оправя. Губи ти се логиката нали? Ще ти помогна - петрола се търгува и на борсите - това означава, че всеки който има 100 $ може да си "закупи" виртуално 100 барела петрол по 100$ за барел примерно, благодарение на марджин търговията. Тези 100 барела са доживотното ти ходене пеш примерно. И сега имаме хора, като Джордж Сорос и разни фондове със сметки от по 50-100 милиарда долара и ако Джордж Сорос реши да си купи петрол от борсата за 30 000 000 000 $, това означава 30 000 000 000 барела, а това пък означава че цената на петрола ще се покачи значително без изобщо да се е увеличило потреблението по бензиностанциите. Сега като се включат още 10 тина по големи играча и цялата планета да ходи пеш цял живот - нищо няма да се промени докато "играчите" не решат, че е време да продадат закупения от тях петрол и да ни изтръскат всички нас дето ще зареждаме за по 2.50 вместо за по 1 лев в продължение на 1 година - това стана между 2007 и 2008 и затова се получи тази амплитуда - повярвай ми няма нищо общо с това колко зареждаш и колко ходиш пеш и колко литра ти е двигателя. Именно затова, ходенето пеш няма да намали цената, освен ако планетата не реши да спре да се вози и лети, и започне да ходи пеш за повече от 6 месеца, а да и ТЕЦ-овете също трябва да ги спрат и никакво закупуване на продукти от пластмаса и масло. Сещаш се, че е невъзможно, нали...
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: Протест срещу цените на горивата !

#41 Непрочетено мнение от nik » 17 мар 2011 14:31

По-кротко с квалификациите,колега stinbg!!!

Ще го кажа за трети път и ДАНО най-сетне разбереш-не съм доволен от цените на горивата,НО протестирам по мой си начин.НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА дали това ти харесва,но започваш да ме дразниш.
За да спазя добрия тон,предлагам да си стиснем ръцете виртуално и да приключим с нелицеприятния диалог,като признаеш,че всеки има право на мнение и право да го изразява,без да бъде охулван от инакомислещите си опоненти!

Поздрави!
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест срещу цените на горивата !

#42 Непрочетено мнение от stinbg » 17 мар 2011 18:20

stinbg - "ти естествено се заинтересува "против", но трябва да уважаваме всяко мнение".
Нямам против другите мнения независимо с каква позиция са - имам против омаловажаването на нещо, което е единствения начин за демократично отстояване на мнение - пасивността ни е докарала дотук, че всеки който дойде на власт се гаври и фирмите монополисти правят същото - къде с петрол, къде с мобилни телефони или ток.
Така че ти стискам ръката за това, че изрази позицията си, но не мисля, че е редно да задълбаваш толкова с нея - все пак темата е отворена "ЗА ПРОТЕСТ", а не за следобедна ракия с приятели, дето ще дойдат пеша ...
Споменах вече, че не очаквам да се включиш активно и в това няма нищо лошо - това е демокрацията.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест срещу цените на горивата !

#43 Непрочетено мнение от stinbg » 24 мар 2011 08:14

Още ли има хора според които протестите са безсмислени?
"От "Лукойл – България" са подготвили Мораториум върху цените за срок от един месец, който ще бъде подписан днес, обяви вицепремиерът Симеон Дянков.

С промяна в Закона за енергия от възобновяеми енергийни източници ще отпадне задължението за смесване на дизела с биодизел.
С преструктуриране на Държавния резерв ще бъдат намалени запасите от гориво, които фирмите държат, и така ще се намали себестойността на продукцията.
До края на април 2012 година запасите за гориво няма да са за 60 дни, а за 50 дни, допълни финансист №1.
"Тези мерки ще свалят общо цената на горивата с около 14 стотинки", обяви Дянков.
Бойко Борисов пък бе категоричен, че не е поел никакви ангажименти срещу това облекчение.
Премиерът обясни, че не е вадил министър Трайчо Трайков от преговорите с нефтените компании, а е поставил тази задача на вицепремиера Симеон Дянков.
"От самото начало отговорен за воденето на преговорите е Дянков и никой не е нито отстраняван, нито включван.
Министър Трайков се ползва с моето доверие, оценявам желанието му да се търси максимална прозрачност, и единственото, за което съм го критикувал е, че преди да каже нещо публично, трябва да го провери и тогава да го съобщи", заяви премиерът.
Борисов допълни, че е разпоредил да се възстановява ДДС на големите превозвачи, които зареждат на територията на България.
Според него в момента това не се прави и заради това много от превозвачите не зареждат у нас. Той каза още, че ще настоява и за спазване на спогодбата между България и Турция, според която резервоарите на камионите, които влизат у нас, не могат да са пълни с повече от 550 литра."
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Протест срещу цените на горивата !

#44 Непрочетено мнение от Fantomasss » 06 юни 2011 07:14

Нещо, което ме накара да се замисля:
Гърци се появиха на протест на площад „Синтагма“ с плакат „Тихо да не събудим българите“ mhihi mhihi mhihi
http://neverojatno.wordpress.com/2011/06/05/sintagma/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест срещу цените на горивата !

#45 Непрочетено мнение от stinbg » 06 юни 2011 11:23

Много добро попадение колега, ще си позволя да го цитирам направо, защото съдържа толкова много истина в няколко реда при това написани от гръцки студенти - колкото е срамно, толкова е и вярно.


Гръцки младежи издигнаха на площад „Синтагма“ в Атина плакат на който пишеше „Тихо да не събудим българите“ и предизвикаха смях сред сънародниците си, протестиращи непрестанно вече няколко седмици срещу пагубните за тях управленски решения на правителството им, МВФ, Световната банка и други поучаващи ги европейски институции. Те привлякоха вниманието и на редица местни, и чуждестранни медии, като бяха запитани какво ги е накарало да се явят на протеста с подобен не традиционен плакат. От отговорите на гръцките младежи стана ясно, че те са студенти в България и от престоя си там недоумяват как може връстниците им да живеят по подобен начин и да приемат всичко което се случва с държавата им, и със самите тях с примирение, търпение и пиене:

„Ние съжаляваме българите, но мислим, че те сами са си виновни за положението до което са докарани. Смятаме, че нашите управници искат да ни докарат до тяхното положение, което ние няма да допуснем. Голяма част от тях са изключително прости, въпреки, че жените им са хубави и достъпни. Те всички са недоволни от живота които водят, но въпреки това не протестират, едно защото не могат ясно да си определят исканията, друго защото ги мързи, трето защото са свикнали винаги някой да им каже какво да правят, четвърто защото не вярват в самите себе си, а може би и осъзнават подсъзнателно, че не притежават умствените способности да променят нещо в собственото си бъдеще, че какво остава за бъдещето на цялата им красива, но изкорубена и ограбена държава. Нашите връстници там, са се отдали на кючеци, маанета, пиене, ебане, наркотици и побоища. Тези които не споделят подобни възгледи за смисъла на живота, емигрират постоянно. Рядко можеш да срещенеш някой с който да говориш за нещо по-различно от новия му телефон, блузка, как е минал вчерашния купон и колко пиене се изпило. Българите приемат учението като време отдадено на купони и разврат, което се толерира от техните управници, много от които сами се ползват от сексуслугите предлагани в така нареченият студентски град.

В редките случаи когато излязат на протест, то той не продължава повече от няколко часа преминаващи в празно блеене, а ако се случи и да го отразят някакви медии, то всички изпадат във възторг и смятат, че са постигнали голям успех. Не само това, но и ако самите те са забелязали че са снимани от медиите, бързат да се изфукат пред приятели и познати, да ги гледат довечера в новините, и сами бързат да се приберат за да се насладят на собственото си медиино величие и потресающи протестни действия, явно според тях в това се състои същността на протеста. Тяхната простотия не спира до тук. Техните управляващи им набиват в главите, че трябва в името на собственото им бъдеще и бъдещето на държавата им да работят за 100-200-300 евро, което ги правило конкурентно способни на световния пазар на труда и привличало неимоверни инвестиции в страната. Колкото и невероятно да е това не предизвиква никакви реакции у населението освен, търпеливото полагане на робски труд и изпиване на неимоверни количества алкохол затъмняващи мисленето. Направо уникално е, какво щастие изпитват българите ако получават заплата от 300 евро. Тогава те смятат себе си за богати и се издигат в очите на околните, като си купят някоя нова маркова дрешка или друг аксесоар.

Те не могат да осъзнаят, че бъдещето както на тях, така и на държавата им зависи основно от степента на познанията и уменията им и то актуални за съвременното развитие на науката и техниката, а не просто някакви знания за историята на науките. В същото време, докато управляващите им набиват подобни заслепителни глупости в тъпите им кратуни, самите управници получават заплати минимум от 3000 евро, участвайки в различни комисии, управителни съвети, отговорни постове и др. длъжности, които те самите са създали за себе си. Не само това, но те са уредили и бъдещето си, като са си гарантирали огромни пенсии в сравнение със средните пенсии на останалото робско население. Българите все още са роби, но явно не го осъзнават и така се чувстват добре. По техните телевизии почти не се излъчват репортажи за ставащото в нашата държава, а и по света. Затова – Тихо да не събудим българите.“
Life's a journey, not a destination

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”