Протест срещу цените на горивата !

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Протест срещу цените на горивата !

#46 Непрочетено мнение от авео » 06 юни 2011 11:25

А, прочете ли,какво пише отстрани на статията.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Протест срещу цените на горивата !

#47 Непрочетено мнение от akolevutd » 06 юни 2011 11:28

Хехе, точно гърците са на този хал, защото ги мързи да гледат.

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Протест срещу цените на горивата !

#48 Непрочетено мнение от stinbg » 06 юни 2011 11:49

Упс не съм чел отстрани - толкова се впечатлих от написаното, че не видях "коментарите". Това обаче не омаловажава с нищо написаното - много истина.
Както може да се очаква БГ коментара не закъснява "Хехе, точно гърците са на този хал, защото ги мързи да гледат."
Колега гърците може да са мързеливи, тъпи, некадърни и каквото още решиш - но минималната работна заплата в Гърция е равна на максималната такава в БГ ( казвам го примерно, не скачайте да обяснявате в цифри, не ме интересуват ). Това определя по-високия стандарт при който живеят, а стандарта е този, който гони всяка е една държава. Ти ако искаш да се изкараш силен можеш да се мериш с тези от Африка и Азия, но Гърция колкото и да е закъсала, пак е преди нас, а факта че ги мързи и пак са по-добре доказва само колко сме зле ние - умните и работливи всезнайковци.
Life's a journey, not a destination

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Протест срещу цените на горивата !

#49 Непрочетено мнение от akolevutd » 06 юни 2011 12:03

Аз съм съгласен с написаното. Ние сме всичко друго, но не умни, работливи и т.н. Нямаме специалисти. Никой от нищо не разбира. Булшинсвото сме кретени и с доста занижена култура. Ако имаме 2 лв няма да отидем да спечелим още 2, а ще се излегнем на тротоара и ще си купим 2.5л бира Балкаско. Бе простичък народ сме.
Но и гърците не са хич наред. Изкуствено ги развиха и няма да се учудя в близките години ние да ги задминем. Тях ги е затресло в момента много силно. Няма и да спре да ги тресе скоро. Ако ще гоня някого, това ще са поне Румънците.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протест срещу цените на горивата !

#50 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 юни 2011 12:35

Гърците забравят нещо - дължат 'просперитета си' на България, защото западните държави свикнаха да наливат пари там още по време на социализма...
Защото Гърция граничеше с една от най-лоялните към СССР страни и трябваше да защитава запада, и да показва просперитет.
И им е много лесно да се хвалят, че заплатите им са толкова високи, при условие, че не те са си ги изработили, а ЕС им ги е подарил...
Колко гърци работят сериозно? Ами изключение са.
Къртовския труд е за българите и румънците.
Та тея същите гърци ще ми дават пример за това кой работел и как трябвало да се протестира???
Защо не протестират заради многократно по-ниските заплати на българите в Гърция? Ако българите там започнат протест как биха реагирали?
Протестират за своите парички, защото отвикнаха да работят и не знаят как се заработват тези пари.
За тях парите са им даденост, а не вследствие на личен труд (с рекламната помощ на ЕС - големите сини табели с изписани подарените милиони).
Така, че гърците никога не са ми били еталон за нещо друго освен мошеничество, но това си е само тяхна работа (освен когато търгувам с тях)..
Лошото е, че тук наистина 'чалга културата' се разви прекалено...
Бях на абитурентски бал и събеседвах с абитурентите... Тъжна история...
Всичко се върти около това какви пари ще 'дойдат' от някъде, а не как да ги спечелиш....
Да се надяваме, че това е временен етап на младежите... Щото ако не е временен - те самите ще страдат..

П.С. предполагам, че гърците са поръчали тази медийна изява, за да пренасочат вниманието и енергията от техните си проблеми...
С една дума - крадеца вика 'дръжте крадеца'...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Протест срещу цените на горивата !

#51 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 юни 2011 16:49

Нормално е гърците да се опитват да отстояват правата си, а правителството, МВФ и ЕС - да искат да ги поорежат. То, че без затягане на поразпасалия се колан няма да мине е ясно, но, ако няма съпротива предполагам, че правителството щеше да изземе още повече, от това което прибира сега. В спора се ражда истината, но положението е критично и неминуемо ще трябват и жертви. Впрочем, колкото и жертви да правят, пак няма да паднат до нивото на заплатите и жинения стандарт в България.
А това, че българинът търпи почти без ропотно май си е вярно.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протест срещу цените на горивата !

#52 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 юни 2011 20:59

Според мен българина търпи защото вижда, че допринася с много малко за по-добро състояние...
Парите са едни, и всички са стегнали коланите (имам предвид - отраслите, а не единици привилегировани).
Май родителите ми ще излязат прави, че социализма е отучил хората да работят и да вземат инициативата....
Всеки чака нещо - я 'някой' специално да го покани за много пари и малко работа (идеала на българина), я да удари 6-ца от тотото...
Но не и да запретне ръкави, да поеме риск или поне да оцени поелите риск хора...
Я кажи на някой - ще работиш извънредно щото не си си свършил работата... И ще излязат 1000 синдиката да те съдят, защото не си прав...
А не, че човека е мързелив и го е домързало да свърши нормално работата.
Като много беден район бях споменал Берковица (в темата за строително-ремонтната сага)...
Ами хората нямат пари и работа - така е. И 'реват' (но не протестират), че нямат работа...
Но когато ги поканиш да работят - всичките са от директор нагоре. Я работодателя им давал малко пари. Пък за толкова пари ще си стоят в кафенето без да работят и ще чакат родителите им дето бачкат в Гърция да им пратят за джобни...
Та затова - защо да протестират? Нали ако протестират може нещо да се промени, а така им е добре - в кочинката...
Хората са отвикнали от риска...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dachbissnes
Нов
Нов
Мнения: 71
Регистриран: 24 май 2011 23:08
Skype: dancho_rm
МПС: Daewoo Matiz 0.800
От: PLOVDIV
Име: dachbissnes

Re: Протест срещу цените на горивата !

#53 Непрочетено мнение от dachbissnes » 07 юни 2011 20:05

slowtraveler написа:Според мен българина търпи защото вижда, че допринася с много малко за по-добро състояние...
Парите са едни, и всички са стегнали коланите (имам предвид - отраслите, а не единици привилегировани).
Май родителите ми ще излязат прави, че социализма е отучил хората да работят и да вземат инициативата....
Всеки чака нещо - я 'някой' специално да го покани за много пари и малко работа (идеала на българина), я да удари 6-ца от тотото...
Но не и да запретне ръкави, да поеме риск или поне да оцени поелите риск хора...
Я кажи на някой - ще работиш извънредно щото не си си свършил работата... И ще излязат 1000 синдиката да те съдят, защото не си прав...
А не, че човека е мързелив и го е домързало да свърши нормално работата.
Като много беден район бях споменал Берковица (в темата за строително-ремонтната сага)...
Ами хората нямат пари и работа - така е. И 'реват' (но не протестират), че нямат работа...
Но когато ги поканиш да работят - всичките са от директор нагоре. Я работодателя им давал малко пари. Пък за толкова пари ще си стоят в кафенето без да работят и ще чакат родителите им дето бачкат в Гърция да им пратят за джобни...
Та затова - защо да протестират? Нали ако протестират може нещо да се промени, а така им е добре - в кочинката...
Хората са отвикнали от риска...
Толкова правилно и честно мнение за действителноста в България не бях чел досега честно :y:

Потребителски аватар
indi
Нов
Нов
Мнения: 68
Регистриран: 02 яну 2011 19:14
МПС: daewoo lanos
От: vidin
Име: indi

Re: Протест срещу цените на горивата !

#54 Непрочетено мнение от indi » 19 фев 2012 17:53

Гледам как за около 15 дена цените на горивата се повишиха с около 10% , но никой не го коментира, като че не се случва, или не го засяга. Имам предвид обществото като цяло. И се питам, дали миналогодишните протести се зародиха и проведоха спонтанно, "отдолу", или някои политически кръгове се опитаха да "разклатят кораба" предизборно? Щото сегашните цени /май/ са по-високи от миналогодишните, но никъде не се коментира, или дори споменава.

Потребителски аватар
gremlin_
Напреднал
Напреднал
Мнения: 491
Регистриран: 27 авг 2008 21:29
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Re: Протест срещу цените на горивата !

#55 Непрочетено мнение от gremlin_ » 19 фев 2012 18:21

Пак се подготвят протести за следващата неделя но сякаш този път не се говори толкова
http://inews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B ... 54284.html
Daewoo Lanos - 1.4 SE LPG, year 1998, 55 kW (75 PS), manual Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Протест срещу цените на горивата !

#56 Непрочетено мнение от The Stig » 19 фев 2012 18:53

Добре, че миналите три седмици колата само я припалвах и малко я разкарвах из града, че като видях 2,57 лв. ми стана лошо...
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Протест срещу цените на горивата !

#57 Непрочетено мнение от ogi » 19 фев 2012 19:23

А ние с печките какво да кажем? Пълна несправедливост е нафтата да е по-скъпа от бензина, а цената за обикновена от 2.72лв е извън коментар! :swear:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Протест срещу цените на горивата !

#58 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 фев 2012 19:26

Може сега някой да си е извадил поука и неофициално да е дал указания на средствата за масова информация проблема да не се "преекспонира".
Иначе и аз днес сутринта забелязах, че цената на пропан-бутана е скочила. Преди в студа изобщо не съм обърнал внимание.

Потребителски аватар
indi
Нов
Нов
Мнения: 68
Регистриран: 02 яну 2011 19:14
МПС: daewoo lanos
От: vidin
Име: indi

Re: Протест срещу цените на горивата !

#59 Непрочетено мнение от indi » 19 фев 2012 20:25

Да, явно всички сме забелязали / и усетили/ новите цени, и надали само ние от този форум. И затова ми се струва странно, че и в нета не се коментира. За медиите е нормално да се "ослушват" , и да чакат "разрешение" за отбелязване на явлението. И като си направих една елементарна сметка--разход/ цена/ вид гориво--се оказва че каквато и кола да караш--в пари е горе-долу едно и също. Само че, при "печките" може да се явят проблеми при ниски температури.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Протест срещу цените на горивата !

#60 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 фев 2012 20:27

indi написа: И като си направих една елементарна сметка--разход/ цена/ вид гориво--се оказва че каквато и кола да караш--в пари е горе-долу едно и също.
Има голяма разлика дали караш на бензин или на алтернативно гориво от типа на пропан-бутан или метан.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”