Райфайзен банк

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Райфайзен банк

#1 Непрочетено мнение от авео » 29 дек 2010 01:56

Днес бях сюрпризиран от въпросната банка с препоръчано писмо.В него ме осведомяваха,че имам неизплатено задължение,формирано от месечни такси за поддържане на някаква сметка,която отдавна съм ликвидирал. Най-вероятно са останали някакви стотинки и с течение на времето/4-5 години/ се е натрупала колосалната за една банка сума за поддръжка от 0.48 ст. За да си вземат тези стотинки,те ми изпращат писмо,което съдържа: напечатан лист с логото на банката-0.02ст. плик с прозорче-4-5ст. три марки по 0.03ст, 0.20ст и 1.00лв . Таксата за препоръчано писмо не я знам,както и труда в/у цялото това творение. По нататък пишат,че ако не отида в срок от 60 дни,те автоматично,ще закрият сметката. Въпроса е,как ще си вземат тези 0.48ст и евентуално 2.50 за платежно нареждане.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Райфайзен банк

#2 Непрочетено мнение от ogi » 29 дек 2010 09:37

Съдия-изпълнител ще дойде да ти конфискува капачката на вентила на гумата на колата :rofl:
Егати малоумщината!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Райфайзен банк

#3 Непрочетено мнение от Fantomasss » 29 дек 2010 10:02

Хаааа ха ха аххахахахаа... Абе тия луди ли са бе? Направо са за Господари на ефира, ама ей така само да станат за смях пред цяла България. Но има и друга страна на нещата. Ако имат един милион клиенти с дълг от по 0,48 стотинки всеки, това прави цели 480 000 лв, което си е бая пара. А може другите да имат да дават и по 2-3 лева и там бирата е друга вече.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Райфайзен банк

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 29 дек 2010 10:04

То от такива простотии за събиране на стотинки...лихвата ми по кредита от Райфайзен СКОЧИ ОТ 6,9 на 11%..за 3 години.Те разходите си ги начисляват-не бери грижа....ако не от теб от кредитоискателите ще си ги дръпнат.Банка никога не губи...се са на печалба.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Райфайзен банк

#5 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 дек 2010 13:02

Жена ми работи в Агенция по кадастъра и при тях постоянно идват съдия изпълнители да поръчват скици или схеми за имоти.
Обикновено, при необслужване на кредит се завеждат изпълнителни дела и тук започват премеждията.
Когато имуществото на длъжника не покрива задължението, се търсят други негови имоти, притежавани в съсобственост.
Случвало се е да вземат жилище на човек, срещу чиито зет (съпруг на сестра му) има изпълнителен лист. В конкретния случай, човекът и сестра му са наследници на жилище от починали родители. Пуснаха го на публична продажба.

Та мисълта ми беше, че банките си прекараха през Парламента закони, които им гарантират обезпечаване на кредитите на много над 100%
Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Райфайзен банк

#6 Непрочетено мнение от Proximus » 30 дек 2010 01:23

dsuzunov, този пример ме уби.
Когато бях 3-ти курс, на един колега от групата ми му пратиха от "Експресбанк" подобна картичка, но за доста по-сериозните 40 лв. Просто ученическата стипендията от техникума му се превеждала на дебитна карта от тази банка. И съотв. за 3-4 години той напълно забравил че я има. И че явно трябва изришно да се закрие разплащателната сметка в тази банка.
В САЩ (люлката на злите банки и капитализма), нещата с банковите кредити стоят доста по-различно. Ако имаш 3 кредитни карти, и да речем че си на -10 000$ и не можеш да си обслужваш кредита, най-лошото нещо което може да ти се случи е... да ти откажат издаването на 4-та поради лошо кредитно досие :D Дори и да притежаваш имущество за 1млн $. Има го и закона за обявяване на "личнен фалит", в следствие който банките не могат да те притесняват... Друг е въпроса че там, до колкото знам трудно се живее нормално без кредитна карта и без достъп до банкови услуги.

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: Райфайзен банк

#7 Непрочетено мнение от nik » 30 дек 2010 10:29

Преди 3 години имах сметка в ОББ,която ми откриха,за да изплащам купена на кредит стока.След като изплатих всички вноски и покрих всички такси-закрих сметката.От банката ми издадоха документ с подпис и печат,че не дължа НИЩО (0,00лв.) на банката.След месец получих по пощата покана да си платя сумата от 0,12лв.,която дължа!?!Като обяснение на този феномен посочиха факта,че са се натрупали лихви по някакви такси за обслужване?!?!На въпроса ми как така % върху 0 е нещо различно от 0 ми казаха,че според техните сметки дължа пари-явно математиката в банковата система е различна!Поканата за плащане също имаше подпис и печат.На управителя на банкана заявих,че няма да платя нито стотинка,ако ще 10 години да им "вися" като длъжник.За сметка на това ще съдя банката за издаване на документ с невярно съдържание!На следващия месец получих писмено извинение за недоразумението и покана да си открия отново сметка при приференциални условия-БЛАГОДАРЯ,но парен каша духа! :whew:
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Райфайзен банк

#8 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 дек 2010 14:06

Не се учудвайте на такава реакция от страна на банката...
Там служителите са ЗАДЪЛЖЕНИ да вземат мерки. Въпроса не е в конкретната сума, а в задължението да си търсят парите от всеки длъжник.. Ако се знае, че банката не търси задължения например до 20лв, то нали никой няма да си направи труда да плаща до такава сума...
Просто в счетоводството и в банковото дело нещата наистина са до стотинка...
Случвало ми се е да получа международен превод от 0.18EUR (осемнадесет цента), просто защото счетоводството на отсрещната фирма не можело да си подаде годишната декларация ако има задължения. Та за тея 18 цента фирмата бе платила около 25 EUR на банката за превода (получих ги чисти 18 цента).
Може да звучи идиотски, но явно действат на принципа 'чисти сметки - добри приятели' :lol:
Друг е въпроса, че Райфазен банк я отписах като банка в момента, в който поискаха такса за това че броят парите, които им внасям :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Райфайзен банк

#9 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 дек 2010 18:43

До сега бях доволен от тази банка с изключение на малоумните им отговори при проблем с акаунта ми за електронно банкиране. Само, че нещо спряха да ми идват SMS-ите при теглене на пари от банкомат, макар, че изрично съм се договорил за тази услуга. Още не съм намерил време да ги навестя, но от колежка разбрах, че май вече не предлагали тази услуга. Не съм получавал уведомление за промяна в условията ксаещи SMS. Така могат да ти източват картата без шанс да усетиш и да я блокираш, та ще трябва да се замисля дали да продължа взаимоотношенията си с тях.
Иначе бюрокрацията си е бюрокрация и явно е трябвало да те уведомят.

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Райфайзен банк

#10 Непрочетено мнение от Ilyan » 06 яну 2011 16:44

Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Райфайзен банк

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 яну 2011 17:00

Могат - взимат. Поне не са докарали банките си до фалит като от другата страна на Голямата вода откъдето започна и Кризата.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Райфайзен банк

#12 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 яну 2011 17:33

Абе лошо няма да вземат, но да имаше нормални лихви от банките....
А то какво става - вземат прекалено много от нас за да си живеят царската...
Такива лихви няма в нормална държава....
Офтопик:
Напомни ми сценката от един приятел дето я изигра в МТЕЛ след поредните глупости от тяхна страна:
'Добре де, по-миналия месец платих и концерта на Иглесиас (спонсориран от МТЕЛ), миналия месец платих и зарята след концерта(казват - била голяма), ама тоя месец с какво сте ми натоварили сметката, че ми е двойна в сравнение с предходните' :dknow: :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Райфайзен банк

#13 Непрочетено мнение от Darlin` » 06 яну 2011 20:28

Ето къде отиват допълнителните пари от вдигнатата ми лихвата |(
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Райфайзен банк

#14 Непрочетено мнение от авео » 21 юни 2011 01:58

Съвсем случайно имах работа в банката и от любопитство се поинтересувах за тази сметка. Оказа се, разплащателна и сумата от 0.48ст. беше станала 9лв. за шест месеца.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Райфайзен банк

#15 Непрочетено мнение от stinbg » 21 юни 2011 07:37

Izparitel написа:До сега бях доволен от тази банка с изключение на малоумните им отговори при проблем с акаунта ми за електронно банкиране. Само, че нещо спряха да ми идват SMS-ите при теглене на пари от банкомат, макар, че изрично съм се договорил за тази услуга. Още не съм намерил време да ги навестя, но от колежка разбрах, че май вече не предлагали тази услуга. Не съм получавал уведомление за промяна в условията ксаещи SMS. Така могат да ти източват картата без шанс да усетиш и да я блокираш, та ще трябва да се замисля дали да продължа взаимоотношенията си с тях.
Иначе бюрокрацията си е бюрокрация и явно е трябвало да те уведомят.
За SMS-ите се заплаща ( конкретно в Райфайзен ) и това заплащане се води на "отделна" сметка, която се захранва от личната ти сметка, но трябва да си разрешил това да стане (освен ако някой нагъл служител не разреши вместо теб). Ако са ти свършили парите за SMS-и спираш да получаваш.
Относно смяна на банката бих казал " От трън та на глог ". Освен че всички ще са много щастливи да им станеш клиент не очаквай съществена промяна в ударите под кръста - това са институции занимаващи се с дране на клиенти - не очаквай милосърдие от гладен лъв - това им е в природата.
Интересен факт спомена един човечец - някакъв си бил заплатил дълг към държавата с гербови марки и понеже не му ги приели се наложило да ги съди, защото въпросните марки са си държавни "книжа" ако мога така да се изразя и притежават стойността, която е изписана върху тях. Парадокса идва от там, че ако дължиш 20 стотинки примерно на НОИ, защото си закъснял да си внесеш осигуровките и съответно дължиш лихви - няма гише с лелка на която да ги дадеш и да спестиш тези 2-3 лева дето банките ще ти вземат (то и в КАТ и всички държ. ведомства е така). Получава се така, че даваш 3 лв и 20 ст вместо въпросните 20 стотинки - е толкова ли е сложно да си сложат гише, което в КАТ и в НОИ ще генерира 2-3 месечни заплати на лелката в него ДНЕВНО? Така е ама не точно щото на държавата не и пука колко ще изхарчиш ти, важни са нейните 20 стотинки - иначе начини има - гербови марки - 1,2, 5 лева каквито си искаш - ама банките как ще лапат от такива "наглеци" дето си нямат сметка?
Както се казва капитализъм в действие - целта оправдава средствата, за да си мазен банкер трябва да изцедиш някой - все пак банките са най-богатите фирми без да създават реален продукт на пазара - въртят си виртуални цифрички из компютрите и дерат, а това си е як бизнес както се вижда.
Life's a journey, not a destination

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”