Мразя данъчните!!!Колеги помагайте.....

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
bibobore
Редовен
Редовен
Мнения: 191
Регистриран: 04 ное 2010 11:51
МПС: Lanos 1.5
От: Видин

Мразя данъчните!!!Колеги помагайте.....

#1 Непрочетено мнение от bibobore » 23 фев 2011 20:24

От няколко дена се опитвам да си регистрирам колата в местната данъчна служба.Отбелязал съм,че колата има катализатор но никой не ми го признава.Искат документ от лицензиран севиз(и те незнаят къде да ме пратят)или документ че колата покривала поне EURO1.В талона това го няма отбелязано.Колата е ланос 1.5-2002г. произведено в Полша.Как да им докажа на тия....... :punch:,че имам катализатор или поне че колата отговаря на EURO 1 или 2?Второто ми се вижда по-реално за изпълнение.Очаквам помощ и съвети.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Мразя данъчните!!!Колеги помагайте.....

#2 Непрочетено мнение от ogi » 23 фев 2011 21:26

Борбата с държавната администрация иска много търпение... Аз вече 3-ти месец чакам наказателно постановление от неправомерен акт, че съм паркирал пред блока си безопасно и без да нарушавам тревни площи, или каквото и да било и за капак имам солидна сума от паркинг, без да съм бил уведомен, че колата е вдигната, докато аз бях в чужбина... Жалбата ми си лежи в общината, има си входящ номер и никой от администрацията не може да ми каже какво е положението, казват ми само "да звъня от време на време за проверка" :) Нерви да има човек в тази държава... А отделна история как ме накараха да плащам мито на пратка за 10 долара и си загубих половин работен ден... Нямам нерви да разкажа просто приключенията... БУЛГАРИСТАН! Ето подобна история.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Мразя данъчните!!!Колеги помагайте.....

#3 Непрочетено мнение от авео » 24 фев 2011 02:09

Щом си имаш катализатор,иди и си изкарай документа,който ти искат. Обикновенно това става в сервиз на СБА. Остава и катализатора да работи и тогава вече проблема е решен.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

bibobore
Редовен
Редовен
Мнения: 191
Регистриран: 04 ное 2010 11:51
МПС: Lanos 1.5
От: Видин

Re: Мразя данъчните!!!Колеги помагайте.....

#4 Непрочетено мнение от bibobore » 24 фев 2011 20:18

Еми аз съм си взел от СБА,но сега се оказа че не можело с бележка от тях.Някакъв келеш ми заяви,че признавали само документ от технотест.Нещо тая работа много ми изглежда съмнителна.

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Мразя данъчните!!!Колеги помагайте.....

#5 Непрочетено мнение от zmiori » 24 фев 2011 22:00

Колега и моя е "поляк" 2000г. произведен и ми признаха катализатора.
Давзема да преснимам моята бележка за платен данък /вече 3-та година/ ама се съмнявам да мине все пак иметоми нее ТЕХНОТЕСТ.
Шегувам се аматова е голяма тъпня, по него време било ли е възможно да се пройзвеждат коли е ЕВРОПАТА без ЕВРО1 или 2.
Полша от кога е в ЕС?
granichar.org

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Мразя данъчните!!!Колеги помагайте.....

#6 Непрочетено мнение от авео » 25 фев 2011 02:19

Вместо да се чудиш,иди при началника на келеша и си задай официално въпроса. Може да има някакво изменение,но най-вероятно,келеша се взима много на сериозно.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Мразя данъчните!!!Колеги помагайте.....

#7 Непрочетено мнение от miroki » 25 фев 2011 08:26

Lanos 1,5 e под 102 коня , което ще рече, че се признава катализатора.
Така, че смело напред, ако не стане , бележка от Шевролет България , да ти напишат че автомобила е с катализатор.
Аз по-голям проблем имах, че нямаше номера двигателят нищо, че беше вече с български талон от новите, та ходих вадих бележка , че е произвеждан точно с този двигател и се оправиха нещата.
моята катализатор или не няма значение за 106 коня за съжаление, някой идиот се е направил на интересен при законотворчеството.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

bibobore
Редовен
Редовен
Мнения: 191
Регистриран: 04 ное 2010 11:51
МПС: Lanos 1.5
От: Видин

Re: Мразя данъчните!!!Колеги помагайте.....

#8 Непрочетено мнение от bibobore » 25 фев 2011 22:38

авео написа:Вместо да се чудиш,иди при началника на келеша и си задай официално въпроса. Може да има някакво изменение,но най-вероятно,келеша се взима много на сериозно.
Точно така и направих.Отидох,говорих точно 5 минути със техния началник и проблема бе веднага разрешен.Но ако не беше се стигнало до намесата на шефа им,онзи никога нямаше да признае катализатора.Човека каза,че никъде нямало изискване да се ходи в точно определен сервиз а и те нямали списъци на "оторизираните" сервизи :x Луда работа в луда държава.
За тези които тепърва ще се сблъскват с проблема има решение-вижте точно за какво е лиценза на прословутия"технотест" и вижте какво включва годишния преглед на автомобила.Посочено е в един от законите на страницата на СБА.Заредени с това инфо,ако не ви признаят катализатора тогава действате по същия начин по който и аз действах.Успех на всички.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”